Естествено раждане и мързеливо око

  • 1 769
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,
скоро  ми предстои раждане и засега няма причини да не се случи по естествен начин. Притеснява ме факта, че едното ми око е недоразвито-така нареченото мързеливо око. Бях на консултация при офталмолог и според него "не би трябвало да имам проблем", но ми се щеше да направя по-подробно проучване. Докато си чакам часа за "второ мнение" бих искала да споделите опита си,ако някой е имал същите притеснения като мен.Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Аз съм така, бях наясно какви офталмологични проблеми имам и по време на бременността ми правиха няколко изследвания на ретината, родих нормално. Важното е да се изследва състоянието на ретината, за да се прецени вида на раждането.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 035
Проблем за естествено раждане би имало, ако състоянието на ретината е лошо. Можеш да посикап да ти се направи изследване с лещата на Голдман, за да си сигурна дали има някакви изменения. Мързеливото око или диоптъра сами по себе си не са пречка.

# 3
  • Мнения: 182
Проблем за естествено раждане би имало, ако състоянието на ретината е лошо. Можеш да посикап да ти се направи изследване с лещата на Голдман, за да си сигурна дали има някакви изменения. Мързеливото око или диоптъра сами по себе си не са пречка.
Peace
Секцио се препоръчва при риск от отлепване на ретината по време на напъните, направи си изследването при офталмолог и той ще ти напише становище. Ако държиш на нормалното и състоянието ти го позволява, а доктора ти настоява за секцио, може да го смениш или да отидеш във Втора градкса, за тях знам че диоптър не е равно на секцио.

# 4
  • Мнения: 3
Здравейте отново, реших да пиша пак, ако има и други интересуващи се от темата. Минах и през втората консултация вече подготвена с въпроси и наясно какво ми предстои, за което благодаря на включилите се момичета. Беше ми измерено налягането на очните дъна и проверено състоянието на ретината. Установи се, че няма причина за притеснение. Ако на някой му предстои същото само ще добавя, че за целта на изследването се наложи разширяване на зениците, което направи прибирането до вкъщи много интересно Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравейте отново, реших да пиша пак, ако има и други интересуващи се от темата. Минах и през втората консултация вече подготвена с въпроси и наясно какво ми предстои, за което благодаря на включилите се момичета. Беше ми измерено налягането на очните дъна и проверено състоянието на ретината. Установи се, че няма причина за притеснение. Ако на някой му предстои същото само ще добавя, че за целта на изследването се наложи разширяване на зениците, което направи прибирането до вкъщи много интересно Simple Smile
Да, не те ли предупредиха да не си сама, особено ако си с кола? На мен лично ми е крайно неприятно изследването с лещата на Голдман, не толкова разширяването на зениците, колкото самата процедура, макара да е 2 минути, но си трябва да се провери, за да не стават фалове.

# 6
  • Мнения: 3
Ох, да беше малко странно изследването с тази леща... безболезнено, но неприятно. И да никой не ме предупреди и бях с кола, добре, че живея сравнително близо до болницата, че я заразях отпред и някак се дотъркалях пеш до вкъщи. Да разбирам, че и другите хора с мързеливо око си шофират безпроблемно? Аз още на 17 си направих консултация с няколко лекари и ме увериха, че няма причина да не карам кола, дори и медицинското ми завериха без да се замислят дори. Но преди няколко години ми откраднаха документите и се наложи ново медицинско, попаднах на лекар, който като чу, че ми трябва за изкарване на книжка ме изгони с крясъци от кабинета. Почувствах се ужасно, шофирам от повече от 7 години и не съм имала проблеми по пътищата(дано и за в бъдеще да е така).Както и да е отидох при друг лекар и медицинското ми беше заверено, но оттогава избягвам да споделям за проблема си.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
Да, карам от 10-години. Не съм го обсъждала изобщо като проблем с офталмолозите, които са ме гледали - казвам си диоптрите, те ме проверяват, проверяват как виждам цветовете и толкова.

Общи условия

Активация на акаунт