Мами, полудявам от коментарите за детето ми

  • 6 452
  • 129
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 524
Ами моя е точно пухчо,но коментарите не са по-различни,до ден днешен понякога си плача тайно,защото аз съм много дребна жена,а той сега на 11 мес. е 12кг и много често ме питат ама твое ли е детето, е как го роди,как го носиш,егати бузите,чувала съм зад гърба си и реплики от сорта -ебаси дебелото бебе,понякога ги подминавам с насмешка,ама друг път ми е толкова болно,пък той си е страхотен,най-важното е да са здрави,пък другото май...та му!
Peace  права си - това е най-важното.

# 106
  • Мнения: 681
Не се притеснявай мила и хич да не ти пука.Разни хора,коментари винаги ще има с повод или без,така че горе главата и ги постави на място  Peace

# 107
  • Мнения: 447
И аз имам същия проблем. Само че обратен. Щерка ми, въпреки че се роди 15 днипо- рано и беше 2.500 кг., сега на 2 години и 9м.  е висока 105см. и тежи 15кг. Не мога да кажа,че е ящна.На всяко хранене се гоним из стаята с лъжица,но факт е , че купувям дрехи за 4 годишни Blush И когато започнат да разпитват колко е голяма и защо ОЩЕ не ходи на детска тя почва да плаче. Преди си траех, сега си отговарям, че имаме норматив да гоним тати на височина, който е 2 метра и си тръгвам. Не сме направени под калъп, че да сме еднакви всички. 

# 108
  • Мнения: 3 092
Правя се на възпитана и не им отвръщам, но вътрешно много го изживявам. Има ли и други мами с фини дечица и как се справяхте с неуместните коментари? Благодаря ви, че ме изслушахте, сега поне съм сигурна, че някой ме е разбрал.
моето момиченце е почти на 2 години и тежи 12 кила , но е с тънки крачета , ръчички и е фина дама Да се репликира по този начин за едно дете  е грозно , невъзпитано и глупаво .Бих им го казала и  не бих си замълчала за нищо не света .
Претендирам за добро възпитание , но има моменти , в който забравям за това , моменти като този .

# 109
  • Мнения: 545
напълно те разбирам. Аз пък съм от другата страна на барикадата- имам момиченце на 1 г. и 2 м. и тежи 11,200 и е висока 86 см. Обще взето с размерите на дете на 1 г. и 6 м. и непрекъснато чувам коментари че е едра и на кого се била метнала. Не се връзвай и толкова - аз се опитвам да се успокоявам, че тя яде здравословна храна и правя всичко по силите си да не й давам бисквити, солети и прочие между храненията.
Когато направят някакъв коментар колко е слаба, просто почти да им говориш колко е жизнена, енергична и здрава.

# 110
  • Мнения: 5 401
И моя дребен върви един нежен и слабичък такъв мъж. Роди се в 39 г.с. с тегло 2700 г. Никога не е бил особено ящен и дори имаше няколко периода, в които отказваше всякаква храна освен кърма.  Confused В момента е на 1,10 г и тежи около 10 кг. Никога не ми е боледувал сериозно - само със сополки съм се занимавала, супер жизнен е и т.н.

И аз чувам коментари, че е клечав, че изглежда анемичен и недохранен, незрял, дребен, че дрехите му висяли и т.н.  Освен чужди хора, казвали са ми го и приятели, от които повече ме е боляло! Sad Беше ми много криво на моменти, но в края на краищата реалността е такава. Факт е, че баща му е бил също много слаб и дребен, а пък е стигнал 185 см.  Peace

Много рядко виждам деца от Калояновия калибър и като се заговорям с родителите, стигаме да извода, че е важно да са здрави, а не колко кг тежат.  Wink Вероятността да дръпнат изведнъж и да надрастнат връстниците си, е голяма!  Peace

# 111
  • София
  • Мнения: 10 474
Простотия.
Моята дъщеря пък е висока за годините си, такива коментари е отнасяла. Все едно мога да я скъся с една глава например, та да се вмести в представите на лелките за дете на година и половина. Веднъж две жени в един магазин за обувки злобяха ужасно много, защото тя стърчеше поне с половин глава над техния калпазанин, пък той бил батко. И се хилеха зад гърба ми, че малката носи голям номер обувки. Тогава за малко да направя скандал, но преглътнах и реших, че няма нужда да развалям кефа на останалите клиенти и продавачките.

# 112
  • Мнения: 552
И аз откачам,,,оня ден една си бута бебето,добре охранено бебче,и възкликва-Ауууу какво хубаво новороденооо Shocked
Или пък като ме питат на колко месеца е и аз като отговоря,ама защо е толкова дребничък #Cussing outСтава ми гадно,но не съм се обяснявала,че се роди 2600 и как не иска да се храни Rolling EyesНо иначе е жизнен и енергичен/пу-пу/,непрекъснато мята ръце и крака Crazy
Сигурно като се поосвестя от това негово нежелание да се храни/все още ми е терсене/ няма и да ми пука от хорските приказки PeaceАма както се мъчим с това неядене само една лелка ми трябва да ми обяснява колко дребен бил сина ми Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 113
  • Мнения: 1 428
Въобще не се ядосвай.Няма смисъл.Нали детето ти е добре.

# 114
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Не обръщай внимание на коментарите или ги парирай с някоя реплика. И на мен вече ми е писнало от такива сина ми е на 3,7 г. и тежи 14 кг. а и е доста високичък, като го видя без дрехи ме е страх да го пипна, защото имам чувството, че ще се счупи, но всъщност си е доста жилавичък. Важното е че детенцето ти е здраво, това е индикация че всичко е ок. Има деца с по-добра обмяна ва веществата и други много подвижни (моя е от тях, не се спира за минута на едно място). Мен честно казано по-би ме притеснявало, ако детенцето ми е тип прасенце.

# 115
  • sofia
  • Мнения: 73
Milichka ,moiat maluk palavnik e na godina i deset mesetsa i e 11kg.Jiv ,zdrav, dori i grip ne e karal,prohodi na deve mesetsa i ot togava ne se spira i iade tova koeto toi iska.Da ne ti puka shtom e zdravo deteto.I nie nosim dreshki za devet mesechni ,i kakvo ot tova,nali e zdrav i jiznen,i naddava po malko.

# 116
  • Мнения: 804
Ако коментират детето ми така, ще отвръщам зло и агресивно. Примерно, че като порасне няма да е дебелогъза лелка (ако коментиращия е по-едър) или, че няма да допусна да погрознее като тях.... Мен са ме коментирали защото бях слаба и ми тежеше

# 117
  • Мнения: 1 114
И аз съм в абсолютно същото положение. Дъщеря ми е на 1 год и 1 месец - 8 кг. Само вчера поне пет доброжелатели, ми казаха, че е много слаба..... Дори приятелите ни, като ходиме например заедно в провинцията на почивка, ме питат, защо е слаба, защо не и дам луканка, пържени картофи и т.н. Демек, държите детето гладно.
Честно казано, незнам защо не качва много. Не е от най-ящните, но не и да не яде въобще. Още докато беше кърмаче, си качваше малко.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 731
И аз да се намеся във вашата тема, защото аз като майка на близнаци също отнасям най-безумни коментари Simple Smile
Един ден минавам покрай едни магазини и отвътре излиза една продавачка и почва да им се радва. Говори им нещо 2 минути, пита ме кой е по-голям, аз чинно й посочвам този, който е излязъл 5 минути по-рано и след още 2 минути: "Ама те близнаци ли са???"
От снимката е очевидно, че са еднояйчни, а и сме с количка, в която децата са едно до друго и се виждат как са си еднакви.
Абе кво да ви кажа, хората си нямат забавление и дай да си водим безмислени диалози. Аз лично се опитвам да не им обръщам внимание - в рамките на любезното си отминавам.
Тъпото е обаче, че след 10-тия коментар, започваш да събираш отрицателна енергия и емоции и си ги изливаш на най-близките, а не на "умниците", които са минали и заминали и забравили кви глупости са ти говорили.  #2gunfire

# 119
  • Мнения: 585
Дъщеря ми е с напълно стандартни размери за възрастта си, но съм чувала всякакви коментари че е едра ,от други пък че била много дребна да и давам витамини , ама не им се връзвам нито на едните нито на другите -  хората не знаят какво говорят , запуши им устата като кажеш  на майтап , че едни растат на бой , а други на хубост и приключи така въпросите и излишните коментари

Общи условия

Активация на акаунт