Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 34

  • 27 244
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 485
доня КОПРИВА,честито!Желая ти леко бременеене!!! preggo  bouquet
Да родиш здраво и красиво бебче!
Тортата е станала супер! Hug

# 256
  • Мнения: 200
доня КОПРИВА,честито и от мен!Извинявам се ,че отдавна не съм се включвала-но се преместихме в друг град за през лятото и нямах нет.Мога да се похваля ,че имам голям о обзаведено помещение за тортоправене в мазето-успях вече да си пренеса антуража.Та вече няма да пиша бележки на съпруга в хладилника-забранено-все изяждаше това дето най-много ми трябва.
Пускам снимка на тортата за края на градината на малчо.


Подарък за персонала,който се грижи 5години за него.

# 257
  • Мнения: 1 271
Доня Коприва, честито ти сбебване.  Heart Eyes Да си го носиш безпроблемно и да го родиш още по леко. А тортата е страшна-в предвид състоянието, то твоето си е направо геройство.Много е красива.Ахках сигурно едно 10 мин.
Асти, много идейна тортичка.Я кажи табелката как я прави?Много интересно изглежда.
А сега и аз да се отчета за дто ме нямаше толкова време.
Малката ми дъщеричка днес има рожден ден и подготвяхме партито, и най-вече тортатаааа.Идеята беше на кака и, надявам се на сутринта като се събудят да си я харесат.
А ето я и нея :

Още една снимка-по голяма
http://i144.photobucket.com/albums/r196/silrai/P5260075.jpg
Утре на светло ще снимам повече, защото сега не излиза добре.

# 258
  • Мнения: 7 091
Доня Коприва, страхотна новина!!! Честито!!!
Тортата си е много добре даже!

Силрай, чудесна торта!!!

Асти, тъкмо се чудех кога ще се появиш и ти! Разкошно нещо си сътворила ! И мен искат да ме гонят в мазето  Laughing

# 259
  • Мнения: 780
доня КОПРИВА, новината ти е  bouquet по-хубава от всяка торта!!!! Честито и лека и безпроблемна!

# 260
  • Мнения: 7 108
silrai , разкошна торта! Честито на малката ти дъщеричка   bouquet, да е здрава, весела и щастлива !

asti и твоята торта е страхотна! Госпожите ще останат очаровани, сигурна съм!

Tandoori , Пепи, вашите произведения на изкуството са ненадминати! Те сами говорят за себе си!

доня КОПРИВА , честито коремче  Hug! Леко и щастливо мътене! Тортата е суперрррррр!

# 261
  • Мнения: 200
silrai -страхотна торта-как направи човечето-в смисъл-цялото ли е моделираща маса или някакъв пълнеж и покрито с маса?Тавелката е разточена маса -исках да прилича на дъска и като изсъхна я закрепих със сламки-надриса е с едно кремче в тубичка от Метро-не знам как се казва-немско е и си взех 4 цвята-май-е топинг и се пише много лесно с него.4 те цвята струват 3 лева.Купих за  3 лева 4 немски сладкарски течни бой пак от там ,но не оцветяват хубаво.Tandoori -благодаря за топлото посрещане  bouquet
Гледах новото ти творение-и нямам думи!!!

# 262
  • Мнения: 2 282
Ау, че хубави торти! И още по-хубава новина - честито, Копривке!!!  Hug Страхотна новина!

ето и моята торта за рождения ден на любимия. Не съм доволна, освен това използвах и една стара Варна (отпреди 20тина дена), засъхнала на люспички, но пък единственото му условие беше да спим и двамата през нощите преди празника. Е, поне целия труд беше не повече от 3 часа...

Другите снимки са в албума.

Специални благодарности на Ванчето за идеята да се ползват спагети. Както видате, направо съм я преекспонирала  Laughing
После ще пиша повече, че чакам свекърва и други гости.

# 263
  • София
  • Мнения: 618
Доня Коприва, чудесна новина! Честито   bouquet
Поздравления на всички за страхотните произведения   bouquet
Ето и една торта от мен - за прощъпулника на дъщеря ми. Вътре са пандишпанови блатове, млечно-маслен крем, сладко от вишни, обувките са от захарен фондан (специални благодарности на Наталина за идеята  Hug ). Не съобразих, че обувките са тежички и след като ги сложих върху тортата, крема започна да се разтича  Blush Издържа поне за снимките и после бързо отиде по предназначение  Heart Eyes

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, не мога да насмогна да ви изброя всички тази сутрин. Но поне ще опитам.

asti, браво за идейната тортичка. Много е хубава. Госпожите и лелите 100% са си я заслужили  Simple Smile

silrai, ти си нашия майстор по 3Д тортите. Супер клоун. Да ти е жива и здрава малкаа кукла. Още дълги години ти да и правиш тортите за рожденните дни.

Сребърен облак, аз вече ти писах на скайпа, но да не пропусна и тук да те похваля. Много хубава рибарска тортичка. На мъжо ЧРД.

badem, честити ходещи крачета. Буйките са станали много добре. А сигурно крема е потекъл защото не е бил маслен Wink

Очаквайте и аз да се включа с торта до 1-2 часа

# 265
  • Мнения: 1 965
...надриса е с едно кремче в тубичка от Метро-не знам как се казва-немско е и си взех 4 цвята-май-е топинг и се пише много лесно с него.4 те цвята струват 3 лева.Купих за  3 лева 4 немски сладкарски течни бой пак от там ,но не оцветяват хубаво.
Ако приложиш едно фото на тия тубички и бои..... грешка няма да имаш. Много си обичам МЕТРО и последния път ми изпаднаха очите да ги търся тия неща.... Някой беше казал при кремчетата на Доктора.... ама нищо не намерих.....Вече 2-3 се оплакват от боичките, но моля те кажи на теб какво точно не ти хареса в тях?
Тортите от последните 2-3 страници са уникални. Почти всички "копнах" в папката, ама ще искам разрешение, ако реша да крада официално...... Бравооооооооо на всичкиииииии....
Относно спагетите..... експеримента и при мен е успешен, Облаче. ЕЙ ТУК. Нарочно сложих тежички цветя и голямо клатене падна. Издържаха!!! Друг вариант - така наречената СТАРЛЕТКА.

# 266
  • София
  • Мнения: 618
Пепи, кремът беше - 1л мляко, 3 яйца, 500 гр захар, 6с.л. брашно, 1пак. какао и 250гр масло. Обикновено като престои една нощ в хладилника става доста твърд, но този път нещо ме изненада  Thinking

# 267
  • Мнения: 484
Копривке,леко и безпроблемно бременеене !!!!
silrai,Честит рожден ден на дъщеричката ти!Със сигурност ще остане очарована от тортата!  bouquet

Estel,Сребърен облак ,badem,asti,страхотни торти момичета!

# 268
  • Мнения: 452
van444eto защо шоколадовото тесто от бяла Милка,което направих преди 2 дена лепне и това си е? Премесвах го но все лепне дали трябва още пудра захар?
 
А иначе тортичките на всички ви са чудни.Поздравления.

# 269
  • Мнения: 1 965
van444eto защо шоколадовото тесто от бяла Милка,което направих преди 2 дена лепне и това си е? Премесвах го но все лепне дали трябва още пудра захар?
Ами..... защото белия шоколад си лепне по принцип... вероятно от лецитина вътре...Спри се със захарта, че ще стане на гипс. На 1 бяла Милка слагам около 1 1/2 кафена чашка пудра захар.Моделирай си, но намажи пръстчетата и  масата с олио. Ако ще покриваш, разточи по-дебеличко и пробвай ТАКА. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт