Учите ли бебетата на....

  • 7 217
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 753
Не го уча, но като му казвам здрасти махам с ръчичка и като казвам да каже чао пак махам с ръчичка, а той само гледа умно... Малък е, има време, ще го науча...

# 46
  • София
  • Мнения: 3 064
Чак да го уча - не. Той сам се научи да пляска с ръце, да маха за чао и здрасти, като ни гледа нас.
Насила няма да се научи със сигурност. Може би е от децата, които натрупват, наптрупват и после изведнъж правят нещата.

Да, и моят е така. Иначе ми звучи като дресировка.

# 47
  • Мнения: 681
Аз в момента уч дъщеря ми и освен боц май друго не прави за сега  newsm78 Но според мен си е до дете,едни по-рано започват,други по- късно.

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Малката започна да пляска с ръце като и кажа браво на 6месеца,да маха за чао и здравей на 8месеца.Боц дава от 10месеца,показва как яде,показва колко голяма ще порасне,загаля ампата,когато и кажеш.Целува,гушка.Вско дете си е индивидуално  Peace

# 49
  • Мнения: 668
До  годинката показват машинално не че е научено.Не виждам смисъл да се спори.Децата са много различни.Обеснявам си го с факта ,че преди казваше много неща(баба,айде,опа,тати,миеше ръцете,отваряше книжката на песничката мама ми купи днес....,)сега няма и помен от тия неща.Дай му да тича на вън.Става от сън и вика чао чао да излиза.

Чух ,че момченцата по трудно проговарят и май е вярно.Това да повтарям като папагал в нас няма ефект.Единствено ако много се заиграем и смотолеви нещо от сорта на "топката",но докато не го чуя правилно изговорено не мога да кажа,че тази дума е научена.

# 50
  • ЕН
  • Мнения: 543
боже какви умни деца иматееее
големия 4 месеца го учих да маха с ръка за чао или пък да пляска , а той не та не. мислих че сме от бавно развиващите се newsm78 ooooh! . да ама в един прекрасен ден едно по голямо тогава момченце почна да пляска , а той като видя(моя син) почна да пляска. а аз си рекой "най накрая и ние почнахме"
определено е индивидуално за всяко дете

# 51
  • Мнения: 4 451
Не съм ги учила целенасочено. В зависимост от ситуацията им говорих и показвах.

# 52
  • Мнения: 8 999
Специално не съм ги учила. Затова, може би, не съм се и притеснявала, че изостават в развитието си, или пък да си навиря носа, че са много интелигентни. Деца като деца, когато решат, тогава усвояват някое умение.

# 53
  • Мнения: 756
аз му показвам като си играем , от повтаряне на тати го произнесе , но не мисля че е съзнателно , въпреки че беше като плачеше - по книгите пиши , че към 8-9 месеца е възможно да произнасят звуци та-та ба-ба ма-ма , но те нямат нищо общо с влагане на някакво значение , тъй като това са звуците които най лесно се формират за бебета , така че най -добре е да говориш на детето , да слуша как другите говаряг или да пееш , респ . да слуша и така го стимулираш към проговаряне и формиране на представа за света , друго което е важно  е да го научиш да дъвче , за да развие лицево челюстните мускули и проговори по-лесно.

# 54
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Днес племенникът ми става на една година. Не знае нито на колко години става, нито как ще духне свещичката, нито казва чао, браво, дава целувки и т.н.
Тези неща е можела дъщеря ми на тази възраст. Плюс това знаеше да казва как правят куче, коте, пате, влакче, баба Меца; казваше мама, тати, баба и още няколко думички.
Много неща съм я учила целенасочено, други е усвоявала сама. Но колкото повече се занимаваш с едно дете, толкова по- бързо трупа речник и умения  Peace

# 55
  • Мнения: 5 940
Уча го. Пляска с ръце от шестмесечен, тогава започна и да показва лампата, масата, вратата, печката. Казва "здрасти" и "чао" с жестове от един месец. На "Хей, ръчички.." показва движенията, подава ми предмети, сочи предмети, знае как правят кучето, котето, магарето, кончето и патето, колите. Казва мама, баба, айде, дай, ам-ам и ало.
Като го накарам да си залепи лепенките на обувките, го прави и подобни. Знае къде е небето, дърветата, цветята, тревата. На 11 месеца е.
Според мен бебетата се забавляват като им показваш разни неща, като играете заедно, като ги аплодираш и им се усмихваш при всеки успех. Човек много неща придобива от собствен опит през живота си, но за много има нужда и от пътеводител, не "пътоначертател",  а пътеводител. Бебетата имат нужда и от това да развиваш чувството им за хумор, това става като малко се правиш на клоун, но пък е забавно-игри на криеница, да се подаваш зад предмет, да разиграваш нещо като куклен театър, скрита зад мечето да ръмжиш, да подскачаш като маймунка, да танцуваш. Те съответно имитират и става истинско забавление за двама,  за трима, за колкото са склонни да участват в играта.

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 15:16 от valerie

# 56
  • Мнения: 2 478
Да,уча го на някои неща.Прави браво,боц,ало с телефона.Полза гърне.
И други жестове имитира.Но бързо му доскучава.Обича да му говоря и да го целувам.
Предпочита игрите на криеница и гоненка.
Исками се да свързва звуци с животни,но той все още не проявява интерес.А аз и не го насилвам.
Правим това,което на него му е по-интересно.
Децата са различни и уменията им в една възраст също.
Няма место за сравнение.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами показвала съм му някои неща. Но не винаги и всичко става с научаване.

# 58
Аз почнах да я уча на 4 месеца,разни неща.Сега на 11 месеца,дава "Боц","Би-бииб"(натиска си нослето),дава чао,показва колко голяма ще стане,пляска,танцува като чуе музика и се плези,ако й се изплези някой....ама не се тревожи ,децата са различни.

# 59
  • София
  • Мнения: 5 721
Много ми харесва да му показвам различни неща и до сега е научил да показва еа с ръчичка,да показва колко е голям,да дава боц,да се люля като е седнал и му кажа : Люлю,люлю  Mr. Green и като кажа врътни главенце той започва да си я върти  Crazy Party 

Общи условия

Активация на акаунт