Църквата "реши"...

  • 8 191
  • 198
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 52
yourDesire , аз първо на първо дете нямам. И идеята ми беше не толкова да защитавам религията или църквата, а да ти подскажа, че не е редно да се отнасяш с подобен цинизъм към нещо, което може да е важно за много други хора. А, ти си говори както си искаш по форумите, но впечатлението, което оставяш не е добро....
  подкрепям Peace
 

# 16
  • варна
  • Мнения: 1 830
И аз я чух днес тази глупост Whistling.Да си гледат работата

# 17
  • София
  • Мнения: 2 381
Че децата нямат ли и сега часове по Религия в 4-ти клас?  Thinking Имам приятелка начална учителка, която все ми разправяше преди: "Отчето това разказал на моите, отчето онова..."
Доколкото си спомням учеха по една книга станала учебник вече "Библия за деца". Аз я изчетох цялата и много малко неща запомних, честно казано. Има въпроси след всеки текст и е написана приятно. Вкъщи като дете съм си купувала и друга детска библия - джобен формат.
Нямам против този предмет. Нека учат децата, за да знаят и за християнството, мюсюлманството, юдеизма и т.н., а не да им промиват мозъците някакви сектанти и да ги карат да се самоубиват.
Иначе, докато гледах днес репортажа се чудех за нещо друго. Понеже съм във фактическо съжителство, дали след време няма да откажат да кръстят детето ни, понеже не сме си сложили с баща му подписите под брачното свидетелство??? То първо аз трябва да се кръстя, де.

# 18
  • Мнения: 516
 yourDesire, твое право си е да си цинична, колкото можеш. Не се обиждай, обаче, когато получаваш негативни реакции. Те пък са право на хората, които не харесват цинизма.
По темата - не смятам, че изучаването на религия в началния курс е подходящо за децата в България. Ние сме по- скоро атеисти. Но бих приветствала предмет "Кстория на религиите" в средния курс.
Франзела Калина, подписвам се под мнението ти.

# 19
  • Мнения: 653
тази тема май е по-добре да бъде заключена
прекалено много агресия има и то защо - заради евентуално въвеждане на часове по вероучение
България е православна държава и трябва да остане такава, другите религии, които са около нас, са много по-агресивни и много скоро може да не сме вече православни християни
...
и като сте толкова против, защото масово кръщавате децата си? какво ви кара да го правите?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 508
yourDesire , аз първо на първо дете нямам. И идеята ми беше не толкова да защитавам религията или църквата, а да ти подскажа, че не е редно да се отнасяш с подобен цинизъм към нещо, което може да е важно за много други хора. А, ти си говори както си искаш по форумите, но впечатлението, което оставяш не е добро....
  подкрепям Peace
 

Сигурна съм, че и на вас ви се е случвало да проявявате отрицателно отношение или цинизъм към други неща, които са важни за други хора.

И в края на краищата, цинизмът по отношение на религията не е същото, като цинизъм към вярващите хора, не би трябвало да се обиждате от това, че другите мислят по различен начин.

и като сте толкова против, защото масово кръщавате децата си? какво ви кара да го правите?

Тук ме хвана натясно  Embarassed
Честно казано, навремето се съгласих, само за да направя нещо напук на мъжа ми  Embarassed

# 21
  • Мнения: 653
Към колко църкви видяхте кухни за бедните? А хосписи?
а колко села в България нямат църкви? замислила ли си се?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Към колко църкви видяхте кухни за бедните? А хосписи?
а колко села в България нямат църкви? замислила ли си се?

А защо трябва задължително да има?
Църквата да не е магазин, болница или детска градина, т.е. неща, които са далеч по-важни и необхдими за функционирането на едно село.

# 23
  • Sf
  • Мнения: 978
Иначе, докато гледах днес репортажа се чудех за нещо друго. Понеже съм във фактическо съжителство, дали след време няма да откажат да кръстят детето ни, понеже не сме си сложили с баща му подписите под брачното свидетелство??? То първо аз трябва да се кръстя, де.

А Исус все едно в църква е кръщавал. Бизнес е това - голям и хубав, при това отдавна монополизиран.

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Към колко църкви видяхте кухни за бедните? А хосписи?
а колко села в България нямат църкви? замислила ли си се?

Аз се замислих - не се сещам за село без църква.
А колко църкви и манастири има извън селата?
А замисли ли се къде потъват парите от даренията, от свещите, от кръщенетата и т.н.?

# 25
  • Мнения: 653
ами така както децата имат нужда от детска градина, други хора имат нужда от църква

и като си толкова негативно настроена към църквата - Коледа, Великден и всички останали празници какво правиш? предполагам умираш от скука

# 26
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Към колко църкви видяхте кухни за бедните? А хосписи?
а колко села в България нямат църкви? замислила ли си се?

Айде да не драматизираме, почти не съм виждала село без църква или поне параклис. И винаги има по едно попче, което да юрка възрастните жени. Прощавай, ама нашата църква има много да бачка, да страда и да се лишава, докато се вкара в някакви релси. Малцина са истинските свещеници, които проповядват духовност и вяра.

ПП. Нямам църковен брак, не съм кръстена. Детето ми няма да бъде кръстено, освен ако не пожелае само, но се надявам дотогава да съм го възпитала в здравословен атеизъм, който не трябва да бъде бъркан с нихилизъм или бездуховност.

# 27
  • Мнения: 2 070
Имаше вече доста теми по повод обсъжданията за въвеждане на вероучение или история на религиите...

Ново е това за фактическото съжителство. Какво се палите толкова. Какво следва от това им решение?
Доколкото знам в Б-я не може да се венчаеш, ако нямаш граждански брак, подпис. Удно време е можело, мисля преди комунизма. Или? И ако е вярно това, което по-горе прочетох  - че кръщават децата, независимо дали са от брак  ли не - това не е ли де факто признаване на това съжителство.

И аз мисля, че темата е за ключ.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 744
ами така както децата имат нужда от детска градина, други хора имат нужда от църква

и като си толкова негативно настроена към църквата - Коледа, Великден и всички останали празници какво правиш? предполагам умираш от скука
Честно казано, нямам търпение да свършат.

# 29
  • Sf
  • Мнения: 978
и като си толкова негативно настроена към църквата - Коледа, Великден и всички останали празници какво правиш? предполагам умираш от скука

Точно така е. Най-лицемерните празници от всички са.

Общи условия

Активация на акаунт