Мами, полудявам от коментарите за детето ми

  • 6 436
  • 129
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 487
Сина ми е слаб от бебе, според мен си е до организъм.  При условие че детето е здраво, е по добре да е слабо, отколкото дебело.

# 121
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
Оооо, я не им обръщай внимание на тези, които пускат такива коментари. Аз обикновено на такива забележки обяснявам, че предпочитам детето ми да е слабо и здраво, отколкото дебело и боледуващо. И обикновено млъкват веднага - явно решават, че съм ужасно лошо възпитана, щом понечвам да им опонирам.  Mr. Green За сведение дъщеря ми е на 4 години и е 14,5 кила. Тоест мноооого под средната норма за тази възраст. За капак обаче на височина се е метнала на татко си и е с ръст на 5-6 годишна. Значи си представи за какво става дума - джезве с кокали, че и дългуч. Като се съблече ребрата й се броят. Не че не яде - яде и то доста, но има силно изгаряне от една страна и от друга - супер подвижна е от съвсем малка, на няколко места си спечели един и същи прякор без хората да се познават помежду си - пружинката. И тя, да чукна на дърво, е едно от най-здравите деца в групата си в градината.

# 122
  • Мнения: 8 769
Сияние, спокойно, както виждаш не си сама в борбата с хорската "загриженосст".
Синът ми е на 3г и 2 м и тежи 12 кг с дрехите.
Непрекъснато отнасям забележки колко е дребен и слаб за възрастта си. Обикновено не им обръщам внимание, защото е здраво и жизнено дете, храни се доста добре.
Обаче по-миналата седмица изкипях. Бяха ми се обадили от яслата, че се напикал и трябваше да му занеса сухи дрехи. Сестрата започна не само да нарежда, ами да ми се кара #Cussing out:
първо за дрехите-че трябвало да има по 3-4 компплекта в шкафчето (аз ще купувам на сезон по 10 чкомплекта дрехи за да може половината да са на тяхно разположение, защото както се оказа са го оставили сам да се оправя с гърнето и в същност кой знае какво точно е станало smile3516) и,
второ за това, че детето не било добре, било болно, слабо, под нормите в кг, трябвало да го види лекар, защото ние не сме го гледали както трябва  Shocked, педиатърката ни виждала ли го е-ами тя задължително трябвало да му пусне изследвания на кръв и урина, сигурно хемоглобина му бил нисък, ама вие давате ли му да яде месо на това дете ooooh!, откакто било дошло в яслата дръпнало назад (като че в яслата аз го храня и гледам  smile3511), да сме му обърнели повече внимание..... smile3514 и прочие. newsm61
Преди това същите ги беше хортувала на съпруга ми. Аз нищо не казах, не исках да влизам в конфликт, но в последствие го изживях доста-не за друго, а защото детето действително бе изклюително стресирано от яслата и беше започнало да дава заето. Това бе и причината последните 3 седмици от май да го спра от ясла и да изчакам приема в дг.
Понякога някои хора са способни наистина да ти вземат душата! #2gunfire

# 123
  • Мнения: 6 362
Извинявам се предварително, не съм прочела цялата тема.

Защо се "връзвате" на такива коментари и защо позволявате това да ви ядосва и да ви влошава настроението?
Щом детето е здраво, храни се добре и сте спокойни за него, не би трябвало да ви пука какво мислят останалите.

Синът ми е изключително слаб. Вярно, висок е (и дълъг се роди - 3050 гр. 56 см.), но е много слаб. И доста хора са го коментирали, но пък аз никога не съм се ядосвала на това, напротив - приемам го откъм смешната страна. Бъзикат се, че е "глистав", че е като манекен на Освиенцим, че не го храним, ама аз отвръщам подобаващо и с шега. Преди два-три месеца се наложи да му правят снимка на белите дробове и в поликлиниката рентгенологът умря да се хили с Мони. На фона на светещото табло му прозираше кожата и се виждаха само кокали и сухожилия - рентгенологът каза, че Мони приличал на прилеп с разперени крила и наистина така изглеждаше. А Мони е здраво дете и яде повече от баща си, ама не се спира на едно място, а и явно му е такава структурата и обмяната на веществата. Ей го на - на морето миналата година.

Дъщеря ми пък беше съвсем дребничка и мъничка. Проходи сравнително по-късно - на 1 г. и 3 м. и не успяхме да намерим обувки с толкова малък номер - правихме й по поръчка първите обувки. А като я видеха по градинките и всички възкликваха "Леле, колко е мъничка и колко хубаво ходи. Ама тя 10 месеца има ли навършени?" И тогава не съм се ядосвала и притеснявала. Ей я на сега - изведнъж дръпна и на 10 г. вече е 150 см. (и носи вече 37 номер обувки) и започна да ми подносва част от моите дрехи Laughing


Не си хабете нервите с такива коментари. Ако трябва измислете си някаква реплика и отговаряйте дежурно с нея.

# 124
  • Мнения: 197
Не им се връзвай на коментарите, още повече на чужди хора! Както се казва, нито те хранят нито те поят , за да ти държат сметка.   Ако имате проблем вие ще си го решавате, хората няма да се затичат да ви помагат. Ако са толкова нагли ги помоли да не ти обиждат детето.

# 125
  • София
  • Мнения: 62 595
Малееей, на снимката все едно нашия юнак гледам, а за него кюфтетата са като семки.  И сестра му същата работа, а напоследък е като фуражомелка. Да са живи и здрави, нямат изхранване, обаче са си клечки.

# 126
  • Мнения: 472
Абсолютно разбирам авторката,защото и ние имаме сходен проблем.Моят син също е в долната граница на нормата.Много е жилав и е право черво като татко му.Винаги отговарям на хората че не гледам парсе а дете и че детето ми не е дебело но пък винаги е усмихнато,контактно,живо.....но писва наистина!Никак не е приятно все да ти подмятат изречения от сорта:А вашето не е шишкавичко като нашата или абе защо не му даваш да яде повече това или онова?Сякаш аз не му давам да яде.При нас специално това е ген-татко му на моят син не е бил никога от по ящните все си е бил като скакалец.Синът ни си хапва засега добре но просто е по жилав и изразходва повечко енергия.Но най се дразня от свекърва ми,която непрекъснато ми мъкне разни кремчета и банани,идва в къщи уж да му се радва а само мърмори и дава акъли от 70-тте години как да си угоявам детето и то при условие че и нейният син е слаб и много добре знае че не са приятни тези коментари!Сякаш ако са чужди хора по лесно можеш да не обърнеш внимание,въпреки че пак не е приятно,но когато са в семейството ти ... #Cussing outПросто май трябва да сме по директни и остри с тебе въпреки че аз никак не обичам резкия тон,но хората като мен и теб премълчавайки товарят собствената си нервна система,изнервят се и това рефлектира върху детето,защото дори да успяваш да си търпелива с него то долавя настроението на мама.И в крайна сметка кое е по-важно?Детето ти или хората ?Знам че  е трудно когато не си такъв характер да се държиш по остро но сигурно се свиква.Аз поне мисля така да правя.

# 127
  • Мнения: 2 950
Дъщеря ми на 1 г тежеше 8,6 кг, така че мога горе-долу да преценя как изглежда детето ти и смятам, че е съвсем нормално.  Hug

Абе не мога да се начудя на някои хора - нямат ли си работа, че имат време да коментират такива неща.  ooooh!

# 128
  • Мнения: 781
За моята дъщеря колко приказки изслушах.... само аз си знам. На 1г. беше 7.2кг.,  на 2г. 9кг с дрехите и обувките. Сега е на 2г. и 10м. и е 10кг. Никога не е яла много, но е здрава. А щом детето ти е здраво изобщо не се връзвай на подобни приказки. Да расте все така фина и здрава.

# 129
  • Мнения: 660
Аз писах вече по-горе, но ще се включа пак, защото онзи ден ми избиха бушоните!!! За малко да оскубя косите на една квачка!  Close

Имаме среща с едни приятели и сме с Мия, те са с тяхната щерка. Но с тях бяха и още две семейства с деца на около 10 месеца. И ме питат на колко месеца е и като казах, че е на 5 и ме изгледаха малко особено. После питат, колко тежи? И аз отговорих, че е 5 кила. "Ама 5 кила за 5 месеца??? Ама не са ли МНОГО МАЛКО?!!!" И ме гледат с един такъв съжалително-учудено-потресен поглед, все едно аз нарочно държа дъщеря си гладна!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Не мога да разбера такива хора. И те са майки, и те имат деца, за които се притесняват по различни поводи. Не се ли усещат, че може да има проблем и затова детето да е по-дребно. Слава Богу, нямаме проблем, освен че все се тревожа и аз за това. И точно се успокоя, че Мия се развива добре и е будно и весело бебе, и се появява една такава мърла и отново почвам да се чудя дали се грижа правилно за детето си.
И друго после, което преля чашата - Мия заспа по едно време, а беше много горещо и аз не съм я завила. Влизаме в една по-сенчеста алея и тя се обръща към мен и с поучително-назидателно-критичен тон ме пита дали няма да завия дъщеря си. Еййй!!! Направо все едно развя червен флаг пред бик!!! Не знам какво ме спря да й отвърна с остри думи!  #2gunfire #2gunfire
Уффф!!! Сега като се сетих пак се ядосах! Не че е кой знае какво, но и без това ми е болна тема и се дразня на несъобразителността на някои хора!  Close

Да са ни живи и здрави дечицата!!! Това е най-важното!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт