Вредно ли е лятното отбиване

  • 2 560
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 79
За отбиването през лятото и зимата и аз съм чувала. Зимата заради грипа и вирусите, а лятото заради стомашните разстройства. Също ми казаха че е не е хубаво и за майката, за да не си докара някое възпаление от жегите и застояването на кърмата. Не знам колко е вярно всичко това.

# 16
  • Мнения: 177
Аз всъщност ИСКАМ да го кърмя до есента, защото е с атопичен дерматит и не е захранен добре, а кърменето мисля че все още го пази и прави по-силен да се бори с обривите. Проблемът ми е по-скоро, че имам още много кърма и трудно я намалявам. До скоро го хранех с изцедена кърма и с помпата си докарах хиперлактация. Почти не пия течности и се възпалявам с висока Т през 2-3 дни. Но това го коментирам в друга тема, няма да ви занимавам. Сега вече само суче и имаме 2 хранения и половина  Laughing, така че ако педи днес не каже друго ще го кърмя до есента.

# 17
  • Мнения: 197
За атопичения дерматит кърменето е много важно, ако спреш да кърмиш много е вероятно да имаш по-големи проблеми.
Гледай да го кърмиш от гърдата, така кърмата ще се регулира. С помпата доизцеждай толкова, че да ти олекне на гърдите не повече. Ще се справиш Peace.

# 18
  • Мнения: 2 529
И на мене ми се иска вече да отбивам, но всички ми повтарят, че не можело лятото трябва да чакам до есента Rolling Eyes Та ще видим... още се чудя какво да правя newsm78 И без това кърмя само нощем и от време на време вечер.. Thinking

И аз съм така - и моят е на 11 м и 15 дни  Grinning и се кърмим предимно нощем, рано сутрин и късно вечер. Мисля да издържа до есента все пак, защото големият ми син е имал стомашно-чревно разстройство, което е нещо ужасно и ако ще предпазя малкия от това, предпочитам да кърмя и лятото  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 100
Аз оба4е не искам да кърмя повече. Как да се отбиваме?

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз мисля, че в това има логика и тя е, заради водата. Кърмените деца обикновенно не пият вода, но се снабдяват в големите жеги с течности от майчината кърма, за това и през лятото сучат по-често. Да отбиеш непиещо кърмаче вода през лятото е равносилно да го обречеш на обезводняване. От гледна точка за това защо е вредно за майката. Знаеш, че водата /течностите/ е едно от нещата, което най-много стимулира "производството" на кърма. За да отбиеш, трябва да намалиш течностите, а това в голямата лятна жега е страхотно неприятно предизвикателство пред всяка кърмачка. Без вода се затруднява работата на бъбреците и черния дроб, които са филтъра на организма.
Това са моите доводи.

# 21
  • Мнения: 682
Здравейте момичета.Аз имам следния проблем.Моята Йоана започна от скоро да се буди много често вечер и да сучи по два-три пъти през ноща.До сега си спеше добре.А и не наддава.Според мен кърмата вечер не и стига.А честно да ви кажа,не ми се иска още да я отбивам.Искам да я кърмя поне още няколко месеца.Дайте ми някакъв съвет.Как да си стумулирам кърмата,какво да хапвам повече за да имам повече кърма?Благодаря ви предварително.

# 22
  • Мнения: 871
Това са бабини деветини! Така или иначе детето се кърми само сутрин и вечер, така че си яде и друга храна. Едва ли ако заместиш кърмата с АМ ще се стигне до храносмилателни проблеми. Друг е въпросът дали трябва да го правиш Wink

# 23
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Зависи колко пъти кърмиш бебчо. Трябва постепенно да заместваш храненията. Дъщеря ми я отбих в началото на м. юли, когато стана на 1 година, но беше останало само едно кърмене дневно, останалите хранения ги бях заместила преди това. Не е имала никакви проблеми. По това време тя си пиеше вода и ядеше почти всичко.

# 24
  • Мнения: 197
Valivana за кърмата на мен най-много ми помогнаха лук (много ефикасен е, но не всички деца понасят лютиво и трябва да се внимава), копър, орехи и всякакви тестени изделия. Но трябва и друго да и даваш явно вече не се засища детенцето и затова се буди често още повече, че и не наддава.

# 25
  • Мнения: 682
Благодаря ти са съветите iava.
Пробвах да я дохранвам вечер с  шише с мляко,но бебка не иска.Иска си цицата.Но тези дни по добре спи.А и аз наблегнах на храненето и течностите.Гледам и да не се преуморявам.Че напоследък много се бях преуморила и не хапвах много.

Общи условия

Активация на акаунт