На нас диети не са ни потребни - имаме си деца породени! - 15

  • 10 193
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Днес  ми е от онези дни в които на човек не му се става от леглото. И двамата днес се пребиха на разходката - големия коляно и лакът, а малкия си разби горната устна добре, че зъбите са на място.  Сега лудницата е пълна по пода няма място да се стъпи от играчки и боклучки, а аз се правя че не виждам, но след малко ще трябва да оправям.
Имам и аз питане - големият края на месеца става на 3. От няколко дни е станал непоносим отговаря ми, обижда наред, плюе, бие малкия и го гони. Вече  ми се изчерпаха идеите и се карах, и подшляпвах и го манипулирах, но няма ефект, като изключим това, че като иска да му купя нещо казва че ще слуша, но само на думи. Това някакъв период през който преминава ли е или го изпускам. Дайте идеи за справяне със ситуацията.

# 256
  • Мнения: 3 595
Бини прекрасни сте  Heart Eyes

Преси, когато е непоносима, напоследък само като е болна се тръшка. Ако не слуша я пращам в стаята и и я карам да си помисли, веднага размисля и се държи сравнително добре. При разговор с директорката на яслата веднъж ми каза, че когато не слушат, вместо да се вика трябва да се говори тихо. Колкото повече вика, толкова по-тихо говоря и тя намалява, за да ме чуе.  Другото, което помага е, казвам и не те разбирам като викаш или "а, Елито изчезна, тя незнае ли, че когато вика или се кара (или каквото е там) не я виждам. Мама отива да прави еди си какво, а Елито я няма. Тя, естествено иска да се присъедини и става послушна. Това се сещам набързо. Отивам да кърмя и приспивам  Mr. Green

# 257
  • Мнения: 2 331
Добро утро!Ние сме будни от 6 часа.Имам притеснения за ентеровирус, но се моля да не съм права...
Иви, идеите ми харесват много.Ще бъдат приложени и оценени.Опитът-споделен.Аз досега съм прилагала само изпращането в друга стая.Действа.
Бини, съжалявам за кашлиците и хремите!Бързо оздравяване!Другият път ще се организираме по-добре за по-дълги и по-чести срещи.И ние имахме препятствия с АД на Соня и почти не съм ги извеждала.Май нямаше да можем да дойдем, дори и вие да имахте време.А Митко поне три дена след срещата ни питаше за Нати.И като видя снимките от аватара ти, я позна...Май проявяваме искрен интерес към нея...
Като заговорих за АД, да споделя.Помня, че имаше и други дечица с този проблем.Страшно много и помага на Сонка рибено масло.Купих го от аптека.Хранителна добавка е и няма да навреди.Мисля, че има вероятност Сонче да се излекува.Т.е. да сме в ремисия, че нали смятат, че няма лечение...Рибеното масло е съчетано с хомеопатия.Дано и при други дребосъци помогне. Praynig
Хубав ден, момичета!

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 09:12 от Били хлапето

# 258
  • София
  • Мнения: 6 321
В колата ги возим (т.е. возихме, сега сме без кола) - Емко зад мен (шофьора), Дани до другия прозорец. Емко ми съобщава: Дани спи, Дани гледа, Дани си пусна бибата... Laughing

При нас от няколко дни се забелязва ревност от страна на Емко. От скоро слагаме Дани в проходилката и той ходи и пипа навсякъде и всяка вечер има: Мамооо, той ми пипа колелото, дърпа блузата и подобни. Laughing Но пък иначе чака да извадим Дани от проходилката и да се намърда той в нея. Joy

Хулия, пробва ли Бейбинос да даваш - те са хем п/в колики, хем разхлабват. На Дани му ги редувах с Инфакола (който му помагаше, но го запичаше).

# 259
  • Мнения: 4 539
И ние в колата сме с двете столчета на задната седалка - малкото зад шофьора, баткото - зад другото място. По средата почти няма място за мен, не искам и да се вра там. Те са ми кротки, обожават да пътуват! Максим отнася моментално, щом забръмчи мотора, а Стефан зяпа през прозореца, коментира какво е видял и след малко и той е захъркал.  Laughing Да чукам на дърво, не сме имали притеснения, дори когато сме на дълъг път.
За яслите - аз пък други наблюдения имам. Стефан сякаш привикна с бацилната обстановка там - боледуваше (и то не сериозно) само първите два месеца, горе-долу. После не е боледувал. Наскоро зачерви гърло, мина без лекарства, хомеоптаичката ни посъветва нищо да не даваме. Спрях го за 2-3 дни от ясла и пак си тръгна. Така че според мен децата трябва или изобщо да не ходят на ясла, или да ходят постоянно. Иначе няма да привикнат с бактериалната среда там. Моят май, да се надявам, изгради имунитет, чук чук чук.

# 260
  • Мнения: 3 595
Аня, скоро ще свикне и ще спре да проявява интерес, но ще продължиш да слушаш пипна това и онова. При нас тъкмо мина тази фаза и сега тя е на слона или в колата и се гонят из стаята  Mr. Green

Анту при нас пък беше обратното 4 месеца не боледува (всъщност веднъж) а сега от месец постоянно е с червено гърло и кашля  Tired Почвам да се чудя да не би да е от цъфтежа на дърветата  newsm78

# 261
  • Мнения: 643
[imC:\Documents and Settings\User\My Documents\My Pictures\nokiag][/img] Здравейте,вижте аз как возих моите деца,разликата им е 2 г. и 4 м,дадоха ни я едни приятели .Сега вече баткото ходи пеша,но за една година с двенките много работа ми вършеше.Не знам откъде е купена,но трето поколение деца са извозени с нея,много здрава.

# 262
  • Мнения: 643
[iC:\Documents and Settings\User\My Documents\My Pictures\nokiamC:\Documents and Settings\User\My Documents\My Pictures\nokiь

# 263
  • Мнения: 643
Не можах да сложа снимката,но количката е двойна,голямото дете отпред седнало,а малкото и седнало и легнало се вози отзад,много хубава,но са американски.

# 264
  • Мнения: 4 539
Ау, краят на темата дошъл! Shocked Давайте бъдещите РД на лични, че скоро ще трябва да пускам новата.  Wink

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Не можах да сложа снимката,но количката е двойна,голямото дете отпред седнало,а малкото и седнало и легнало се вози отзад,много хубава,но са американски.

да нямаш предвид количка тип"влакче" те са често срещани и тук ? Peace
И така няма да стане,ако искаш да ни покажеш снимката трябва да я качиш първо в интернет.И после дай линка. Peace


Мацки няма какво да кажа друго,освен на всички Хубава Вечер !  Hug

# 266
  • Мнения: 1 410
Американските колички - влакче са много хубави.Аз ги гледах в eBay.Защо няма такива и у нас - а като напускали все едни такива - никакви.Защото американците раждат по много ,а и държавата мисли за тях.При нас цените на количките са колкото  в Германия,да ,ама колко са има детските там и колко са нашите.Затова пък сме изобретателни !

# 267
  • Мнения: 1 632
И аз отгледах децата си с такава количка.Наистина е много удобна.Има такива на Чиполино мисля,но задната седалка е неудобна за бебе,защото е много къса.

# 268
  • Мнения: 535
Здравейте!
Аз пък учех каката още докато бях бременна, да ходи за ръка, защото не ми се купуваше количка за породени. А, нашата беше Маг Ингланд и от към мойта страна имаше степенка, на която каката се качваше, ако се измореше. Вършеше ми страхотна работа. Сега вече и малкия не го возя в количка. Ходиме пеша или с колата на всякъде  Laughing.
За возенето в колата, даже се радвам, че Боби е до Сашко отзад, защото го забавлява и пада голям смях. Но на дълъг път, ако не спят, сядам при тях, за да ми е по-спокойно.
bini, много хубави снимки  Hug.
Аня, при нас клюкарене има, само когато малкия пипне нещо не разрешено. Но, е започнала много да клюкари децата на площадката. Явно й е от детската  Rolling Eyes.
Били, рибеното масло е много подходящо и при настинки. Особено при хрема, аз съм давала и съм много доволна. Едно време на нас много ни даваха  Peace.
Дес, много са сладки момичетата ти на аватара ти  Grinning.

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 10:34 от adrianska

# 269
  • Мнения: 2 331
Здравейте!
Знаете ли какво открих-от една седмица и Соня ревнува от Димитър.Като дойде детето да го гушкам, тя започва да плаче, да го бута или се катери върху нас и се гушкаме тримата.И едни прегръдки падат...Много ми е хубаво...
Ние също сме с една количка.И аз научих Мите да ходи за ръка, докато бях бременна.Смятам това лято и Соня да е пеш.Ама към август-септември, че още няма година и половина.
Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт