Моля за съвет: "Трябва да отпишете детето си от детска...."

  • 4 850
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Имахме такъв случай в яслата, не в градината. Започна се серия от гнойни ангини, бронхит, пневмония. И по съвет на педиатърката спряхме яслата. Април лежахме в болницата с пневмония, поседя си в къщи с болничен, уведомих в яслата че имаме здравословен проблем. Не помня как бе с таксите. Май изкара още една пневмония независимо, че си беше в къщи и тръгна чак септември на градина.
Никакъв проблем нямаше, говорих и с директорката на яслата, но все пак ние не сме в София и проблеми със записването на децата по ясли и градини няма.

# 16
  • Мнения: 320
Мили мами, длъжна съм да ви уведомя за резултата от цялата бюрокрация. Вчера взех прословутото "становище" от педито - бележчица с диагнозата и мнение за по-продължително възстановяване на детето в домашни условия. Днес сутринта рано, рано я занесох на директоршата. Тя мрънка, мрънка ама видя, че няма накъде повече да ме мотае и я прие. Така, че ако Ви се наложи (дано не) децата Ви да отсъстват повече от месец от ДГ това е решението - молба и бележчица "становище" от личната. Успех и здраве на всички. Благодарна съм на всички мнения по темата.

# 17
  • Мнения: 512

Отсъствия с молба се допускат само след изрична резолюция и разрешение за това от Директорката. В този случай родителите на детето заплащат половината от таксата за детска градина, независимо че не посещава детската градина. Така се запазва мястото на детето.


И при нас е така.

За съжаление и с това се злоупотребява - имаме записано дете в нашата група, което и ден не е посещавало ДГ, вече втора година - познавам родителите му и те не искат да го пуснат на градина, за да не боледува, бабите го гледат. Shocked НО, понеже са подали въпросната молба и са се съгласили да плащат половината такса месечно - детето не се отписва и по този начин не е възможно друго детенце да се запише, а нуждаещи се има много...
Извинявай, това е встрани от темата ти, но не се сдържах.

Кажи на директорката, че ще си плащаш 20-те лева месечно и няма да ти отпишат детето.

Успех!

# 18
  • у дома
  • Мнения: 708
ansam,  историята с твоите познати ми звучи типично по български.  Confused Разбирм поне да имаше основателна причина, но това вече е прекалено  Crossing Arms
Коя е градината ако не е тайна?


Наде, поздравления!    bouquet

# 19
  • Мнения: 512
Фъстъче, отговорих ти на лични. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 679
Ние отсъствахме през март и април от детската като за първите десет дни от март имахме бежка от педито, че сме болни, но ми омръзна да пием антибиотици и реших до май да остане вкъщи, занесох молба и си платих половинта такса за месеца и нямаше никакви проблеми.

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Мисля, че инка62 ти е дала максимално изчерпателен отговор. Обърни внимание и на забележката!

# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... Не е ли достатъчно една молба и толкова.

Точно само с една молба, детенце от нашата група си пази мястото до септември 2008г. Ходила е няколко дни тази година - първо с молба родителите я спряха до февруари, после с втора такава молба до есента, както ти писах. Не са представяли медицинска документация.

Друго момченце от групата пък, го водят само по 1-2 дни в месеца и то до обяд, колкото да си пази мястото. Не знам по какви причини, но то реално не посещава детската градина. Но не е отписано. 

# 23
  • Мнения: 4 195
Отиди и разговаряй лично с директорката. Ще се намери някакво решение на проблема. Директорите се притесняват май от такива дълги отсъствия поради липса на места в градините. Занеси и все пак някакво становище от лекар.

Така е, защото близо 5000 деца остават без място в детските градини на есен.
И за това се използва всяко такова положение едно дете, което дълъг период от време не посещава ДГ, да бъде отстранено.
Може да е грубо от една страна, но пък не е ли по-добре наистина да отпишеш дъщеря си от градина, щом толкова често и сериозно боледува?
с тази разлика, че там където живеем с n-nova ГРАДИНИТЕ СА ПРАЗНИ. във всичките има места, това е Нови Искър, не лишава никое дето от ползване на място. Ако беше в София - ок, права си, но в случая, места в градините има

Общи условия

Активация на акаунт