Държите ли децата си в къщи, когато са сополиви?

  • 5 355
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Когато мЪрсОлите Crazy (нали така) са причина от разтежа на зъбките  го извеждам , да  Peace
..но когато причината е настинка не го срещам с други дечица но иначе си излизаме навън/на въздух  Wink

Сам по себе си растежът на зъби не причинява хрема  Tired

# 16
  • Мнения: 2 131
Та с две думи. Мястото на сополивите деца не е на детската площадка, но определено не трябва да се държат в къщи - чистият въздух помага, когато детето не е сериозно болничко.
За това иде реч, да.  newsm10

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Извеждам го за малко пред блока ако няма други деца, защото и на мен не ми се стои само с него на вън без друга компания  Crazy

# 18
  • Мнения: 1 190
Според мен думата е сополиво, а не "мърсоливо" (много се смях, но както и да е).

Отговор по въпроса - винаги извеждам детето си навън, дори и със сополи, но предупреждавам родителите на децата с които си играе, оттъм нататък те си преценят как да реагират - не се сърдя, ако се отдръпнат.
Малко ми е трудничко да си представя да си държа в къщи детето седмица заради сополи Rolling Eyes
Различни хора с различни разбирания ...

# 19
  • Мнения: 4 451
Мнението ми съвпада с това на meggyv. В никакъв случай не затварям децата си у дома, когато са болни.

# 20
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Когато мЪрсОлите Crazy (нали така) са причина от разтежа на зъбките  го извеждам , да  Peace
..но когато причината е настинка не го срещам с други дечица но иначе си излизаме навън/на въздух  Wink

Сам по себе си растежът на зъби не причинява хрема  Tired
.....при моя му тече секретче от носа, което аз не бих нарекла хрема  Wink Всяко дете е индивидуално (моя е с късни зъбки)

# 21
  • Мнения: X
По принцип не го водя, не заради друго, а защото ме е страх на люлките да няма някое по-болно дете и да го зарази още повече с "екстри". Ние в нашия град имам само един парк и една детска площадка в него. Там водя сина си да играе винаги когато мога или той поиска, но там съм срещала и деде с шарка ей така между другите.....Така че....на никой явно не му пука.

# 22
  • Мнения: 569
 Не бих го завела сред другите деца , дори и доктора да е казал , че не е болен- другите няма как да знаят това , а на мен не би ми харесало да има сополиво , подсмърчащо или кашлящо дете там където играят другите и затова не бих го направила. Но не пречи да се разходим час, два или да поиграем някъде двамата.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Сам по себе си растежът на зъби не причинява хрема  Tired
.....при моя му тече секретче от носа, което аз не бих нарекла хрема  Wink Всяко дете е индивидуално (моя е с късни зъбки)

Е, да де, затова говоря. Но повечето майки безрезервно вярват, че щом растат зъби, това е съпроводено от секрети от носа, кашлица, разстройство.
А всъщност растежът на зъбите отслабва имунитета и се лепват различни вирусчета...

# 24
  • Мнения: 14 133
Не, но ходим на разходки и да играе там, къде то няма други деца.  Peace

# 25
  • Мнения: 3 447
Не го държа вкъщи, разбира се, но го разхождам по улиците, не го водя на площадката. Нищо няма да му стане на детето, ако пропусне площадката за 2-3 дни за сметка на разходка.
Изключително неприятно ми е дете със сополи до брадата да киха, кашля и пръска бацили върху всички останали деца в пясъчника. И понеже не бих вдигнала скандал на майка му, съм принудена аз да се махна и моето дете да не играе там. Откъде накъде?
И не става дума за това, Господ да ни пази децата, а за някаква елементарна култура и съобразяване.

# 26
  • Мнения: 320
Не бих го завела на площадката при други деца, може на разходка да излезем, но да си играе с други деца - не.

Тази дума за пръв път я чувам.
Това е най-правилния подход. Когато са сополиви или кашлящи децата не трябва да се събират с други такива Stop. Не само за да опазиш останалите, но и в този период имунитета на това дете е отслабнал. А това със зъбките го знаем всички Rolling Eyes Rolling Eyes newsm41. Има прекалено много места, на които можеш да заведеш детето си без да има контакти с други.

# 27
  • Мнения: 2 960
извеждам го детенцето НО не го водя при другите деца!!За мен това е правилното решение.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
Не го държа вкъщи, разбира се, но го разхождам по улиците, не го водя на площадката. Нищо няма да му стане на детето, ако пропусне площадката за 2-3 дни за сметка на разходка.
Изключително неприятно ми е дете със сополи до брадата да киха, кашля и пръска бацили върху всички останали деца в пясъчника. И понеже не бих вдигнала скандал на майка му, съм принудена аз да се махна и моето дете да не играе там. Откъде накъде?
И не става дума за това, Господ да ни пази децата, а за някаква елементарна култура и съобразяване.

Абсолютно подкрепям. Peace

# 29
  • Мнения: 827
Малиии, от две страници мнения аз видях само 2-3, които да са по темата, за мен поне да коментирам общи (по мое мнение) приказки, е излишно
Мърсоливо, доколкото ми е известно означава с течащ нос, ама не болно (или с зелени секрети, течащи по брадата, кихане, кашляне...), съмнява ме хората да не знаят думата сополиво - мисля, че просто се използва за други ситуации.
Изобщо темата отново прерасна в това кой как разбира смисъла на болен и кога преценява, че детето му е болно.
Само да допълня, че много повече се притеснявам от болните родители, които разхождат здравите си деца  ooooh! - в този смисъл - имаше една мама със синузит - за нея никакви детски площадки! Stop Аз се чудя как изобщо седи около детето си - трябва да я карантинираме Crossing Arms Joy
Видях и коментар за шаркавите деца - принципно дете с установена шарка си седи вкъщи, освен ако не му се наложи да отиде до лекаря - и това са общоприети законови правила, които мисля, че тази тема не третира. Въпреки че няма и няма да има осъден за това, че някой е извел детето, а пък то е с шарка. Обаче шарките имат доооста дълъг инкубационен период и всъщност ако днес виждаш пъпките, то вчера същото това дете е било заразно (като носител на болестта, а не като дете, достойно да го сочат с пръст и да го гонят от площадките и да викат по майката/бабата...). Конкретно за шарките лично мое мнение е, че е мнооого по-добре детето ми да ги изкара в детска възраст (което е евфемизъм за - да са зарази от някого, щото друг начин нЕма), отколкото като порасне. Не случайно се наричат детски болести.
Чудно ми е (и това не е въпрос към хората, които могат да си позволят да викнат лекар вкъщи или да отидат на платен прием, като уговорят час, в който да няма други пациенти) как водите децата си на лекар, който да установи евентуално заболяване, щото при нашия педиятър рядко няма хора, а всички са отишли там не защото се чувстват перфектно и макар възрастните да могат да си обършат носовете, това не ги прави "немърсоливи" Whistling Аз на т'ва, да си призная, много се дразня.

Общи условия

Активация на акаунт