БЕБЕТА ЮНИ 37 :-)

  • 13 969
  • 302
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 657
Благодаря ви за бързите отговори!  Hug
Ей сега докато ви четях и тя пак се разхълца ниско долу в ляво, вече все повече се убеждавам и се НАДЯВАМ да се е обърнала. Знам че имам още време, повече от месец до термин, ама някакси искам да се успокоя, че ще мога да родя нормално, не искам секцио Crossing Arms Пък следващия ни видеозон е чааааак след 10 дена и нямам търпение, дано новините да са добри  Praynig
Днес е чудно за разходка!  sohappy

# 91
  • Мнения: 99
И аз не усещам ритници чак в ребрата...още по-малко такива, които да ми изкарват въздуха, както ме предупредиха. Може би е още рано за това. Все пак имам още около 5-6 седмици...

Пъпа МНОГО ми се е опънал и не мога да понасям нищо да се допира до него даже през дрехите  Cry И понеже ми е най-издадената напред точка на корема, всичко върша с протегнати напред ръце  ooooh! Писна ми вече. А преди малко докато чистих банята, ми протече кръв от носа. Ама така, шурна...Хайде да минава това време по-бързо вече!

И на мен ми харесаха чаршафчетата.
Irinkula, благодаря ти за отговора!!! Сега вече разбрах къде е!  Simple Smile

# 92
  • Мнения: 80
VENITI на мен ми поставиха Тетанус на два приема през 1 месец (бях бременна съотв.в 4-ти и 5-ти месец).Доколкото разбрах се прави заради мед.манипулации по време на раждане.Иначе имаш право на избор.Може би на мен ми я предложиха,защото съм на 31г.и последно са ми я поставяли,когато съм била на 25.
А при личния ли ти казаха,че трябва да си я поставиш или при АГ-то  newsm78 ?
Защото и аз съм на 30г. ,но нито сега са ми казали нещо,нито помня да са ми я правили на 25г.!Освен да са забравили  #Cussing out  #2gunfire !
Да ви се похваля около мен всички са бременни  newsm44 !Вчера братовчедка ми се обади,че ще си имат второ,а днес един приятел пък жена му била в 2м.!И всички се смеят,че този бременния вирус от мен са го хванали  Laughing !Голям кеф ми е  Grinning!А и след тези хубави новини за трите ни бебчета   newsm68 !Направо ми се подобри настроението,че с тези неприятни болежки от време на време и с предстоящото раждане се бях понашашкала  #Crazy!
mimchence,ами аз не ги усещам ритничетата само в ребрата.А и около пъпа даже!
ryan много са ти сладки магаренцата  hahaha !Сега отивам да ги разгледам.

# 93
  • Мнения: 279
Здравейте днес и от мен Hug
За хълцането и аз така го усещам ниско долу. Това е защото бебчето е с главичката надолу Grinning Ние сме така от началото на 7ми месец.
Много ми е гадно това с изхвърлянето на кърмата Confused Ама щом така процедират. И тук е така, особено с операция когато си.
За черешите, да не ви казвам и аз по колко изяждам и все ми е тежко. Вчера ми купи моя цяла касетка Crazy, а сега гледам е на дъното Confused Пак ще трябва да купува Joy Какъв е тоя глад на такива плодове не знам.  Rolling Eyes
Хайде аз ще полягвам да си почивам, че много се изморих на стола hahaha

# 94
  • Мнения: 13
KSENIA,предложи ми я и ми я постави GP-о.Аз при нея си провеждах консултациите,защото и имам страхотно доверие,а и мед.и сестра е акушерка.Иначе успоредно с това посещавах АГ за ехогравските прегледи,но и там ме питаха дали ми е поставяна Тетанус.Преди 2 години снаха ми отказа и подписа декларация пак при същото GP.Въпрос на личен избор.

# 95
  • Мнения: 80
miloni благодаря ти за отговора  Hug .Явно моята лична я кара през пръсти, та пак аз ще трябва да я подсещам какво трябва да ми се прави   #Cussing out !

# 96
  • София
  • Мнения: 391
Моето бебе също се е обърнало, но и аз чувствам понякога, че мърда в долната част на корема - но това може и да са ръчички. А за хълцането също е нормално да го чувстваш долу. Четох в едно списание, че когато бебето се обърне в изходна позиция, то може да си върти тялото наляво или надясно, но си остава с главичката надолу.

Ryan, много са сладурски чаршафчетата  Peace
Аз да ви се похваля вчера се сдобих също с много сладурско комплектче, подарък от фирма Дибо след като си купихме легълцето от тях. Мъж ми работи с тях и му направиха жеста. Но нещо не можах да намеря на коя фирма са, за да ги потърся в нета и да ви ги покажа.

И аз се запасих с ягодки и черешки. Друга година май не съм им се радвала толкова, колкото сега  Grinning

# 97
  • Разград
  • Мнения: 377
Здравейте, мили тумбачета!  Hug
mimma, видях че питаш за секциото. Аз имам предишно преди по-малко от две години и сега пак ще съм секцио по лекарско усмотрение. Не знам, но може би може и нормално, но зависи сигурно от твоя оргонизъм или от това кога е било предишното. Питай си лекаря и ще видите може ли или не е за предпочитане.
Момичета аз имам един много тъп въпрос и предварително моля да ме извините, но ако някой може да ми отговори ще съм много благодарна. Понеже аз съм решила да давам по малко вода на бебка, но не знам колко се подслажда и такива неща, а и майка ми и свекърва ми са забравили. Та молбата ми е ако знаете или сте правили, вече имащите деца, да ми пишете, че се хвърлям в едни размисли дето до никъде не ме водят. Благодаря предварително!  Hug

# 98
  • Русе
  • Мнения: 639
Забравих да питам.....какъв биберон е за предпочитане силиконов или от каучук(естествена гума)  newsm78?

Каучуков, поне за първите 6 месеца, а ако е възможно да минем и без него ще е по-добре  Wink За бебо са ми подарили анатомичните на Нук.

# 99
  • Мнения: 3 743
Мая, а задължително ли е да е подсладена водата, не може ли само преварена newsm78.

За биберона, силиконовите май повече ги предпочитат мъниците, но по-добре да се включат мамчетата с повече опит Hug

# 100
  • София
  • Мнения: 226
Ох, май и аз мога да си изпрося камъни, ама то с вас да споделя. Всеки път като ида да чета в кърмаческия форум и да ви кажа направо се погнусявам - пълно е с някакви луди, според мен, дето си кърмят децата до 2-3 годишна възраст. И са се заформили като някаква секта едва ли не. Е това не мога да го разбера - според вас нормално ли е? Ми това са големи деца вече - каква кърма??? Има нещо нездраво в цялата работа. И после що момчетата ставали цицомани?
Вие на какво мнение сте - кърмене докога. Аз мисля 6 - 9 месеца максимум, че е разумно.

# 101
  • Miami
  • Мнения: 416
Ох, май и аз мога да си изпрося камъни, ама то с вас да споделя. Всеки път като ида да чета в кърмаческия форум и да ви кажа направо се погнусявам - пълно е с някакви луди, според мен, дето си кърмят децата до 2-3 годишна възраст. И са се заформили като някаква секта едва ли не. Е това не мога да го разбера - според вас нормално ли е? Ми това са големи деца вече - каква кърма??? Има нещо нездраво в цялата работа. И после що момчетата ставали цицомани?
Вие на какво мнение сте - кърмене докога. Аз мисля 6 - 9 месеца максимум, че е разумно.
Абсолютно съм съгласна с теб marvele  Peace Направо не мога да си представя да си кърмя детето на 2-3 год възраст  Shocked

# 102
  • варна
  • Мнения: 1 395
 За шишетата - педиатърът ни беше посъветвал да ги мием точно със сапунена вода,а не с веро,защото сапунът се изплаква много по-лесно,а от верото оставали невидими следи и има риск да се погълне после .
 За кърменето -мисля че е нормално до година и 3-4 месеца.Над две години ми се вижда ненормално.Обаче всеки сам си го решава това.
 Водата се подслажда 5%, т.е. на 100 мл вода се слага една малка чаена лъжичка захар 5мл, може и с мерителна от някой бебешки сироп. Предполагам,че може и неподсладена, но не вярвам да се засили да я пие много бебето. Чаят се подслажда по същия начин.

# 103
  • Мнения: 3 743
Орхид, благодаря за отговора Hug. Ние май ще я пропуснем водата. Само устичката ще изплакваме, освен ако бебка не пожелае друг режим. Не ми се ще бебчето да свиква със захар още от новородено.
А чаят за колики и той ли трябва да се подслажда newsm78

# 104
  • Мнения: 99
И аз съм съгласна за кърменето - струва ми се екзалтирано, противоестествено и направо гадно. Ще кърмя докогато мога, но година горе долу мисля че е добре. Повече ми се струва малко прекалено.
Имаше една в Отчаяни съпруги, дето кърмеше дете на 5 години, защото така горяла повече калории и се поддържала слаба. И това дете, като беше жадно или гладно отиваше при нея като при крава...УЖАС   Shocked Laughing Peace

Общи условия

Активация на акаунт