БЕБЕТА ЮНИ 37 :-)

  • 13 961
  • 302
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 99
Аз искам да питам - защо да не ми разрешат да ползвам кърма, изцедена с помпа в болницата? Не е ли срамота да се хвърля коластрата, след като е толкова полезна?

И още нещо - някой знае ли къде се намира поликлиниката на Майчин дом София? В смисъл, на кой етаж или вход на сградата или нещо подобно. Много ще съм благодарна ако някой може да ми помогне.

Мерси предварително и поздрави!

# 76
  • Мнения: 15
Добро утро и от мен тумбаланки  Hug
От известно време и аз спя добре  Crazy намалих и но6тните ставания до 00  Mr. Green ама до кога не се знае
За яденето и аз така в4ера моми4ета  Crazy хапнах малко ( само според мен малко )ориз и салата и после ужас  Sick
На вси4ки мам4ета които са на изследвания днес ,желая успех   bouquet и дано вси4ко да е ок
За срерилизаторите си говорите ето го и моя http://www.bimbiweb.it/products/products_4_detail.asp?CATEGORIA_ … amp;IDPRODOTTO=98  под налягане е
А да ви питам мами,вие бебефони 6те купувате ли?аз о6те се 4удя  newsm78
Хайде наоко съм във форума  Crazy
До скоро тумба4ета   bouquet

# 77
  • София
  • Мнения: 1 535
Да не ви остави вече за малко човек - и какви хубави новини  Hug
Честито на кака Мая - много радост да носят в къщи малките бебченца  newsm04

Бубачко поликлиниката е една ниска, мисля 2-етажна сграда долепена до самия Майчин дом. Ако застанеш срещу входа на МД това се пада малко надясно. Има и вътрешен коридор между МД и поликлиниката. Дано си ме разбрала, че хич ме няма с обясненията  Crazy

Marvele шишетата и аз съм мила с каквото съм имала за съдове, но не и с гъбата с която се мият всички останали съдове. Имах голяма четка за шишетата и малка за бибероните. И после много хубаво се изплаква всичко с вода и стерилизираш.

# 78
  • Мнения: 99
ИнаД, благодаря!   bouquet
Сега не си го представям много визуално, но като ида в понеделник да я издирвам наживо, ще видим какво съм разбрала!  Laughing
Хубав ден!

# 79
  • Русе
  • Мнения: 626
Аз искам да питам - защо да не ми разрешат да ползвам кърма, изцедена с помпа в болницата? Не е ли срамота да се хвърля коластрата, след като е толкова полезна?

Срамота е, но зависи от политиката на самата болница - тук в Русенското АГ е така!  Close Може да питаш как стои въпроса в болницата, в която си решила да раждаш - там може и да ти стерилизират помпата  Praynig, а може и да имат оборотни помпи...

# 80
  • Мнения: 657
Здравейте всички!  Hug

tiramisu75 аз ще раждам в Майчин дом Simple Smile
Ох, аз още се чудя дали да взимам стерилизатор, засега май не, пък като се роди бебка ще видим какво и колко ще има за стерилизиране и тогава ще решим..  Thinking И за бебефона така се чудя, по-склонна съм да купя, но пак мисля да изчакаме с раждането и тогаз. Naughty
Вчера подреждахме нещата на беба в специално освободения за целта скрин с 4 чекмеджета и си мислех, че те нещицата й са толкова мънички, че място ще остане, нооо не би - напълниха се и 4те  Mr. Green Все още изчакваме с прането, да се стопли хубаво времето, че да изсъхнат за няколко часа и после да ги гладим  Heart Eyes
In4oka успех днес!  Hug Боже, като гледам линийките на някои от вас в 38 седмица направо не мога да повярвам #Crazy Вече очаквам щъркелови новини всеки ден baby_neutral Grinning
Хубав ден на всички!   bouquet

Знаех си, че ще забравя нещо аз.... Исках да питам мамите, на които бебенцата се обърнаха вече - задължително ли усещате ритници в ребрата и стомаха или може и по-надолу да се усещат тия движения на крачетата?? Питам, защото вчера мойта бебка като се разхълца усещах пулсирането ниско долу, а не около пъпа както преди, та заподозрях да не би да се е завъртяла, ама ритници в ребрата не усещам засега, та затуй ми беше питането... newsm78

# 81
  • Мнения: 3 743
Мимченце, моето тумбаче през цялата бременност си беше по-ниско разположено и чак в ребрата бебка не ме е ритала. Предимно около пъпа й усещам ритничетата и все по-силни. На мен уж ми остават 18 дни до термин, а тя си е все така подвижна. Ритка си на воля, явно има място все още Heart Eyes Party.

# 82
  • Miami
  • Мнения: 413
А, да изкушавам се да вметна нещо, макар че на някои може да не им хареса. Не виждам какъв смисъл има да молим някого да пише или да не пише във форума. Още повече, когато въпросната мама (по моя преценка) нямаше никакво основание да се сърди, а още по-малко демонстративно да го обявява. Ами не е честно да караш бременните си съфорумки да се чувстват едва ли не виновни за твоите хормонални емоционални изблици. Самата Генева също е била доста рязка в някои от постовете си, но не виждам някой да и се е разсърдил или поне да го е обявил публично...
Нищо против никого, просто си мисля, че не трябва излишно да си усложняваме живота със сръдни и да се чувстваме отговорни за тях  Peace
Много момичета в един момент решават, че поради някаква причина не искат да пишат, спират и в един момент, ако се почувстват пак на кеф се появяват.

Е, казах си го - хайде сега стреляйте по мен, ако искате  Joy

 Simple Smilebleu никой няма да стреля по теб  Joy щото по принцип си права, но аз реших, че тъй като ни остана малко време до раждането да си останем в комплект  Peace
Исках да питам мамите, на които бебенцата се обърнаха вече - задължително ли усещате ритници в ребрата и стомаха или може и по-надолу да се усещат тия движения на крачетата?? Питам, защото вчера мойта бебка като се разхълца усещах пулсирането ниско долу, а не около пъпа както преди, та заподозрях да не би да се е завъртяла, ама ритници в ребрата не усещам засега, та затуй ми беше питането... newsm78
mimchence и аз усещам хълцането ниско долу, но усещам и побутвания от под гърдите в дясно и малко по надолу пак в дясно, понеже там са ръцете и крачетата на моето бебче  Heart Eyes
И аз усещам доста по-силни побутвания и доста по-често от преди, но се кефя много  Simple Smile

# 83
  • Мнения: 65
Линийката ми от днес показва, че съм в девети месец  Rolling Eyes не разбрах кога мина, много бързо ми се видя, от двете черти  EFP до сега  Grinning

Докторът днес каза, че ми бил малък корема, как малък, аз като се изправя и не си виждам краката  Grinning
Бебенцето е около 2500, а мама е качила почти 20 килца вече  Shocked не знам дали ми е малък корема, но ако знаете колко много е пораснало дупетоооо.

Вчера си купих чаршафчета за бебешока - зелени с магаренца, днес разглежам етикета, виждам проиводител Bertoni и в сайта им пише, че не били магаренца, а зебри  newsm78
някой от вас да е виждал жълта зебра? Ха-ха-ха  Grinning Grinning Laughing Laughing

# 84
  • София
  • Мнения: 226
Благодаря на всички за съветите относно миенето. Радвам се, че може с обикновен препарат - колкото по-лесно, толкова по-добре.

А моя корем почти по цял ден е като развълнувано море - навсякъде ме побутва, мести се, и под ребрата ме натиска. А нощем си спи според мен, слава богу. Ако и след раждане е така много добре ще е. А на една колежка детето също беше много шавливо в корема и, а сега е такъв кротушко, сладур мислител Simple Smile

# 85
  • Мнения: 506
Тирамису75 и аз съм за МД.
Кори, за стерилизацията май наистина не е нужна. Помпата в началото я използват за стимулиране на лактацията. Не, че е задължително. В Кърмаческия има много инфо и за това. По-добре бебчето да се научи да суче от гръд, та затова си мисля че не е нужно да събираме изцедената кърма.
Първият път при мен събираха коластрата и я стерилизираха по някакъв начин и захранваха мъничките бебенца, които имаха нужда от кърма, а по някакви причини не успяваха да сучат. Естествено след разрешение на майката. Подробно не съм разпитвала обаче.
И аз съм  с някакви си контракции от сутринта и вече доста ме е страх, имам си планирана дата за секцио за след две седмици и много ми се иска да я достигна. Ще стискам кълки.
Много се радвам, че се запознах с мамите на лекцията в Годзила, а след това и случайно с мимченце в МД. Дори ми се стори, че и nickless@ видях същия ден в Цветния квартал с мъничката си кукла.

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 337
честито на вси4ки мами..! живи и здрави беб4овци и бързо възтановяване

# 87
  • Мнения: 60
Дори ми се стори, че и nickless@ видях същия ден в Цветния квартал с мъничката си кукла.[/color]

ако съм вървяла и крещяла - аз съм била, че ми изкърти нервите последите дни тва диване. Нали сме в ремонт и временно се бяхме преместили в майка ми. Е няма хлапе което да не злоупотребява с вниманието на бабите. От снощи обаче реших - двете с нея едновременно в майка ми - НЕ !!! Аз си се прибрах да не гледам как за няколко дни отива по дяволите всичко дето съм се мъчила от доста време да постигна. После ще възстановявам навици и порядки.

# 88
  • Мнения: 28

И още нещо - някой знае ли къде се намира поликлиниката на Майчин дом София? В смисъл, на кой етаж или вход на сградата или нещо подобно. Много ще съм благодарна ако някой може да ми помогне

Бубачко,като влезе6 през централния вход на МД след регистратурата завива6 веднага в дясно по  коридора и в дъното влиза6 в малката сграда-поликлиниката.Успех.

Знаех си, че ще забравя нещо аз.... Исках да питам мамите, на които бебенцата се обърнаха вече - задължително ли усещате ритници в ребрата и стомаха или може и по-надолу да се усещат тия движения на крачетата?? Питам, защото вчера мойта бебка като се разхълца усещах пулсирането ниско долу, а не около пъпа както преди, та заподозрях да не би да се е завъртяла, ама ритници в ребрата не усещам засега, та затуй ми беше питането... newsm78
Мимченце, споко и моя бебо като хълца се усешта ниско долу и понякога и около пъпа а ритници и аз не усещам в ребрата- въпрос на анатомия на майката и разположение на бебето (ако е по-ниско)

За бебефона-  мисля да не купувам за сега .А живот и здраве да си го поръчам за подарък от близките  Wink
Раян, много сладки тия жълти зебри  Grinning
Забравих да питам.....какъв биберон е за предпочитане силиконов или от каучук(естествена гума)  newsm78?

# 89
  • Miami
  • Мнения: 413
Вчера си купих чаршафчета за бебешока - зелени с магаренца, днес разглежам етикета, виждам проиводител Bertoni и в сайта им пише, че не били магаренца, а зебри  newsm78
някой от вас да е виждал жълта зебра? Ха-ха-ха  Grinning Grinning Laughing Laughing
Страхотни са чаршафчетата, ама аз пък и жълто магаре не съм виждала  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт