Декоративни цветя и бебе

  • 1 627
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 946
По принцип знам, че е не е добре да има цветя в стаята, в която се спи. Дори да става въпрос за спалня на възрастни хора, камо ли бебе.

# 16
  • Мнения: 502
и аз съм чувала че от цветята бебетата развиват алергии, но не знам колко е вярно. аз моите цветя ги махнах като родих.

# 17
  • Мнения: 4 335
По принцип знам, че е не е добре да има цветя в стаята, в която се спи. Дори да става въпрос за спалня на възрастни хора, камо ли бебе.
И аз така сьм 4увала Peace

# 18
  • Мнения: 1 428
Аз имах но ги махнах малко преди да родя защото събират  много прах колкото и да се почистват,а  това не мисля,че е добре Peace
Peace

# 19
  • Мнения: 391
Верно е че не трябва да има цветя в стаятя, в която се спи. Ама аз имам, по една саксия в стаятя не бебчо и в няшятя спялна. Бърша редовно прахта, засега нямям проблем нито с Бебчо; нито с нас. Цветята не са цъвтящи; само зеленяш Sick

# 20
  • София
  • Мнения: 3 754
Махай ги.Моето дете направи алергия към цъфтящи цветя по този начин.Знаех,че не трябва да има цветя там,където се спи,но не знаех по какви причини.Никой не ми беше казал.Чак като направи алергията разбрах.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По-добре ги махни  Peace

# 22
  • Мнения: 3 929
Аз не съм от изпатилите. По принцип имаме много цветя, но ги ограничих до 3-4 в стаята, където беше бебето, защото нямаше къде да ги сложа, но ако имаш възможност, най-добре ги премести в друга стая.

# 23
  • Мнения: 512
И аз смятам, че е по-добре да махнеш цветята от стаята на бебчо.
Аз в къщи имам много цветя в хола, но в спалнята и в детската не съм слагала саксии!  Peace

# 24
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Аз имах но ги махнах малко преди да родя защото събират  много прах колкото и да се почистват,а  това не мисля,че е добре Peace
Peace

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз знам за цъфтящи цвета Thinking

# 26
  • Мнения: 433
Всъщност има опасност в пръстта да виреят гъбички и плесени, които да причинят алергични реакции у детето.  Това, което е нормално и дори полезно за едно стайно растение, е проблем за малко бебе.

# 27
  • Мнения: 4 753
Нямам цветя, но и да имах нямаше да ги държа в стаята на бебето... Честно да си кажа не знам защо, така го усещам...

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами зависи дали са цъфтящи и дали са много... Прашецът не е добра идея, а през нощта те дишат въздуха.

# 29
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 544
Използвам темата само да предупредя да внимавате с цветята, когато бебетата пропълзят и проходят.
Голяма част от отглежданите вкъщи растения са много силно отровни.
Ето една статия по въпроса

Внимание ОТРОВА - опасни растения >>

Списъкът обаче не е изчерпателен.
Преди няколко месеца по изключително неприятен начин (най-старото ми кученце си отиде) разбрах, че Коледната звезда е изключително силно отровна.
Така че, внимавайте с цветята вкъщи!

Общи условия

Активация на акаунт