Януари е много далече, но мама знае че чака бебе вече-2 част

  • 16 954
  • 363
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 236
Тони, така е, и тука на видеозон мене ме гледаха в 20 седмица и ме питаха дали искам да знам пола, естествено че "да" и ни казаха. После в 40 седмица на датата на термина пак ме гледаха, за да видят дали имам достатъчно околоплодни води, защото нямах намерение да почвам да раждам още на термина Simple Smile И тва е, 2 видеозона Wink Иначе на всяка консултация слушаха сърцето, мериха ми кръвното и ме теглиха Wink
Като им кажа на родата, ще пиша пак какви са били реакциите Wink

# 46
Аз също живея тук и това което казваш е вярно само до JP и часът ми го записа за след 5 дена.Никой не ме е и докосвал по корема,и даже ме пригледаха със коремен ехограф.Сега в сряда съм при JP-то за да занеса резултатите от ехографа и следващия ми преглед е във 12 седмица.А до тогава имам една консултация със акушерката която ще ми води раждането,за съвети как да се храня,за това какво ми предстои и траят около 2 часа.Тук трябва да имаш нерви за да ги изтърпиш тези лекари.Дори получих намаления във магазините за зеленчуци и плодове.Много са внимателни и аз предпочитам тук да раждам.
А що се отнася до раждането,тук неможеш да си поискаш секцио и го правят само по спешност.Раждането става в самостоятелна стая и имаш право на 2 твои близки и видео камера.Няма операционни,магарета и такива стряскащи неща.Раждаш си на леглото и бебчето за една секунда не го махат от теб.Тук абсолютно всичко е безплатно,упойки каквито поискаш,абе всичко......Мога да препоръчам на мамите които не работят,на обяд от 13 и 15 по Reality TV  дават истории за раждане ...Много е интересно и можеш да научиш доста тънкости...

# 47
  • Мнения: 140
Кате, сега се сетих, че карах сестра ми второто дете да го роди секцио, т.к. аз бях очарована, и тя питала там " Може ли да родя със секцио, сестра ми каза че било много хубаво-заспиваш и се събуждаш с измито и облечено бебе" Laughing А те казали, че първо там не може да избираш и второ- не заспиваш, защото винаги е с епидурална упойка. Иначе вие там сте много по-добре, особено от гледна точка на обезщетенията за отглеждане на дете, а и не само- и за социално слабите Peace Най-добре е да потърсиш убежище- ще си уредиш живота на гърба на Кралицата Mr. Green

# 48
Да така е,тук неможеш да избираш как да раждаш.И секциото е само с епидурална упойка,което ме стресира и предпочитам да си родя нормално...А за убежище немога да имам защото имаме семеен бизнес тук и 2 къщи и няма и да ми разгледат и молбата.Има по нуждаещи се от мен.Иначе от социална гледна точка,тук държавата никога няма да те пренебрегне и да те остави в мизерия.Имаш права и си човек наравно със всички останали.

# 49
  • Мнения: 236
Така е и тука. Раждането ми струваше над $10,000, от които и стотинка не платих, всичко държавата, но се водя с нисък доход по принцип. Както са казали момичетата по-горе, самостоятелна стая, мъжо беше до мен през цялото време (поради липса на други роднини, но не ми и трябваха де), беборанка ми я дадоха няколко минути след като се роди, и ми я сложиха на гърдата да засуче. После я взеха да я напекат малко под лампа и ми я докараха след няколко часа, и после си беше постоянно при мен, пак в самостоятелна стая бяхме, храната като на хотел, всичко без грешка Wink Много съм доволна от всичко, мисля пак в същата болница да ходя да раждам. Сестрите са едни гъски, докторите са много печени, но така или иначе докато дойде време за раждането ще ходя на прегледи в една по-близка клиника, да видим там как ще са.
Като ходих в клиниката, гледах че са лепнали една бележка, че може да се наложи пациентът да подпише декларация че е легален, макар че услугите предлагани на бременни, деца до 18 години, не се влияят от статуса в Америка. Мииии, аз си плащам данъците, малко се дразня че плащам по този начин и здравните услуги на нелегалните, ама здраве да е Simple Smile Тука има една програма WIC (women, infants and children) по която дават купони за основни хранителни продукти (прясно мляко, кашкавал, яйца, т.н.) за бременни и деца от раждането до 18 години. Ако бебето ти е на АМ, ти дават купони и за АМ, макар че на нас не ни се наложи да го ползваме.
Което ме накланя на мисълта: мислите ли да кърмите?
Аз мисля да, дано всичко да мине гладко както при каката Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 391
еех , мечти  Flutter, като ви слушам с тия осигуровки, раждания и привилегии в чужбинско...
у нас всеки знае как е... ако не си платиш, само може да се надяваш, то и като си платиш няма гаранция... а здравните осигуровки.... само дето ги плащаме - нищо не получаваме срещу тях почти - срамота!

Но пък медала има две страни. Братовчедка ми ражда в Англия... беше й едно от най-кошмарните раждания. Нейния случай беше тежък, с много голямо бебе. Но я мъчили 3 денонощия да ражда по всички възможни начини - 5-6 упойки в гръбнака, хапчета за предизвикване, вакум, форцепс, напъване.... . Накрая когато тя вече припаднала почти безжизнена, и бебето почнало да губи тонов, почнали секцио животоспасяващо...
В последствие една година не може да се възстанови от дивашкото си раждане. Е това тук нямаше да се случи. До такава степен се обърна живота й, че вече не иска да живее в Англия - толкова се напати. Иска да си идва в Бг. Така че случаи и случки .Предимства и недостатъци. Тук никога не биха оставили така да се мъчи жена с 4.5кг бебе. Щяха да й препоръчат секцио още по показания преди да почне да се мъчи.

Аз раждах секцио със спинална упойка. /беше платено в болницата с избор на лекар/ Моята Ели беше едричка -  4.1кг. Видях всичко, но не усещах болка. Беше приказно.   Да ми дадат да си цункам бебето. Наистина после 24 часа бях в реанимация и не можех да я видя. Но като излезнах си взех Вип Стая и бебка си беше при мен нон стоп. Успя да засуче и се кърмехме успешно 10 месеца. Надявам се да мога и второто да кърмя. Върло съм за кърменето. И стига да имам кърма, нищо не може да ме спре. Успях и да работя кърмейки, така че няма причина да се отказва човек. Не е лесно, но пък е най-хубавия подарък от мамата за бебето.

Как сте с майчинството в чужбинско? Тук се плаща като болничен до 9тия месец на новороденото, след което става колкото минималната работна заплата. Но аз вероятно тогава ще почна отново да работя, надявам се.

Това е моето разказче за раждането, което съм писала преди почти 4 години...
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … ollapsed&sb=5
ееех каква носталгия ме обзе по онова славно време!....

А относно родителите ми - вече почнаха да ме глезят.... майка ми веднага като ме види и почва - хапни си черешки, ягодки, искаш ли да ти сготвя...   chef, не е зле човек да си признае.
Днес следобяда ми беше лошо на работата и колегите почнаха да усещат. Аз им разправям че сигурно съм болна... и настинала... ама нямам ни хрема, ни кашлица. Почна да им прави впечатления каква съм прималяла. Имам чувството че всеки момент ще се усетят. Но засега задържам фронта. Искам да се успокоя още някоя седмица и тогава да казвам.

# 51
  • Мнения: 236
A, аз на работа няма да им казвам още, ще изчакам някой друг месец.
Да, права си, медала има две страни, поне при нас от тази гледна точка, че нямаш платен майчински, и целия ти майчински отпуск е в рамките на 6-12 седмици Sad
Тъпа работа. Относно секцио/нормално, при нас ми дадоха да направя сама решението, дойдоха и ми обясниха плюсовите и минусите на двата вида раждане. Аз си избрах нормалното, защото някак си ме беше страх от секцио. И не съжалявам изобщо!

# 52
  • Мнения: 1 391
лелее, разрових се в архивите на дир-бг, където писах навремето и спомените изплуваха и направо ме обладаха....
славна бременност беше. Участвах толкова активно във всички сбирки на клуба и курсове за бременни на сп. 9 месеца. и ни публикуваха в списанието... абе голяма романтика беше.....
открих това, част от една публикация в списанието... с нас .. стана ми миличко http://community.webshots.com/album/168447403qgZHbk ....
тогава бях свободна и фриволна птичка. Сега надали ще е толкова романтична бременността, ще съм потопена в работа, но ще се опитам да си я направя цветна все пак  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 270
Добро утро,сладурани!!
Относно казването,за сега знае само майка ми,ама тайно,и милото.Смятаме след 26-ти,като чуем сърцето в неделята(на 1-ви юни)да кажем на свекъра и свекървата,че термина ще ми е на именния ден на свекъра.Ще бъде голямо щастие за тях,че те с нетърпение чакат вече.А мен колегите вече ме поусетиха,ама си мълча за сега.
Лек ден момичета  bouquet

# 54
  • Мнения: 140
4baby, аз първия път кърмих 2 месеца, но после спрях, защото се върнах на работа за 2 месеца, за да ми продължат договора. Обаче от самото начало давах и АМ, защото не й стигаше кърмата. Сега мисля направо с АМ да започна, без да кърмя. Не че мисля за бюст или нещо такова,ами ми беше много некомфортно- все с тези подложки в сутиена, на 2 часа започваш да цвърчиш, не можеш да излезеш като хората, а и през нощта беше кофти като напръщиш Simple Smile Абе все лоши спомени.

# 55
  • Мнения: 6
Здравейте момичета.
Как сте днес?
Ние също все още не сме казали на никой - само ние си знаем. Ще чакаме на 30-ти като видим сърчицето и тогава ще кажем Party

# 56
  • Мнения: 1 391
ние казахме на родителите ми само, свекърите, приятели и колеги - на сърчице...
Майка ми и да е наред и да не е наред бременността, все ще споделя с нея.... така че реших да не отлагам. Тя ми помага с гледането на детето, и така като знае особеното ми състояние ще е още по - съпричастна Wink

днес ми се спи зверски. много изморена се чувствам. А вчера вечерта дори успях да отида на зъболекар. Почистиха ми зъбен камък и казаха, че добре че съм отишла, че по натам през бременността, може да се обострят венците. беше ме малко страх, дали няма да ми навреди. Но всъщност изобщо не беше страшно. И всичко мина безпрепятствено!

Весе, как си? Мина ли вечерта на преглед - все те мисля от вчерашната ти случка.

# 57
  • Мнения: 2
Добро утро, момичета.
Вчера ,от толкова много емоции и сълзи, нямах сили да ви пиша вечерта от вкъщи.
Определо ще запомня вчерашния ден. След толкова много проляти сълзи по обяд, сълзи на мъка имам предвид, към 18:00ч успях да вляза при доки. И познайте- видяхме сакчето  Peace Mr. Green вече е вътре в матката на сигурно място. Доки ми каза въобще да не се притеснявам по отношение на зацапването, тъй като според него нещата се развиват много добре. Отдава го на процеса на позициониране на матката, в резулат на който зацапването е от долните слоеве на матката- нищо сериозно, но за да сме спокойни на 100% ми каза да пия Дуфастон 2х1, който дефакто представлява прогестерон. Демек ще повишим нивата на прогестерона и нищо повече. Посъветваме да не се преуморявам много, но и да не взема да легна на леглото без да стана. Никакъв секс за около една седмица  Wink. Часа за 26ти го отменихме, за да мине малко повече време. Ще се видим директно на 30ти, за да чуем сърчицето на бебо. Доки беше много щастлив, че нещата се развиват така бързо и положително. Изяснихме си деликатната ситуация от обяд. Стана ми ясно как се действа при спешна нужда да го видиш без час. Било просто- говори се със сестрата за някаква възможност да те вмъкне в графика, а не се ходи, когата друга жена е за съответния час, защото се обърква целия ред. Ами ясно, ама защо сестрата не ми го каза, а трябваше да ядосаме доки. Нищо, тя жената е много готина и явно ме съжали та искаше да вляза възможно най-бързо. Важното е , че си станахме дружки с нея и ми каза, че ако друг път пак ми се наложи спешен преглед, да и звъня без да се притеснявам.. Whistling
Иначе мацки, аз съм казала на доста народ за моята бременност. Хората, които знаят са много готини разбира се. Аз не мога да си пазя радостите и неволите. Казвам си всичко. Майка ми и баща ми не знаят. Иска ми се да разберат чак, когато започне да ми личи. Майка ми е такава паника, че само се моля бременността ми да мине добре, защото иначе ще се побърка.
За кърменето съм твърдо "за". Тъй като ми е 1ва бременност нито знам какво е да кърмиш, нито пък имам идея дали ще имам кърма, но съм "за".
Хубав ден ви желая, мацки. Аз ще се залавям за работа.
 Hug

# 58
  • Мнения: 270
Ееееейй vesito82,чудесни новини newsm44 newsm68 newsm44 ,много се радвам,че всичко е ок.
Секса,заради зацапванието ли са ви го спряли newsm78 newsm78,понеже ние не се лишаваме и почти всяка вечер си правим?? Whistling

# 59
  • Мнения: 1 391
 Heart Eyes ВесиHug, олекна ми, кат оти прочетох поста! Радвам се, че така добре е минало всичко!!!
И че така хубаво си се успокоила!!!!!!!!
 Hug
Сега спокойно ще си живееш и ще расте бебчо с положителни емоции в теб!
Можеш ли да разкажеш повече какво се видя - сакчето, ембриончето? размери, щото май бяхме на около едни и същи дати, и се вълнувам като теб. И аз имах същото зацапване и откакто пия дуфастон, нещата се оправиха и нямам. Но продължавам да пия - докато ми кажат какво да правя. Дано и при мен да е било по същите като твоите причини.
Много съм щастлива за теб!  Heart Eyes

Данинце, да за секса-  заради зацапването. И аз така - макар че не са ми го казвали, но след един секс, аз още не бях сигурна че съм бреми.. и така по обилно изкървих... и оттогава не смея. докато не се стабилизират нещата. ще потърпим... кво да се прави, в името на малкия човек  Praynig Grinning

Общи условия

Активация на акаунт