Налага ми се да оставя бебка за 6 месеца!

  • 4 811
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Зависи от причината. Ако е наистина жизнено важно. В противен случай не бих оставила детето си за 6 месеца никога.

# 16
  • Мнения: 2 478
Toва е сложна дилема.Много сложна.Щом нямате друга алтернатива,значи заминаването ви е жизненоважно.
Иначе едва ли бихте се подложили на това.Знам и вие знаете,че този период ще е ужасно труден.Но ще трябва да се преборите.
За детенцето стреса няма да е толкова голям,колкото за вас.Ако свекитата го обичат много,то ще бъде добре.Не се притеснявайте,че няма да го гледат.Единственото,което е нужно е безгранична любов.
Желая ви успех в този труден момент Hug

# 17
  • Мнения: X
Какво е толкова по-важно и неотменимо от това да си с бебето си?
Когато голямата беше на около годинка ми предложиха работа в Брюксел, в структурите на ЕС.
Много добра възможност, но трябваше да остава дъщеря ми за година и седем месеца, да дойдат с баща си при мен би било почти невъзможно, а и не беше ясно как ще се справим. Мислих, премислях...трябваше да реша за един ден - е, останах при семейството си.Честно казано не си представям какво е тоооолкова пък важно. Щом си се решила, значи го искаш, щом го искаш, значи си преценила че това е по-добрия вариант, значи не би трябвало да се тормозиш.

# 18
  • Мнения: 9 814
Защо да няма друг начин и трябва задължително да се отделиш от бебето си за толкова наистина дълъг период от време?
Аз лично не бих го направила, но ти си знаеш най-добре!

Малко преди дъщеря ми да навърши годинка при предложиха 8 месечен стаж във Франция, нито за момент не се колебах, просто отказах.

Какво е толкова по-важно и неотменимо от това да си с бебето си?


# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не бих си оставила детето за толкова време  Naughty

# 20
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Съжалявам, че ти се налага мила.... Cry

Не можеш ли да вземеш бебо с теб или свекърва си с теб.....
Помисли и за други варианти. Колкото и да ти изглеждат немислими, може би все пак има и друго решение Peace

# 21
  • Мнения: 697
Aко прочетете внимателно ще видите, че жената пита дали има други мами в нейното положение. А вие веднага тругнахте да я осъждате каква лоша майка е щом е готова да остави детето си. Не знаете какво и е положението, че да я заклеймявате. И не се заричайте, че никога не бихте го направили, защото човек не знае какво ще му дойде до главата.

# 22
  • Мнения: 2 312
Моя приятелка остави миналото лято дъщеря си за да отиде на бригада в САЩ заедно с таткото.Детето беше на
10 месеца,гледаха го бабата и лялята.Е,справиха  се и тя ,и малката.Не казваш причината,сигурно е сериозна Трудно ще ти бъде!Но времето минава!

# 23
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
И не се заричайте, че никога не бихте го направили, защото човек не знае какво ще му дойде до главата.

Никак не си права...И света да се преобърне не бих си оставила детето на такава възраст..Никой не осъжда тази майка.Просто представяме своето мнение.
Бих направила всичко за да взема детето със себе си, а ако ли не...не бих тръгнала.
Адаптация и при заминаването и при завръщането е много трудна...моят съпруг отсъства за дълги периоди и съдя по него.....а какво остава за една майка......

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз се присъединявам към всички които не биха си оставили детето за такъв период от време.

# 25
  • Мнения: 2 374
Aбе хора я се осъзнайте,защо осъждате жената,я си представете,че се случило нещо много лошо,например има болен роднина,(тук ние можем само да гадаем),но вие не бихте ли заминали,ако някой много близък ваш роднина е болен,вероятно не сигурно бихте го оставили???Недейте да се заричате,защото никога не се знае какво може да ви се стовари над главата.
Когато първоначално прочетох темата и аз това си казах "Никога ама никога не бих я оставила".Да ама не-я се замислете преди да давате такива коментари.

# 26
  • Мнения: 9 814
Бибка, о.к. съгласна съм с теб.
Но, в предния си пост попитах авторката на темата каква е причината поради, която трябва да замине задължително без детето си. Споменала е само, че ще го остави  при свекър си и свекърва си, т.е. най-вероятно ще замине с мъжа си.
И всеки път става така, авторът на щекотлива тема хвърля бомбата и после никакъв не се появява да дава обяснения, а ние се караме тук и само гадаем за какво точно става въпрос.
И честно казано, наистина каквото и да се случи не бих оставила детето си за толкова дълъг период от време.

# 27
  • Мнения: 1 062
Здравей, искам само да ти пожелая много сили, защото ще са ти нужни. Понякога се налага да правим не леки избори в името на доброто бъдеще на семейството. Кураж и съм сигурна, че си премислила стотици пъти вариантите и си преценила, че това е най-доброто.

# 28
  • София
  • Мнения: 721
Не знам къде го видяхте това осъждане...всичките майки с доста толерантен тон са изразили мнение и съчувствие.

Дано не ми се налага такава раздяла. Все пак ако е абсолютно наложително, мисля, че и майката и бебето ще се справят Peace

# 29
  • Мнения: 2 374
Бибка, о.к. съгласна съм с теб.
Но, в предния си пост попитах авторката на темата каква е причината поради, която трябва да замине задължително без детето си. Споменала е само, че ще го остави  при свекър си и свекърва си, т.е. най-вероятно ще замине с мъжа си.
И всеки път става така, авторът на щекотлива тема хвърля бомбата и после никакъв не се появява да дава обяснения, а ние се караме тук и само гадаем за какво точно става въпрос.
И честно казано, наистина каквото и да се случи не бих оставила детето си за толкова дълъг период от време.

Да това е вярно,ние всъщност не знаем каква е причината тя да замине,пък и не се появява да каже,не обичам такива теми,в които някой пише както ти казваш хвърля бомбата и после не се появява,но все пак расъждавам върху това какво аз бих направила в такъв момент и не ми се  иска да се заричам,че никога няма да направя нещо,бих я подкрепила само и единствено,ако наистина има много основателна причина да го направи дадох пример,ако някой много близък е болен и няма кой да го гледа има много такива случай,аз лично съм била свидетел и е много кофти да си изправен пред такава ситуациа да избираш някой пред детето си.

Общи условия

Активация на акаунт