Януари е много далече, но мама знае че чака бебе вече-2 част

  • 16 976
  • 363
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 342
Термина ми е на 22 януари - ако може да ме включите.
Бях питала и в другата теза, ама май изчезна;) Някоя от вас изписаха ли и Утрогестан?

Мим, аз съм родена на 22.01 Simple Smile Желая ти безоблачна бременност!  Hug
Аз също пия Утрогестан (заради зацапване) - това всъщност е Прогестерон, който е необходим за укрепване на ембриона т.е. образуването на плацентата.

# 76
  • Мнения: 1 341
привет,
леле колко сте изписали. А и аз имам работа  и нямам време да Ви изчета

Сонче, Колибри ти е казала точно. Кръвта не е хубаво да е червена. Но моя съвет е ако можеш да лежиш и да не ставаш известно време  и да пиеш за задържане лекарства. И обезателно да те види лекар. Отиди в първата АГ болница и в спешния кабинет ще те прегледат

# 77
  • Мнения: 236
Сонче, можеш малко да се успокоиш, щом е кафеникаво, но ако можеш отиди на спешно някъде или на частно, за всеки случай. 
Ралче, добре дошла мила, знаеш ли кога ти е термина, да те пиша на първа страничка?
Веси, радвам се че всичко се е наредило!
За кърменето, да, и аз помня в началото навсякъде беше мокро, цял ден по цици се разкарвах, а бе беше екшън Simple Smile Ама сега и каката ще помага, така че се надявам да не мокрим толкова много Simple Smile
И ние снощи кексахме, но действаме доста бавно и без резки движения, че не се знае какво може да стане Wink

# 78
  • Мнения: 1 341
на мен кърменето ми беше трудно само в началото. И то точно заради постоянното подгизване и ме болеше като се цедях, т.е. като слизаше кърмата, а и Кети ме беше разранила...
Спокойно да го докараме до кърмене. Тук като гледам сме доста майки с голям стаж в кърменето, та ще помагаме

# 79
  • Мнения: 2
Сонче, мила съжалявам, че и на теб ти се налага да се сблъскаш с това неприятно зацапване. Имай предвид, че появата му в никакъв случай не означава, че на всяка цена нещо лошо може да се случи, но е задължителна консултация с лекар. Може сакчето да се е поотлепило или пък може да е от позиционирането на матката (моят случай е такъв), може пък и да е от секса. Първия път при мен, още преди да се види сакчето (тогава се виждаше само някаква хиперплазмоза, дано да не бъркам термина) питах доки дали секса се забранява на този етап. Той каза, че може да се прави, но по-спокойно. Вчера, когато отидох пак заради зацапването той сам без да го питам ми каза без никакъв секс известно време  Stop (Дани, колибри мисля, че вие ме питахте по този въпрос). Честно да ви призная, ние с милото не сме правили секс от както видях 2те черти. Странно ни е някакси.  newsm78 (сега да не ми се смеете.... ooooh!)
Така че Дани, момичета вече са ти казали- бързай към някой спешен център, ако не може да те приеме някой гинеколог. Успех мила...Пиши веднага как е минал прегледа  Praynigх100
колибри,  при мен се видя една точица, дали е само сакчето не знам...доки беше много доволен от видяното. Каза, че на 30ти ще чуем сърчицето..Потвърди, че вече съм официално бременна поради което съдя че в сакчето има плод, или бъркам..кога се появява плода....преди сърдечния пулс или паралелно с него???? няма май логика да е преди това..!!! оле, оле...съвсем се обърках..простете за глупавите размисли. Ами аз мислех да питам доки за това, ама съвсем изключих. Вчера бях под такива силни емоции, че просто...даже забравих да го питам в коя седмица съм, кога ще ми е терминът. Аз вече писах, че тъй като забременях с един изключително нередовен цикъл, датата на последен цикъл при мен не може да служи за изходна точка, така че сега в моето положение ще видя какво ще ми каже доки на 30ти. колибри, мисля, че и ти беше споменала, че имаш нередовен цикъл. За това не се безпокой, че вървиш малко по-назад с видимия резултат, защото при нас двете не се знае кога е станало зачеването!!!!. И аз съм така мила. Няма страшно.

# 80
  • Мнения: 1 391
Веси, да сигурно доки е видял точицата при теб! щом е бил доволен!!!  Heart Eyes
Първо се образува сакчето. В него се образуват ембрионални групи, които в един момент правят ембриончето. Именно то, се вижда като точица вътре в сакчето. В началото прилича на попова лъжичка - с глава и опашка... после почва да расте. Една седмица по-късно, вече има сърчице, което може да се долови от някои ехографи, от други не. Но от 7г.с. до 9г.с. би трябвало на всички ни да чуят сърчице - това означава реална възраст на плода 5-7 седмици.

Моя последен беше на 31.03. А ову не ми е била на 14 ден, както се смятат г.с., а на 22 вероятно. Предполагам че оттова се виждаше само сакче при мен.
И при теб.

Ще трябва да постискаме зъби и да дочакаме края на другата седмица. Аз ще ида също на 30ти вероятно , защото не искам да се разочаровам, искам да чуя  Heart Eyes....

Браво Веси, значи всичко е наред!

# 81
  • Мнения: 917
По въпроса за секса, предната бременност така ме беше обхванала еуфория, че мъжа ми като ме видеше и бягаше. Правехме секс два дена преди да родя или 4 дена след термина. Обаче не съм имала проблеми със зацапвания. Тая бременност обаче нещо нямам такива амбиции да преследвам мъжа ми и да го будя сред нощите. Въобще даже не ми е до секс.

# 82
# 83
  • Мнения: 140
Здравейте, мамчета. Аз днес бях на преглед, обаче нещо не съм ентусиазирана Sad Лекарката ме гледа с вагинален ехограф- каза че бременност има, показа ми сака, била съм на 4 седмица и 5 дни, но не се видяха фетални структури Rolling Eyes Каза ми да отида след 10 дни- на 30.05. Много ми е притеснено, защото миналата година имах Мисед и не ми се мисли ако пак е така.

# 84
  • Мнения: 865
здравейте,
не мога да ви изчета....
аз все още не смея да се радвам за бременността ми след случката ми от миналата година септември-този път имаше сърдечна дейност и всико изглеждаше ок,но да видим -пак съм на преглед на 17.06.миналия петък бях 6-та седмица и терминът ми трябва да е 12.01,но заради секциото може и да се състезавам за бебе на 2009 Mr. Green Mr. Green
лека вечер на всички Hug Hug Hug

# 85
  • Мнения: 236
Тони, миличка, запази спокойствие, изчакай до следващия преглед, ще стискаме палци всичко да се развива както трябва този път!
Киша, браво миличка, само така с хубави новини до края да изкараш бременноста! Искаш ли да ти сменя датата на термина или да го оставим?
Аз не се сдържах и днеска майка като ми се обади по телефона й казах че съм бременна Simple Smile И прие новината много добре, много по-добре от начина по който реагира на новината за първата ми бременност Simple Smile

# 86
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Киша Много се радвам за теб!  Hug Пожелавам на теб и на всички януарки'09 лека и безпроблемна бременност и здрави и красиви бебчета  Hug  Hug  Hug

# 87
  • Мнения: 13
Добро утро момичета, и аз докато ви изчета доста се узорих, заради многото работа вечер нямам сили да влизам и вие доста сте поизписали.

Добре дошли на новите бъдещи маминки welcome

И аз ходих на лекар в понеделник и док каза, че всичко е ОК, но трябва да продължавам с Утрогестана /сигурно до към третия месец/. И сега ще ходя пак в началото на юни за болничен, защото едвам изкарвам смените си на работа. Само да устискам да минат тия десет дена, толкова ми е отпаднало, че сутрин едвам си събирам кокалките  Sad и после цял ден тичане напред-назад и стоене права.

Със секса и ние с милото сме малко по-внимателни и сме го поограничили малко, но когато се стабилизират нещата ще си наваксаме  loveuuu

Аааа щях да забравя да кажа за термина - според док е 05.01.2009, но според ехографа излизат други дати, но за сега ще смятаме, че док е прав  Grinning

# 88
  • Мнения: 270
Добро утро,кукли  bouquet
tony1166,няма да се плашиш,щом е 4-та седмица е раничко,след 10 дни ще си има и сърчице и ще е пораснало Hug
Млада женка чудесни новини newsm44 newsm44,много се радвам за теб,че всичко е ок.Взимай болничен,щом работата ти есвързана с толкова търчане и си почивай повече. smile3524,че бебо трябва да расте.
Аз ви се похвалих,че не ми се гади,нооооооо от 2 дни  Sick едва издържам,по цял ден ми се гади,но поне не повръщам и много киселини и ми отичат краката.Това е от мен,лек ден на всички и честит имен ден на всички,които празнуват днес  bouquet

# 89
  • Мнения: 1 341
Здравейте,
едвам станах сутринта. Лошо  ми е, гади ми се. Може би защото бях гладна, назакусвах се и пак ми беше лошо. Чак сега ме отпусна...
А и така ми се е надул корема. Показвам го вчера на мъжа ми, не може да повярваме. Толкова е рано да ми личи, а аз вече имам заформен тумбак. Сутринта пак се изследвах, на гладно, след тоалетна - корем  Shocked С дъщеря ми едвам започнах аз да си забелязвам кореа към четвърти месец... Сигурно нещо съм се подула, ама от какво ли?

Общи условия

Активация на акаунт