Как преодоляхте раздялата,заради тръгването на ясла

  • 2 085
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 820
Не гледай на яслата като на 'затвор', където пращаш детето си по приндуда и от беизходица.
Опитай се да мислиш за нея като за място, където за детето ти ще се грижат с много любов и внимание, където то ще научи и открие много нови неща и ще играе с връстниците си. А ти отпусни душата си и се успокой, защото децата усещат когато майките им са неспокойни и притеснени и това ги прави тревожни.
Знаеш, че започвайки нова по-добра работа ще осигуриш по-добър живот и стандарт за семейството и детето си и това в случая е правилното решение. Напомняй си го всеки път, когато те загризе съвестта и се почувстваш гузна.
Иначе на мен тръгването на сина ми на ясла ми се отрази благотворно.Бях вече прекалено изтощена и изнервена от грижите за детето, домакинстването и другите ангажименти, които бях поела. Та сега, когато денят ми е по-подреден, по-пълноценно и приятно прекарваме времето, в което сме заедно  със сина ми.
Благодаря ти!Наистина си права и ще си го напомням.Знам само че щом я пусна колкото и да ми е трудно,не трябва да я спирам.Защото разбере ли ми слабото място че когато плаче постига всичко,винаги ще е така.И аз съм изнервена понякога и мисля че наистина така всичко ще е по подредено и по добре.Благодаря на всички който ме окуражават!Имах нужда!  bouquet

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен детето ще бъде малко, но все пак зависи и от самото него- до колко е самостоятелно, лесно ли се дели от вас, като го оставите при баба му например и т.н.
Раздяла е тежка дума, все пак става въпрос за няколко часа, а не за месеци.
Решението да да дадеш детето си на ясла не трябва да бъде продиктувано само от финансови причини, прецени дали детето ти е готово.
съгласна съм  Peace

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 336
Пуснах дъщеря си на ясла на година и 4 месеца. В началото и двете си поплаквахме, кой истерично, кой скришом  Mr. Green, но периодът бързо мина. Всяко дете малко или много е привързано към майка си, а адаптивният период е различен.

Съгласна съм, че раздяла е силна дума в случая и дори неуместна.

# 18
  • Мнения: 63
Ами моят съвет е - не го мисли от сега ...
Моето момченце вече втора седмица ходи на ясла ... ще ти е мъчно докато детето не се почувства добре там ... а когато то свикне ще ти е по-леко и на теб ...

Мисли от тази гледна точка - ти ще започнеш работа, детето ти ще е сред деца и т.н.

И съм убедена, че ще е добре всичко ... наблюдавала съм майки, който си гледат децата и казват за нищо на света на ясла, аз ще си го гледам ... а мъкнат децата си по цял ден по кафета или ги оставят да си играят, а майките чистят, готвят и какво ли още не - защото и домакинската работа в повечето случаи мамите си чака ... и като се замислиш идва вечерта смазана си от домакинство, а колко време реално и пълноценно си прекарала с детето си ...

Няма да пренебрегна естествено и факта, че както аз си гледам детето - имам предвид т.нар обгрижване - няма как да е на това ниво в яслата ... но пък си има и други положителни страни ... храната например ... колкото и да чета рецепти и да готвя - не мога да му осигуря разнообразието на храненето там ...

Абе + и - колкото искаш ... 

Аз лично винаги ще чувствам някаква тъга и едно такова гадно чувство на вина за това, че не си гледам аз детето през деня и т.н., но както знаем живеем в една странна държава и така ...

# 19
  • Мнения: 1 820
Съгласна съм, че раздяла е силна дума в случая и дори неуместна.

Написах раздяла в кавички и давам обяснения за това втори път.Не ми дойде друго на ум в момента когато пусках темата какво друго определение да напиша го написах го образно. Hug
Yanache все едно моите мисли чета  Sad

# 20
  • София
  • Мнения: 1 057
Синът ми тръгна на ясла на 2г и 1м. точно миналия септември. Първият ден рева страшно много и стоя около два часа. Аз се чувствах странно, беше ми пусто и сърцето ми се свиваше... не се бяхме разделяли за повече от 2-3 часа на ден, като през това време е стоял при бабите си... На следващия ден се настроих позитивно, поолекна ми и за около месец свикнах. Първият месец си стоях в къщи, за да мога да го взимам по всяко време, когато ми се обадят от яслата. Кърмехме се през цялото време. Всеки ден му говорих хубави неща за яслата, за децата, за игрите, и така бавно и трудно свикна. Сега казва, че му харесва. Всяко дете е различно, опитай при вас може да мине лесно.

# 21
  • Мнения: 1 467
Емма е на годинка и два месеца почти и в момента я свикваме на ясла. Доста й е тъжно, още не се храни добре, но последния път била по-спокойна и не плакала много. За мен е много трудно, но онзи ден гледах едни баби с внучетата в градинката и някакси си дадох сметка, че яслата не е лош вариант от гледна точка на игри и разнообразие за детето. Ами тя бабата каквото и да измисляше, на детето му беше скучно..тя не беше виновна милата, правеше всичко възможно, но просто разликата във възрастта е прекалено голяма, за да се ограничи общуването на детето до това...
Разбирам те как се чувстваш, аз самата с очите си видях бебета, които плачеха повече от Емма, а сега са най-независими и щастливи. Така че, стига да е здрава, ще се оправи!

Късмет!

# 22
  • Мнения: 2 090
Бързо и лесно Wink.Само първите дни ми беше притеснено,и доста тъжно...като го оставях в яслата и се прибирах във винаги изпълнения с шум и викове апартамент,който беше странно тих и скучен Sad Rolling Eyes.И се чудех какво ли прави сега детенцето ми и какво ли се върти в малката му главица Thinking.За радост тези ми настроения бързо се изпариха,когато разбрах че детето ми е спокойно там,играе с децата и се чувства добре.Това си личеше когато го вземах оттам-беше усмихнат,доволен,не спираше да бяга,да скача и да бърбори(по едно време имаше и опити за песен Crazy).Когато детето е щастливо,и майката е щастлива.Разбрах че сме взели правилно решение като го пуснахме на ясла,той е много общителен и средата там му се отразява добре Hug PeaceЧестото боледуване е единственият ни проблем все още,но това е една друга тема.

# 23
  • Мнения: 89
Разбирам напълно как се чувстваш.И ние дадохме детето на ясла на 1г. и 8м и си мислех че малко сме позакъснели, защото на тази възраст децата вече имат собствено мнение за нещата и трудно свикват с промяната.Дъщеря ни плака около седмица,после спря,но около месец и нещо тотално отказваше да се храни там и си стоеше гладна и жадна.Водех я за около 2 часа в началото,после я оставяхме и за обяда и така.Възпитателките преценяват кога детето е готово да остане за целият ден и си имат подход за всяко нещо.Случвало се е по цял ден да гушкат някое детенце или да люлеят друго, защото не заспива, а аз съм стояла пред вратата на стаята им скришно за да чуя дали не се карат на моето дете.Сега, понякога се събужда през ноща и ми казва бързо да я обличам,че ще закъснеем за ясла, и през почивните дни иска да ходи.Така че- смело я пускайте и дано не боледува! Hug

# 24
  • Мнения: 9 052
докато нямаш ощ?работа я дай zа поповин ден и наблюдавай какво и харесва и какво и липсва , zа да можешспокойно да обсъдиш с въzпитателките , докато не си под стрес по лесно щ  прецениш и обсъдиш. После си търси работа или на по спокоен режим или първоначално с намалено раб. време или рано сутри, а баща и да я води и ти да я вzимаш рано ... по лесно ще ви е.

# 25
  • Мнения: 4 668
Синът ми тръгна на две години . Също беше гледан само от мен и от баща си .
Не крия , че ми беше свито сърцето , но и знаех , че за него е добре да е сред децата , да има занимания - танци , песнички , рисуване и т.н.
Свикна бързо и още първият ден остана там да спи . Е , не искал да спи , та една от каките го изнесла на двора и се гушкали и си играли ...
Сега ходи с удоволствие , има си приятели там , дръпна много в развитието си - започна да говори с цели изречения , като голям човек .
Аз също се почувствах по - добре , откакто се върнах на работа .

Опитай се да не мислиш лоши неща и не се настройвай отрицателно - ще предадеш притеснението си и на детето .
Сигурна съм , че ще свикне и всичко ще е ОК  Hug

# 26
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Синът ми тръгна на ясла миналата пролет, на 1 г. и 4м. Понеже от малък е относително самостоятелен никога не съм се притеснявала, че ще остане гладен, че няма да може да си поиска вода и пр. .... въпреки това ми беше ужасно мъчно, че го оставям. За първи път в живота си се разделяме. Той разбира се, изобщо не помагаше, а сутрин се тръшкаше подобаващо  Wink Очевидно беше, че жените, на които го оставям са отговорни, а той е спокон вечер у нас. За здравомислещ човек това би било достатъчно, за да нес е притеснява, но не и за майката Mr. Green След около 3 седмици се върнах на работа и вече изобщо не ми е оставало врмеме да се почудвам и помайвам как е Ваньо в яслата.

# 27
  • Мнения: 8 999
Синът ми тръгна на ясла малко преди да навърши две години. Притесненията ми бяха свързани основно с това, дали той ще съумее да се адаптира, дали няма да страда и т.н. Но се оказа, че детето ходеше с огромно желание, много му хареса още от първия ден, а и той беше подготвен, че ще тръгва на "училище", защото същата есен път сестра му тръгна на детска градина. И той като кака си гордо си носеше раничката на гръб и тичаше първи да поздрави госпожата си сутрин. Много беше сладък, даже малко ревнувах от госпожите, защото детето ми явно много ги харесваше.

# 28
  • Мнения: 1 820
Надявам се да мине по леко.Знам че ще има ревове,някой тайно други не Grinning.Да мисля да съм си в къщи в началото и да не работя за да мога да я оставям за малко и така постепенно да се адаптира.За това и мислим да я пуснем от септември.За да може до март да не работя и да съм на разположение,ако недай боже се наложи! PraynigИ аз от това се притеснявам дали ще се адаптира бързо,и дали няма много да боледува.Знам че няма да се разминем без нито едно от всичко но да минава бързо се надявам! Praynig

# 29
  • Мнения: 5 401
Нашата раздяла протече малко по-различно - аз се върнах на работа когато Каби беше на 1,7 г и до този момент баба му се грижи за него.

Аз много страдах в първите дни след прекратяването на майчинството.  Sad С болка се сещах за отминалото безметежие, за времето, което имахме заедно, за близостта, за игрите, за гушкането, за всичко.. Слава Богу, Каби, макар и силно привързан само към мен, не почувства липсата ми.  Simple Smile Не знам дали свекърва ми е успяла да му влезе в кожата или той се е оказал достатъчно зрял, за да ме "пусне", но неговото спокойствие и начина, по който всяка сутрин ме изпраща на работа - с целувка и с усмивка, ме накараха да се отърся бързо от раздялата. Сега изцяло се наслаждавам на следобедите и на уикендите с него.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт