На нас диети не са ни потребни - имаме си деца породени! - 15

  • 10 192
  • 284
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 126
Здравейте момичета Grinning
Дали ме помни някой,аз се позагубих Embarassed От няколко дни се каня да се разпиша и сега сколасах.Поизчетох темата,доста полезни неща прочетох.Едно от тях идеята за возене на двете в една количка.ОЛИМПИЯ,жива и здрава да си че показа тези снимки Hug Как не ми беше хрумнало досега...Ама нали имам верен помощник до себе си,та не ми се е налагало да мисля начини.Излизаме все с майка ми и тя бута Вяра с колело с дръжка,но нещо в последно време не го ще малката,иска да върви пеш и това ще е хубав начин за отмора.Ще приложа и аз снимков материал Wink

Много мъчно ми стана за детецето мама Хулия,и сега като прочетох така се зарадвах,че не е онази страховита диагноза.Пожелавам скоро това да бъде само лош спомен при вас!

При нас в малкия град,проблемът прием в ясла или градина изобщо не стои.Винаги има място и можеш да си пуснеш детенцето когато ти скимне,та съчувствам на всички които не са приети,дано имате късмет по нататък.Аз съм толкова благодарна на майка ми,че ги гледа моите и не се налага Вяра да я пращам все още.Тя сега жената още едно майчинство ще изкара покрай малката,та и Вяра намазва Wink

Ами това засега от мен.Поздрави и Hug на всички и доскоро  bouquet

# 241
  • Мнения: 5 391
Ау, темата изпаднала, даже никой не чете Confused
луда, юлче и останалите дето рядко пишат, да се появяват Grinning
Аз пък наминавам да ви се оплача, че взе да ми става все по-трудно.
Колкото по-голяма става Дарена, толкова по-хард.
Но не заради нея толкова, колкото заради неуморният палав Пресил.
А и тя изисква вече повече внимание...
Не съм мрънкала откакто бях бременна Tired

# 242
  • Мнения: 3 205
Тук съм, пак с двамата на главата. Експериментът ясла върви към провал, новият вирус е с разстройство  Tired Таман се зарадвах вчера, след като уши-нос-гърло лекарката го обяви за здрав. Обмислям идеята да наема детегледачка да идва да ми помага за 4-5 часа на ден, за същите пари поне детето ще ми е здраво.

Фил, началото на август месец ще си идваме  Party

# 243
  • София
  • Мнения: 62 595
И на мен ми се струва, че с детегледачка ще е по-добре детето. Ще си спестите много от вирусните заболявания, които постоянно се въртят в яслите. Ако можете финансово да го направите, действай. Ще си спестиш много часове гледане на болни деца (защото и другото прихваща) и пари за лекарства и доктори. Единственият недостатък е, че ще си почти постоянно поне с едното дете, защото най-вероятно ще си разпределяте децата с бавачката. Но така или иначе ще скатаваш за себе си някой час, докато и двете спят, а бавачката е вкъщи.

# 244
  • Мнения: 5 391
Ауу, юлче, много кофти Sad
Дано по-бързо го пребори и Дани да не прихване Praynig
Обезателно да се обадите като сте тук Hug

# 245
  • Мнения: 3 595
Тъй след 1 месец вкъщи, Елито беше 3 дни на ясла и пак е болна  Tired и на мен лекарите ми предлагат малко да си я оставим вкъщи, ама на мен не ми се иска, тя иска да играе с децата и само за тях пита  newsm78 Ще изчакам да се стабилизира и пак ще му мисля  Thinking

# 246
  • Варна
  • Мнения: 2 317
В дъното на душата си си отдъхнах с облекчение, че поне болестите ще отървем като не е на ясла, но проблемът с парите си остава.  Confused Имам една идея, ако се осъществи, няма да се налага да търсим варианти да го вземат някъде, но не знам дали ще стане. Rolling Eyes

# 247
  • Мнения: 440
Katia_N, дано при вас нещата се наредят! Късмет!
А иначе за яслите и детските градини - верно че няма да боледуват, ама вижте ни нас - детето има нужда да общува с връстници. Ако е с детегледачка, поне според мен, трябва и да има нещо на което да ходи с деца като него - занималня ли ще е, танци ли - нещо, където да среща своите наборчета, че иначе съвсем ще се откъсне от света. Мими все около Яна и вчера на площадката Яна взе да се заиграва с една леля - вдига от земята някакви боклуци и ги дава на лелята и тя ходи ги хвърля. Ние се радваме на детето и след малко Мими пристига с някакъв боклук и го подава на лелята и после още един се засили - реши, че е много забавна игра. Така ако я караме, ще си остане на акъла на Яна. То си личи, че има нужда от по-големи деца.

# 248
  • София
  • Мнения: 62 595
На бавачката голяма част от работата й е да се занимава с детето, а не само да го преобува или храни.  Ако се ходи в една и съща градинка там има и други деца и няма да остане самичко, ще си намери приятелчета. Да не мислите, че в яслата много се занимава някой с децата? Само докато ги преобуят и нахранят и станало време за спане. А често игрите между толкова малки деца са доста ревливи.
Всеки си решава, де.  Peace

# 249
  • София
  • Мнения: 6 321
На бавачката голяма част от работата й е да се занимава с детето, а не само да го преобува или храни.  Ако се ходи в една и съща градинка там има и други деца и няма да остане самичко, ще си намери приятелчета. Да не мислите, че в яслата много се занимава някой с децата? Само докато ги преобуят и нахранят и станало време за спане. А често игрите между толкова малки деца са доста ревливи.
Всеки си решава, де.  Peace
Емко като взе да боледува миналата зима точно това си го мислех като вариант. Да наемем детегледачка /кака, лелка, баба/, която да го занимава - приказки, песнички, да го извежда на места подходящи за него. Естествено от време на време на помага и на мен, и за бебока, но главно да има грижата за баткото. Май единственото, което ме спря е, че не познавам подходяща жена, а не ми се иска тепърва да опознавам и доверявам детето си на чужд човек. А и периода на болестите отшумя и сега си ходи. Даже вече не иска да остава с мен и Дани в къщи (като вали го оставям понякога, че ми е по-трудно вземането), а той не иска, децата щели да питат "къде е Емко, защо го няма?" Laughing Laughing А и виждам, че му е доста скучно като си е в къщи с мен. Embarassed

# 250
  • Мнения: 274
Привет от мен момичета. Такава лудница ми е, че не ми остава време да седна и да понапиша подробности. Направо не знам вие как се справяте с по няколко деца, аз все още не съм намерила варианта в който ще е най лесно.
Имам едно питане, което навярно е коментирано назад в темите, как возите децата си в колата когато са две? Много ме притеснява това, не мога да оставя бебето до каката, едно до друго столчетата, страхувам се и за сега се возя между тях, което е супер неудобно? При вас как е?
За кашлицата на Йоана още не знаем какво е, надявам се да не е някаква алергия, утре ше разберем. Но поне двете деца вече спят заедно и съм спокойна че не е коклюш.
За яслите, ние сме класирани за някава 120 ОДЗ на Позитано, трето поред желание в списъка ми. Четох доста негативни неща за тази градина. И сигурно няма да я запиша там, от друга старана си мисля че това е шанс че изобщо е класирана. Йоана в момента ходи в частна френска градина и сме безкрайно доволни, но ни е много далеч и това е единствения ни проблем.  Ако някой знае нещо за 120 ОдЗ нека сподели.
Бебка я почнаха коликите и горката много страда и направо незнам какво да я правя. И  незнам дали е колики или запек.
Извинявам се, че само въпроси задавам, но съм доста объркана  и се радвам, че мога да почерпя от вашия опит Hug

# 251
  • Мнения: 3 205
Ние се возим в столчета, които не са едно до друго. Като бяха по-малки, задължително бях между тях, сега - само ако са много изнервени и мрънкат, се налага да седя между тях и да подавам солети на единия, докато придържам бибата на другия. С оглед именно на това си взехме кола с широка задна седалка, за да може да се нацеждам между тях без проблеми  Peace
За яслите не мога нищо да кажа.
За коликите - масажче и затопляне на коремчето, това помага и за колики, и за запек. По часовниковата стрелка около пъпето, после вдигаш крачетата и притискаш към коремчето, докато пръцне / се изака.

Аз си мисля за бавачка във вариант да идва сутрин и да ми помага да ги извеждам навън - вече ми е невъзможно да се справям с ревящ Даниел и тичащ наоколо и катерещ се Иво. На площадката има достатъчно деца, така че соц. контактите няма да залинеят. поне не повече от почти 3-те месеца, в които си преседяхме вкъщи поради болести и така или иначе не се виждахме с никакви деца. В този вариант цените на бавачка и частна детска ясла, на каквато е записан Иво в момента са ми еднакви. Проблемът е да намеря обаче свястна бавачка. Абе ще го мисля още.

# 252
  • Мнения: 3 595
Хулия кошницата с бебето е зад седалката на шофьора, а столчето на каката е зад другата седалка. Аз сядам между тях само ако има някой крив или има още някой в колата, който не би се събрал между двете столчета  Mr. Green

вкъщи и е невероятно скучно какво ли не измислихме, пластелин, рисувахме, пяхме, строихме, с куклите играхме, филмче гледахме, скучно и е и пита за децата и иска навън...да ама навън и на ясла сега не може... а тя умира да играе с деца...незнам...

# 253
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
При мен вариантът е следният:
Сутрин малкия го пращам в клубче - 2часа са 5лв, през това време оправям къщата.
Следобедите сме за по 3-4-5 часа в парковете, така че социални контакти не му липсват на "батито".
По - склонна съм някой да ми чисти, мие и глади, ама още търся...

# 254
  • Мнения: 1 440
Здравейте!
Ето ни ни нас!Вече сме си у дома! GrinningМного хубаво си изкарахме в Димитровград!Сега ми и криво и мъчно за моето братче и фемили,но такъв е живота!
Както се предполагаше,малките са сополиви,а Нати и кашля.Писна ми от болести,беее!
Да ви се похваля,кака Нати от септември е на детска градина,т.е. класирана е по първо желание.Не знам,какви са им критерийте,но много приятно ме изненадаха!
Ето ви още малко снимки от Димитровград. http://nataliiiii.multiply.com/photos/album/19  Тук са и тези от срещата ни с Били. От тук започват снимките на Нати,Соня,Митко,Били и Ивето.
Били,така и не успях да ти се обадя отново,но другия път сме на линия! Hug
Хулия,столчетата ни са от двете страни,а аз по средата,супер неудобно е.На няколко пъти сядам отпред,но за дълги разстояния още не смея.
Спирам,че мойте се разреваха и двете.

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 19:07 от bini_og

Общи условия

Активация на акаунт