Мнения за ипотечен кредит от Пощенска банка

  • 42 932
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 731
В Кредит Консулт ни го изчисли мадамата.
А то е 351 евро за 30г.При теглена сума 50 000 евро.
Това е .По-малко от туй не може.И не виждам как с 700лв ще плащаме зимата ток,вода,такси разни ,че и да живеем. ooooh!

# 16
  • Мнения: 690
А имотите не се обезценяват, jollity , те само поскъпват. Да се инвестира в имот е едно от най-разумните неща, които могат да се направят особено в момента:)

По това може да се поспори  Grinning. В момента цените на жилищата са балон и наистина в близките няколко години ще растат. НО, в един момент балона може да се спука и цените да започнат да падат. За това казвам, че е мнооого по-бавно.

Иначе съм съгласна, че най-добрата инвестиция на пари са имотите.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз имам жилище, което в момента продавам и с част от парите ще погасим колкото можем от кредитите потребителски (два ги имаме) и ще намалим главницата по ипотечния кредит.
А защо не ипотекирате това жилище и да го давате под наем? И с кредита да рефинансирате старите потребителски, т.е. да остане само един кредит.

# 18
  • Мнения: 5 178
Казвала съм го и друг път , че ако няма шансове да се погаси чрез продажба на друг имот в скоро време и вноската по заема е над 30% от дохода на семейството , то подобен кредит е чисто самоубийство..
В живота има форс мажорни обстоятелства :  бременност, деца, болест ( недай си Боже), които могат доста лесно да обърнат колата
Живота не е само двустайното апартаментче, а трябва и да се пътува, децата да учат, да се носят нови дрехи и тн ...

Към момента е достигнат пика, следва бума на фалитите.. В момента си е авантюра да купуваш на зелено

# 19
  • Мнения: 1 731
Съгласна съм с теб .И аз затова мисля .Наистина ако има друг имот ,който донякъде поне да покрие вноската,си струва,но иначе ...Абсурд едно четиричленно семейство с доход 1400 лв и месечна вноска 700 лв да се справи и да живее нормално.Ще мисля вариант и ако не измисля ,си оставаме в сегашното положение,докъдето изкараме.Какво да се прави?Дано нашите деца имат повече късмет! Praynig Praynig  bouquetЦветя за Вас,мили мами!  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 125
Аз имам жилище, което в момента продавам и с част от парите ще погасим колкото можем от кредитите потребителски (два ги имаме) и ще намалим главницата по ипотечния кредит.
А защо не ипотекирате това жилище и да го давате под наем? И с кредита да рефинансирате старите потребителски, т.е. да остане само един кредит.

Мислила съм го, но не съм го дообмислила Peace
Има един кредитен консултант, към който се обърнах в началото на историята с кредитите и май е време пак да го потърся!
  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 731
Добро ми се вижда на мене това с кредитните консултанти .Само незнам те имат ли някакъв интерес да упътят човека до определена от тях банка.В смисъл нашата рече и отсече:Пощенска,това е за вас.Ама ние винаги сме теглили от Булбанк и всяка друга ни е под съмнение. newsm78

# 22
  • Мнения: 734
Добро ми се вижда на мене това с кредитните консултанти .Само незнам те имат ли някакъв интерес да упътят човека до определена от тях банка.В смисъл нашата рече и отсече:Пощенска,това е за вас.Ама ние винаги сме теглили от Булбанк и всяка друга ни е под съмнение. newsm78

Не знам каква им е далаверата...може да попитам. Ние сами разучавахме. Тогава най-добре специално за нас бяха условията на Пощенска банка и Райфайзен. Някой ни беше споменал, че Алианц били за предпочитане, ако имаш поне 50% самоучастие...което при нас нямаше как да се случи...
А Булбанк според личните ми впечатления е зле...но пък моят съвет е да се проверява навсякъде Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 4 575
Някой ни беше споменал, че Алианц били за предпочитане, ако имаш поне 50% самоучастие...което при нас нямаше как да се случи...
Не знам кой някой ви е споменал, но се е объркал. Зависи какво се купува, за апартамент дават до 80 %. Да не говорим, че нямат скрити такси.

# 24
  • Мнения: 734
Някой ни беше споменал, че Алианц били за предпочитане, ако имаш поне 50% самоучастие...което при нас нямаше как да се случи...
Не знам кой някой ви е споменал, но се е объркал. Зависи какво се купува, за апартамент дават до 80 %. Да не говорим, че нямат скрити такси.

Ами да де...До 80% означава, че ако имаш 50% самоучастие, ти остават 50% да теглиш кредит. Не разбирам точно какво имаш предвид.... newsm78 Може би да имат по-добри условия, ако отпускат по-малка част от ст-та на апартамента....
Но това е информация от втора илитрета ръка, трябва да се провери при всички случаи.

# 25
  • Мнения: 1 731
Днеска консултантката ми обясняваше ,че ако теглим кредита в швейцарски франкове,нямало да има скачане на лихвата,защото франка си бил стабилна валута и нямали основание да я вдигат.Какво мислите за това? newsm78 Лихвата излиза 5.65%.Като ако срока е 20г първите 7 се плаща само лихвата ,а след това е главницата. ooooh!

# 26
  • Мнения: 734
Днеска консултантката ми обясняваше ,че ако теглим кредита в швейцарски франкове,нямало да има скачане на лихвата,защото франка си бил стабилна валута и нямали основание да я вдигат.Какво мислите за това? newsm78 Лихвата излиза 5.65%.Като ако срока е 20г първите 7 се плаща само лихвата ,а след това е главницата. ooooh!

Ох...това първо лихвата, а след това главницата на мен лично никак не ми допада....Представи си, че след 10 години спечелиш от тотото и решиш да погасиш целия кредит - той ще е почти целия! А ти вече ще си изплатила лихвата....кофти работа....
Иначе ние теглихме в евро вместо в лева поради същите съображения - че е по-стабилна валута. От една страна левът се обезценява по-бързо и сега може и да е по-далавера в лева, обаче банката, за да компенсира това може да ти вдига лихвата, колкото пожелае....
И дето се вика "Я, камилата, я камиларят".
Все пак това бяха нашите съображения, а дали е най-добрият избор - времето ще покаже....има-няма едно 20 години....  Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 4 575

Ами да де...До 80% означава, че ако имаш 50% самоучастие, ти остават 50% да теглиш кредит. Не разбирам точно какво имаш предвид.... newsm78 Може би да имат по-добри условия, ако отпускат по-малка част от ст-та на апартамента....
Но това е информация от втора илитрета ръка, трябва да се провери при всички случаи.
Ами...не сме се разбрали. До 80 % означава, че за някои апартаменти отпускат 80 %, за други 65%; относително е, но няма никъде казано, че отпускат кредит при 50 % самоучастие. Нали се сещаш, че за нов апартамент в хубава част не е проблем да се вземат 80%, докато за такъв от началото на миналия век, без ремонт последните 50 години, никой няма да си заложи главата да даде 80 %, т.к. ликвидността му вече е друга. Стойността на апартамента я дават оценителите, банката се основава на техните предписания. А и новото е, че вече дават до 35 год кредита,ако е в евро...

# 28
  • Мнения: 690
От моя опит да ви споделя - да, банките отпускат до определен процент от оценката. НО - за оценката може да платите на оценителя и в крайна сметка да вземете колкото ви е нужен заем. Нашият даже беше надписал оценката и можехме да вземем повече заем, но в крайна сметка не го направихме.

Със съпруга ми също се колебаехме между Райфайзен и Пощенска. В Райфайзен имах преференциални условия (заради фирмата, в която работя), но в крайна сметка за апартамента теглихме от Пощенска, а потребителския от Райфайзен. Пощенска идваше по-изгодно от към такси, макар на Райфайзен да беше по-ниска лихвата.

# 29
  • Мнения: 734
А как се плаща на оценителя? Понеже оценителят го праща банката, а не го избираме сами... newsm78 Или просто е външен човек, който няма много скрупули?

Общи условия

Активация на акаунт