Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 34

  • 27 245
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • под тепетата
  • Мнения: 9 559
Благодаря, Пепи!
 Аз така и не я захванах вчера, че бях капнала. Ще използвам времето, докато децата спят още и ще я спретна сега.

# 241
  • Мнения: 1 485
Толкова много красиви торти видях,че не мога да изредя поименно всички ви! #Crazy
 Hug Hug HugНевероятни сте!
Не съм я изчела тази тема,а тя е към края си.Отсъствах,дори и с темите се позабавих,но обещавам да
наваксам. Embarassed

# 242
  • Мнения: 1 965
Уточних адресите и недоразуменията.......  #Crazy

# 243
  • Мнения: 4 358
dorchester - да е живо и здраво майчето.Още много години да и правиш все такива прекрасни торти.
Atalanta - многовкусно звучи Peace а и лесно май.
Леле момичета с къртовски труд сте се заели по обновяване на темата   bouquet  bouquet  bouquet Hug
mili46hahaha и у нас така.Първо това се изяжда, захарното.Ако може само с тори, пасти и шоколад ще живеят тези деца ooooh!

# 244
  • Мнения: 125
Здравейте момичета .Чета ви редовно и ви се възхищавам.  bouquet  bouquet  bouquet
Бях показала в някой от темите и мойте два опита на тортите.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5754637
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5754633

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 12:26 от Olivia

# 245
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Последното което правих е сладоледена торта. Е не съм професионалист, ама се опитвам с подръчни материали.

# 246
  • Мнения: 541
Пепи много ми хареса плодовата торта която си направила и моя мъж харесва предимно плодови, затова реших и аз да я направя тези дни.

Имам един въпрос  никога до сега не съм желирала торти отгоре, ще може ли малко разяснения как става?

А какво е ММф, покритие от бонбони маршмелоуз ли?

Мили46 страхотна момичешка торта.

thedragonbg  много хубави рози си направила, това фоколадовия фондан от първа страница ли е?
Понякога и на мен ми се иска да имам повечко време за да мога да се занимавам с торти.

Estell   идеята за сладоледена торта в това топло време много ми допада, ще споделиш ли как я направи или пусни линк?

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
estrella, за желирането на плодове процедирам така:
Разтварям си желатин на д-р Йоткер в 50гр. вода и го чакам да набъбне. В чаша си правя сладка вода: на 100-130мл. вода 3 с.л. захар - да се разтвори напълно. После си разтапям желатина на най-ниска степен в микровълновата (без да завира) и го добавям към сладката вода. Изчаквам да почне лекичко да сгъстява и с лъжица изливам върху плодовете   Simple Smile

ММФ- маршмелоуз фондан

# 248
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравей estrella. Направих го по-следния начин, с продукти на око. Основата е от сметана+кис. мляко и пудра захар. Като разделих сместа на 3, в 1 част сложих 1 банан, в другата топинг карамел, а в 3-тата шоколад. Изсипах в купа облепена с прозрачно фолио първо банановия крем след което сложих един нарязан на ленти блат като между блатчетата оставих разстояние. След това залях с карамеловата смес и накрая с шоколадовата и най отгоре сложих другия блат цял. И после във фризера. След като стегна извадих и залях с шоколад (разтопих шоколад и масло, който изчаках леко да изстинат, но не прекалено за да стегне). Нищо особено ползвах продукти които имах. Мислех да я оставя така, но имах парчета марципан Варна и реших да ги използвам за нещо. Не се върза много, ама карай.

# 249
  • Мнения: 4 358
Нищо особено ползвах продукти които имах. Мислех да я оставя така, но имах парчета марципан Варна и реших да ги използвам за нещо. Не се върза много, ама карай.

Ааааа вързало се е и още как - така апетитно изглежда ммммм Heart Eyes
Olivia - смело напред.Чакаме още тортички bowuu

# 250
  • у дома
  • Мнения: 1 581
здравейте момичета, невероятни неща пак сте сътворили  Hug  bouquet
нямам комп тези дни и няма как да се включвам за съжаление  Sad няма как и да помагам за библиотеката  ooooh!

благодаря на всички, които ще ни улеснят с направата на библиотеката  newsm51

# 251
  • Мнения: 3 861
Здравейте сладурки!!!
Аз поизчезнах...ама си имам оправдание.

Първо да си покажа прословутия спайдърмен...

 

Снимката е линк, продължават и на следващата страница на албума.
Естествено пак имаше издънки, виждате кръпката отгоре, тя вади очи направо, скъса ми се покритието и се наложи да замазвам. Нищо след това там наслагахме свещичките и не се виждаше.
Бях направила спайдърмена обемен, тоест бях го  изрязала от блат, исках да  има релеф тортата, но като сложих чаршафа и той  сплеска релефа и стана.......и като видях дебелия край извадих боичките и го нарисувах отгоре спайдърмена. Само червеното беше отделно паче лепнато отгоре, другото го рисувах. Хлапето на причтелката ми много я хареса тортата де, това е най - важното  Grinning
Действително с готова маса се работи много по лесно. Голям кеф.
Трудно я направих и по друга причина. Новината при мен е, че Калоян ще става батко. Правенето на тортата съвпадна с началото на повръщащия период. Ако не бях поела ангажимент към друг човек и към дете най вече щях да я хвърля на средата тази торта, но...обещаното си е обещано. Лягах си, ставах си, лошо ми беше, гръб ме боля... беше...отврат. По тази причина моят мъж, който днес е рожденник остана без торта, но той милият ми влиза в положението.

Аз не съм се отказала от предложнието си за помощ в библиотеката. Дано в скоро време ми поразмине гадното и да мога да се включа адекватно. Засега почти не влизам във форума, по цял ден лежа и ми е лошо. От утре обаче съм на работа, свърши ми отпуската и ще трябва да се стегна! Дано ми остане и време да попрочета какви сте ги писали Simple Smile

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Копривке, ти си героиня бе жена   bouquet браво за тортата, и още по-голямо браво за хубавата новина. Дано отмине по-бързо този период и скоро да си на линия при нас. Макар че по-нататък корема ще ти пречи  preggo

# 253
  • Мнения: 4 358

 Новината при мен е, че Калоян ще става батко.


Леле каква  newsm44 newsm44 newsm44 новина Копривка ще става пак мама. Копривке след трепетите ти по двете бебета на който стана леля сега е твой ред за ново бебче а  Wink - пълни се семейството пълни се. Повлякоха крак близначетата а  Wink Пожелавам ти прекрасна бременност, вярно си героиня - браво.
Тортата е приказка и мечта за всеки малък мъж smile3501 smile3501 smile3501
ЕЕЕЕЕЕЕЕ много се зарадвах да знаеш  bouquet

# 254
  • Мнения: 1 965
Малко извън темата тук..... но едва ли някой ще се възпротиви!!!!
Копривке: Това е за теб, с най-искренните ми пожелания за здраве, любов и търпение, в резултат на което да се появи едно малко човече, което да допълни Вашето семейство..... ЧЕСТИТО! ЗАПОВЯДАЙ!!!!

Общи условия

Активация на акаунт