Примулот нор или как да отложа цикъла си за морето?!

  • 22 395
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 636
Аz иz нета не съм чела.Зет ми е гинеколог и не са се оплаквали от нея. И моята гинеколожка съЩо не е чула zа проблеми с нея. Какво пи6е иz нета,пусни ми моля те на лични линк,че ми е интересно да прочета.

# 16
  • Мнения: X
Аз също бях пуснала такава тема, и все още се чудя какво да направя.  newsm78  Ето линк, може да ти е от полза.  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=286158.msg7253110#msg7253110

# 17
  • Мнения: 3 500
Ами аз реших отново да ползвам EVRA, така ще си издърпам цикъла малко преди това и за морето ще съм ОК. Надявам се поне. Не ми се рискува с Примолут-а.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не ми се рискува с Примолут-а.

поздравления.
М.г. по това време имах назначени пап от д-р хормонални препарати. Щях да откача...
Та съм много резерве спрямо тези неща.
Хормонална спирала пък хептен не я разбирам... как тъй няма да ти идва въобще?
Цикъла си има своето предназначение и е добре да ти идва.

# 19
  • Мнения: 11 747
Е, те лепенките нали са също хормонални Evra? Аз погледнах, ако ми се наложи да ползвам, макар че не разбрах как се 'намества' цикъла с тях по дата. 

# 20
  • Мнения: 3 500
И Евра-то са хормонални, разбира се, но са много, много ниско дозирани. Ползвала съм ги преди да забременея и съм много доволна. Затова пак реших да се възползвам от тях. "Наместваш" го много просто - три лепенки се ползват точно 3 седмици по 7 дни - общо 21 дни, 2-3 дни след като махнеш третата лепенка ти идва цикъла. Тоест, моя цикъл, който идва на 30-тия ден се измества и ми идва на 23-тия-24-тия ден и така измествам цикъла с цяла седмица.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Ще споделя, може на някой да му е от полза...
Преди 2 години се жених и трябваше да ми дойде 2 дни след сватбата, ама нали щяхме да ходим на сватбено пътешествие след това, та реших да изместя цикъла напред. Купих си Диане 35 и вместо на 30 дена ми дойде на 21-вия ден, точно 10 дни преди сватбата. Само, че 2 дни след сватбата пак ми дойде и бях много разочарована, точно на сватбеното пътешествие, уж бебе щяхме да правим, пък аз в цикъл  Sad

# 22
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз ползвам Евра от над 2 години и съм изключително доволна.

Цикълът се регулира много точно. Винаги ми идва в един ден (събота) в рамките на няколко часа.

Единственото неприятно е че има проблеми с вноса в България и през месец-два е голяма мъка да ги намериш.

# 23
  • Мнения: 3 500
Да, за Евра и аз съм  Peace. Доволна съм и ми влияят добре, но сигурно ще ги махна за морето, защото иначе ще изгоря на квадратче  Laughing

# 24
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Да, за Евра и аз съм  Peace. Доволна съм и ми влияят добре, но сигурно ще ги махна за морето, защото иначе ще изгоря на квадратче Laughing

Хехе, ами аз за морето си слагам лепенката на дупето  Crazy

И понеже не се пека с прашки, не изгарям на квадратче  Peace

# 25
  • Мнения: 3 500
А опасността да се отлепи не е ли по-голяма като постоянно се мокри?  Thinking

# 26
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
А опасността да се отлепи не е ли по-голяма като постоянно се мокри?  Thinking

Откакто ги ползвам не ми се е случвало нито веднъж да се отлепят  Peace

То по тая логика и не трябва да се къпем  Wink 3-4 пъти съм била на море с лепенките, няма проблем.

Ако се отлепят просто подменяш веднага с друга лепенка, така ми каза моята лекарка.

# 27
  • Мнения: 1 668
В момента пия регулон за да не ми дойде на морето. Трябва да ми дойде първия ден на морето и да ми свърши последния  Mr. Green - няма как да стане. Пия го по лекарско предписание. Почва се 2 седмици преди датата и се пие докато трябва. Случва ми се за трети път - веднъж преди 2 г и тази за втори.
По повод планирането на почивка извън цикъла някак не успявам. По простата причина, че цикъла ми е +- 2-3дни, което като си планирам отпуската 4-5 месеца напред се получава точно, че с плана нищо не става. Блазя на тези, които си стягат куфара и почиват, зависейки само от месечния си цикъл  Mr. Green. При мен нещата не стават толкова импулсивно заради работа, дете и някой други фактори.

# 28
  • Мнения: 3 500
То по тая логика и не трябва да се къпем.

Разбира се, че се къпем, но друго е по цял ден да висиш във водата.

Блазя на тези, които си стягат куфара и почиват, зависейки само от месечния си цикъл  Mr. Green. При мен нещата не стават толкова импулсивно заради работа, дете и някой други фактори.
Мдааа, и при мен така.

# 29
  • Мнения: 217
Да, и аз се интерсувам,и понеже ни се наложи да сменим датите,сега съм в кюпа.
Много отдавна не ми се е налагало да ползвам нищо,така,че може ли по подробно за Елвата и Регулона.Как се взимат и колко време преди цикъла се започват.
На лекар,не ме пращайте в момента не мога да отида.
Благодарско.

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 15:59 от elyam

Общи условия

Активация на акаунт