Мами, полудявам от коментарите за детето ми

  • 6 424
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 492
 LaughingВсе едно за мен си писала. Моето момиченце все още е 8300кг. Но пък си хапва добре. Не обръщай внимание на хорските коментари.  Peace

# 16
  • Мнения: 770
Споко, мила. Моето момиченце е точно колкото твоето и е 10 кг и малко, но е миниатюрна и фина. Е, какво да се гръмна ли? Братчето и винаги е около килограм и половина повече от нея. Сиянка се роди 2350 гр (нормално за близнак, като имате предвид, че Криси се роди 2900 гр) и според мен си се развива отлично. Питаш ли ме като ми се е случвало да ми задават въпрос: "Ама те близнаци ли са?" Shocked На хората им дай да говорят...
Живо и здраво детенце ти желая и не им обръщай внимание Peace

# 17
  • Мнения: 256
O, ама какво обръщаш внимание! Много се дразня на подобни реплики и аз, но бързо ги подминавам. Аз бях много кльощаво хлапе. До 10 клас си купувах дрехи от детският магазин. някъде от 12 до към 18 годишна не бях качила и кило, все се въртях на около и под 40, а и моите 158 см... На бала ми бях 37 кг. Спомням си, че и майка ми полудяваше от подобни коментари. Даже бяха почнали да питат дали не съм анорексичка и какво ли още не. Аз просто тренирах редовно и ядях като разпрана, а хората, всякакви болести ми изкараха. То не беше черен дроб, а бе всичко. ( Въпреки, че след като спрях тренировките, продължих да се тъпча както преди. Това вече е шоу.) Щом детето е здраво и бодро, какво ги бърка хората. Ти си й майка, сама ще разбереш, ако това, че не е дебела е проблем. Хайде стига, защо децата трябва да се тътрят? Вместо да се радват, на това колко е крехка и прекрасна дъщеря ти, все ще се намерят злостни коментари!
Прегръдки на малката принцеса!  Hug

# 18
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Здраво ли е детето? Здраво е.
Не всички могат да родят и да се родят по 5 кила, та на година да са 15 кг.
Видимо не си устата, затова да ти минава от едното през другото ухо.Но пък ако веднъж поставиш някой от 'знаещите" на полагаемото му се място , ще ти стане по-добре.Аман от разбирачи.

П.П. Ако някой в магазин се отнесе с неуважение към мен и парите ми, ще си тръгна.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Въобще да не ти пука  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 603
Не мога да се сетя, защо обръщаш внимание на приказките на хората ?
Всеки си има мнение - колко трябва да е дебело бебето, трябва ли или пък до кога трябва да се кърми, да се дават ли сокове, как и кога да се храни .... и още много подобни. Освен това повечето хора си дават мнението, без никой да им го е искал. Е, не може да полудяваш постоянно, нали ? Трябва да си убедена, че ти като майка, правиш най-доброто за детето си, останалото са глупости.

# 21
  • Мнения: 326
Хич да не ти пука.. Аз съм била такова едно скакалче, като вместо крака съм имала 2 клечки. Майка ми я е било срам да ме води на консултации, защото колегите й направо са й казвали, че не ме храни. Абе, злоядо таквоз.. Но, сега.... Божеее, къде са тези отминали дни. Ябълка да хапна, ми се лепва...

# 22
  • Мнения: 104
Хич да не ти пука от коментарите на околните.И аз като малка бях много злоядо дете и слабичка.Мисля, че щом детенце е здраво, няма нужда да се притесняваш.Ще го "израстете" този проблем с храненето, аз бях така до 3-4 клас, сега не могат да ме отлепят от масата. Mr. Green
newsm10И аз бях така, няма нищо притеснително.

# 23
  • Мнения: 4 335
Хи4 да не ти пука,не обрьщай внимание на такива неща,тя простотията по хората ходи Peace

# 24
  • Мнения: 1 008
Не им обръщай внимание!
Моето дете пък е ящно, но не пълнее. На 11 месеца тежи 7.5кг, но е доста дълга и слабичка. Роди се 4200кг и наскоро една позната възкликна " Язък само, където се роди голяма, виж я сега, като щиглец е!"
Момичетата трябва да са грацилни, не пумпали.

# 25
  • Мнения: 598
хората си нямат друга работа и само килограмите на бебетата гледат. Моят син на 18 месеца беше едва 10 кг и на консултацията го похвалиха, че ги е стигнал Simple Smile Всъщност и педиатърката си каза, че си е съвсем нормално предвид, че нито аз, нито мъжът ми сме от закръглените. 

# 26
  • Мнения: 340
Изобщо не си струва да се ядосваш на такива коментари, те тези хора си нямат друга работа, а и явно им е нужно на някои, за да се успокояват на дебелите си задници и сланинести туловища - можеш и ти да им отвръщаш с по нещичко. Бъди сигурна обаче, че един ден на дъщеричката ти доста женки ще завиждат за фигурата  Wink Peace  

Щом детето ти е жизнено и здраво, притеснения нямай. Аз какво да кажа  Joy, като на свекървата другия и син е бил с телосложение на слонче и тя все пак го е хранила до много голям в устата, да не заслабне. И сега като върне малко от килата (пък реално пак си е дебел), почва да се тюхка. За мъжа ми пък да не казвам как се вайка, при положение че е здрав и целия мускул, обаче само да и се стори по-слаб отколкото едно време (а това винаги и се струва де...)не съм го хранела. Но това са типично български нрави: дебел = здрав.

Аз бях такова дете като малка и да си призная, от единия род даже не се чувствах много обичана, а коментари правеше дори майка ми, бях и злояда. На 10г. бях висока, от най-високите и 26кг. Синът ми не е бил толкова слаб като по-малък, но с годините стана един такъв за възрастта си дълъг, но фин и да речем в класа е най-лекото момче, но не е нисък. Защитавай си детето, защото наистина странични хора могат да и нанесат психически вреди. Както казах, в страна с такива нрави и с тази мания за мерене... веднъж не съм видяла случай на бг. родители да не парадират с гигантеенето на детето си - то лошо няма, ама ние това всички го виждаме, що да го повтарят на всеки. Аз примерно не съм тръгнала никога да комплексирам други майки с това, че на 1г. 5м. моя син говореше с изречения от 5 думи, а 3м. по-късно строеше доста по-дълги и използваше сложно-съставните връзки. Ако детето е с нещо по-особено и ако има талант, то си се вижда.

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 19:47 от puh golqm

# 27
  • Мнения: 9 814
На 1 година дъщеря ми беше висока 78 см, но тежеше само 8 кг, макар че се роди 3200 гр. Никога не е била от ящните. Другите бебета качваха по 1-2 кг. моето по 600-700 гр.
И на мен ми беше омръзнало от коментари- колко е висока и слаба, не я ли храня и пр.
И сега си е такава- слаба, около 14 кг.
И какво от това?
Здрава е, не боледува често, а хората нека си говорят не ми пречат.

# 28
  • Мнения: 229
Аз вече не обръщам внимание Crossing Arms Моят син преди 2 дни беше 8,500кг. На годинка и почти четири месеца. Роди се 2,650 кг., в началото наддаваше по килограм на месец , после по 200-300 грама. Здрав е , не се спира и за секунда.Даже като спи се върти постоянно Mr. Green Като бяхме на консултация преди два дни имаше дечица на осем-девет месеца, които изглеждаха два пъти по-големи от него  Rolling Eyes, но както ги сложиш така си стоят. Не се движат ,или ако го правят е бавно ,бавно...А моят не може да стои и секунда на едно място, така,че няма защо да се притесняваш, щом е здрава- значи всичко е наред Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
Мдааааа, слаб, дебел, нисък, висок - ти данък обществено мнение ли плащаш? Отвори си устата и ги постави на място. Не е работа на хората да ти се месят в отглеждането на твоето дете.
А колкото до другото - уж се дават съвети срещу нетолерантни хора, а като виждам тук също някои не се усещат с епитетите. Синът ми като е 15 кг и 92 см на 1 година и 9 месеца може би е слонопотам или цоцолан, а?
Май е най-добре епитетите да бъдат сведени до минимум и всеки да си гледа в своята паничка.

Общи условия

Активация на акаунт