Примулот нор или как да отложа цикъла си за морето?!

  • 22 393
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 217
Някой пил ли е Примулот нор, или там както се казва, за отлагане на месечния си цикъл? Как влияе? Има ли странични ефекти? Питам, защото ще съм в цикъл точно за морето. Не мога да ползвам тампони, така че давайте по темата. Някой пил ли ги е или пък други хапчета за тази цел?
А към тези, които ползват Евра - веднага след свършването на лепенките ли идва цикъла? Помните ли? Аз съм ги ползвала, но не помня как беше.

Не прави глупости!
Не съм чела цялата тема. СТРАНИЧЕН ЕФЕКТ -  30 КИЛА! 10 години не мога да ги разкарам съвсем! Говорих и със специалисти постфактум - абсолютна дивотия е да пиеш Прималут Нор.
Е, да споделя и аз горчивия си опит от Примолут Нор-
1.започнах го 14 дни преди цикъла и аз незнам защо,така каза джипито-огромна грешка ,че я послушах без да прочета.
2.Още първия ден получих остро главоболие,което реших,че ще отшуми/сетих се ,че е от лекарството.
3.На петия ден след адски болки в главата,реших да прочета упътването и за моя огромна изненада видях,че изобщо не се започва по моята схема и ,че при остро главоболие е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО моменталното му спиране.
4 Е,резултатът е следния-от 16 дни на море -15 бях в цикъл,ако не бях пила нищо вероятно щеше да ми дойде на края на почивката-УСПЕХ НА ВСИЧКИ РЕШИЛИ ДА СЕ ПРОБВАТ С ТОВА ЧУДО.

# 46
  • Мнения: 561
Вчера говорих с гинеколога си. Каза ми да пия Дуфастон /прогестерон/ от 15-тия ден на цикъла. И като го спра тогава ще ми дойде. Т.е колкото трябва толкова - 20 дни, 30 дни. Доколкото разбирам и оргаметрила е прогестеронов препарат.

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Каза ми да пия Дуфастон /прогестерон/...  Доколкото разбирам и оргаметрила е прогестеронов препарат.

мдам. Точбо так си е. Аз пих 1м., защото имах дефицит на прогестерона и АГ д-р ми го изписа. Толкоз гадни странични симптоми имах... Tired  След 2м. чак ми "заглъхнаха".

Divana - абсолютно си права за кг. след приема на Примолут Нор.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
 Някой ползвал ли е евра за отлагане на цикъла, защото вчера си го купих, но в листовката пише как се ползва  за контрацепция, а имам само седмица до цикъла и се чудя ако сега си сложа лепенка, дали ще го забави  Laughing

# 49
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Някой ползвал ли е евра за отлагане на цикъла, защото вчера си го купих, но в листовката пише как се ползва  за контрацепция, а имам само седмица до цикъла и се чудя ако сега си сложа лепенка, дали ще го забави  Laughing

Евра не е препарат за отлагане на цикъла, а противозачатъчно.
Как очакваш да ти отложи цикъла  ooooh!

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Ау, в каква заблуда съм  Blushпонеже го прочетох в темата, а тя е за отлагане на цикъла и ............ами утре ще си купя примулот нор и това е! Благодаря ти Лу, че ме светна  Wink

# 51
  • Мнения: 3 500
Регулона е на цена 7 лева. Пила съм, защото ми го изписаха за кисти на яйчниците. За три месеца изчезнаха. Доволна съм, но много ми се спеше от тях и по цял ден се чувствах отпаднала. Това е.
За ЕВРА мога да изкажа само положително мнение. Да, те не са за отлагане на цикъла, но с тях можеш да го регулираш. Доста време ги ползвам като противозачатъчно средство. Доволна съм. Върху мен няма странични ефекти. Засега. Носят се точно три седмици. Махаш 3-тата лепенка, един ден - нищо и на втория ми идва цикъла, който е доста по-оскъден отколкото по принцип е при мен. Винаги съм подготвена в кой ден точно ще ми дойде цикъла, така че не се притеснявам.

# 52
  • в баира
  • Мнения: 861
Примолут нор - загуба на пари само.
Почнах го 5 дена преди цикъл и на петия ден взе, че ми дойде цикъла.  ooooh! Странични ефекти нямах, повишени килограми - не. Ама и ефект нямаше от него.

Общи условия

Активация на акаунт