Мами, полудявам от коментарите за детето ми

  • 6 451
  • 129
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 408
Не се учудвам на такива хора- тя простотията ходи по хората  ooooh! Или трябва да не обръщаш внимание или трябва да ги отрежеш.

# 91
  • Мнения: 2 960
Хи4 да не ти пука,не обрьщай внимание на такива неща,тя простотията по хората ходи Peace
Peace важно е детето да е здраво и жизнено!!!Не се връзвай!!

# 92
  • Мнения: 476
Аз също много се дразня от коментари и подмятания. Синът ми не е слаб или пълен, но винаги намират за какво да го "ядат". Ама защо не стъпвал на крачета( на 10мес е), защо  не лазел, защо ядял само пасирано и разни такива. Все се намира някой, който да ме поучава и укорява за какво ли не. Много се дрязня и докато в началото подминавах безмълвно такива реплики, сега ги режа на момента и давам да се разбере, че майката е тази, която се грижи за детето и никой(още по-малко непознат, случаен или просто познат човек) няма право да я съди и поучава.  Peace

# 93
  • Варна
  • Мнения: 2 389
Аз съм майка на фино момиченце - тежи 18кг и е висока 110см на шест години. Каква да бъде при положение, че аз самата съм такава, а и баща й не е висок?  Тя е много красива (не е мое мнение само) и невероятно жизнена и палава. Никога не ме е интересувало мнението на околните дали е достатъчно висока или дали се храни добре. Не бих позволила на никой коментари по въпроса, особено пред Дария.

# 94
  • ЕН
  • Мнения: 543
здравейте и от мен
всичко и до ген. големия се роди големичък и много ящен.на месец надаваше по 1,5г-докторката само мърмореше с какво го храня че дебелее smile3513 (а той горкия беше на кърма 4 месеца) . вбесявах се от нея особено като стана на 2год ни каза че щял да остане дебел, разплут и т.н (беше 20кг тогава). шашнах се, но не предприех диети. сега е на 5г и 10м и е 120см и 25кг. сега не яде така както като бебе.
а малкия ми син се роди по малък от брат си(ред проблеми през бременноста) и се притеснявах какъв клечо съм родила, но за 4-5 месеца влезе в нормите. сега не мога да го спра да яде. добре че докато спи не се храни Joy
аз като малка пък бях отвратително слаба. все ми викаха какви са тия клечки забити в д......то Joy

# 95
  • Мнения: 31 390
Моето момиченце е 8400 кг. на 1.1 годинка. Много злояда. Да е здрава само. Не иска да яде нищо. Вече не се притеснявам, но само да ми каже някой нещо. И аз съм рогата и устата. А за детето ставам лъвица.

# 96
  • Мнения: 8 999
Аз отглеждам две фини дечица и при това изключително много се гордея с този факт. Аз пък не харесвам "пухчовци".

# 97
  • София
  • Мнения: 352
Не обръщай внимание толкова на тези коментари  Grinning .И моето дете е слабичко,ама пък на мен си ми харесва такова  Flutter Аз също съм била доста слаба,ама сега... ooooh! С годинките се трупат и килограми   Tired

# 98
  • София
  • Мнения: 5 079
Ох, говори ми, говори ми...  Crazy
Заради подобни "доброжелателни" изказвания детето ми расте само в нашия квартал, защото някои жени, да им се неначудиш, че са майки, просто не мислят какво говорят и защо, най - вече.  Sick То бива човешка простотия и ограниченост, ама това просто всякакви граници бие.
Не се връзвай и не се впечатлявай, има и свестни хора, стреми се да ги откриеш и спечелиш.
ВАжното е ти да си в хармония с живота си, не другите да ти налагат стандарти и да живееш за мнението им. Peace

# 99
  • Мнения: 660
И аз да се включа! Simple Smile
Сияние, аз също разбирам раздразнението ти, но няма защо да си хабиш нервите за глупости! Остави го хората да приказват. Всеки да си гледа детето, както смята за добре. Важното е да е здраво и да расте усмихнато и щастливо!  Heart Eyes

Дъщеря ми се роди 3 седмици по-рано и тежеше 2400. Чак сега стана 5 кила, но е здрава и изглежда чудесно, развива се за възрастта си идеално. Дрешките й обаче са за 3-месечни бебета. И все като казвам колко е голяма и почвам да се оправдавам - ама тя се роди по-рано, ама е по-дребна, ама не знам какво...  И после си се чудя, от къде на къде ще се обяснявам на хората. Кой каквото иска да мисли!!

 Hug

# 100
  • Мнения: 5 577
Иван на 2 години, беше точно 10 кг. Сега на 3 и половина е към 13 кг.

# 101
  • Мнения: 726
Аз като дете само това 4увах от всеки срещнат.Е, не ми действаше добре Sad Не бих позволила да коментират детето ми и то да слуша. Naughty Ако ми го кажат насаме нямя хи4 да ми пука, но не и да я травмират за години напред някакви хора по улицата , които  търсят недостатъци на другите, единствено за да не мислят за своите собствени Crossing Arms Не ми се е слу4вало още, но ако  стане със сигурност няма да им мъл4а #2gunfire

# 102
  • Русе
  • Мнения: 526
   Моята дъщеря е почти на 2 годинки и още няма 11 кг. Наслушала съм се на всякакви коментари, най-ужасният за който се сещам е - "Вие храните ли го това дете?"! Мен не ме притеснява, че е по-фина, дори напротив, верно, че дрешките все са й широки, все гледаме да са с ластик в кръста за да не падат, но детето е много палаво и жизнено. Моята болка е, че тя не се храни добре, даваме сиропи за апетит, витамини, но ефекта не е голям. Аз лично съжелявам дечицата с наднормено тегло, от сега си товарят органите милите, а родителите им са горди, че наследниците хапват добре Crazy

# 103
  • Мнения: 14 654
Аз пък не харесвам "пухчовци".
Пухчовците са сладки до някое време, но пухчо на 8-9 години сам не се харесва, не може да тича без да се задъхва, купуват му дрешки от магазини за големи, защото детските номера не стават, тъжна работа.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 348
Аз отглеждам две фини дечица и при това изключително много се гордея с този факт. Аз пък не харесвам "пухчовци".
Ами моя е точно пухчо,но коментарите не са по-различни,до ден днешен понякога си плача тайно,защото аз съм много дребна жена,а той сега на 11 мес. е 12кг и много често ме питат ама твое ли е детето, е как го роди,как го носиш,егати бузите,чувала съм зад гърба си и реплики от сорта -ебаси дебелото бебе,понякога ги подминавам с насмешка,ама друг път ми е толкова болно,пък той си е страхотен,най-важното е да са здрави,пък другото май...та му!

Общи условия

Активация на акаунт