Какво струва едно бебче

  • 8 927
  • 170
  •   1
Отговори
# 90
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
камерън диас, долу-горе и при нас същата история!

# 91
  • София
  • Мнения: 18 679
Забелязала съм, че при доста семейства парите идват с децата Mr. Green Божа работа и добър стимул, най-вече.
Но все пак не разбирам как фактът, че бъдещето ни е неясно, би попречил на една трезва преценка без романтични нюанси - имам ли или нямам условия да отгледам човешки едно детенце Peace Вярно, че повечето семейства могат да си го позволят. Моето притеснение и болка е за останалите, които въпреки, че не могат, раждат ли раждат ooooh!

# 92
  • Мнения: 22 553
mile_vale, не казвам, че не трябва да се интересуваш какво е финансовото ти състояние, нито че аз съм била без пукнат лев когато съм забременяла и съм родила.
Човек много бързо може да си направи сметка ако не го мързи и отдели 1ден да се разходи по магазините, или просто отвори един онлайн магазин, ще види какво му е необходимо за мебели и какво за консумативи (храна, памперси, козметика и т.н.).
Авторката на темата обаче не пита конкретно точно това. Имам чувството, че очаква от нас да и отговорим дали да има точно сега дете, или не, или нещо друго от сорта.
Човек никога не знае какво ще стане утре - днес може да е милионер, утре да стигне до просешка тояга. Както каза и Tess, ако изведнъж парите ги няма ще връщаме детето ли?

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, аз пък не мога да разбера какви са тези сметки, какво е това чудо, какви човешки условия, какво позволяване! Ако едно семейство може да си позволи кола, почивка и ходене по кръчми може и едно дете да отгледа. Малко ще понамалят бюджета в перото "почивки и луксове" и ще купят памперси и мляко. Добре, че повечето хора не чакат всичко да им е подредено и наредено, "да си стъпят на краката", че да създават деца, иначе сигурно досега половината население да се е затрило. Колкото и сметки да правите за парите всъщност едно бебе може да се отгледа и в креватче, взето на заем от познати или роднини, също с такава количка, дрехи подарява който се сети и още много други неща. Кой е казал, че непременно всичко трябва да е ново-.новеничко? Иначе какво, бебето няма да иска да се роди ли? Какво значение има дали бибероните му са от 2 лева или от 20 или блузките му са по последна мода? Бебетата нищо не разбират от всичките финтифлюшки или марки, всичко е прехласване на родителите, основно на майките.
 Ей ги на, моите деца и двете като се родиха са гледани много скромно, пък пак са хубави и умни. Те нямат никакви спомени от онова време и им е все едно в какви кревати са спали. Те дори нямаха отделна стая. Да, трудно време беше, но ако трябва да се върна назад и да решавам наново, за нищо на света не бих чакала материалните придобивки, че да раждам. Сигурно щяхме все да чакаме и накрая бездетни да кукуваме или да родя на стари години и вместо внуци още да имам ученици.

# 94
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 879
Заживяхме с любов,
с любов се родиха и децата ни.
Не сме били, и сега не сме финансово добре,
но това, че трябва да покриваме нуждите ( финансовите )
на децата си , не ни е лишило от нищо нас самите.
.... newsm78, всъщност , лишаваме се от доста неща, но не го приемаме като лишение.
Ние живеем за децата, ние се обичаме Heart Eyes

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 23:32 от ГрАдАцИя

# 95
  • Мнения: 111
Е, аз пък не мога да разбера какви са тези сметки, какво е това чудо, какви човешки условия, какво позволяване! Ако едно семейство може да си позволи кола, почивка и ходене по кръчми може и едно дете да отгледа. Малко ще понамалят бюджета в перото "почивки и луксове" и ще купят памперси и мляко. Добре, че повечето хора не чакат всичко да им е подредено и наредено, "да си стъпят на краката", че да създават деца, иначе сигурно досега половината население да се е затрило. Колкото и сметки да правите за парите всъщност едно бебе може да се отгледа и в креватче, взето на заем от познати или роднини, също с такава количка, дрехи подарява който се сети и още много други неща. Кой е казал, че непременно всичко трябва да е ново-.новеничко? Иначе какво, бебето няма да иска да се роди ли? Какво значение има дали бибероните му са от 2 лева или от 20 или блузките му са по последна мода? Бебетата нищо не разбират от всичките финтифлюшки или марки, всичко е прехласване на родителите, основно на майките.
 Ей ги на, моите деца и двете като се родиха са гледани много скромно, пък пак са хубави и умни. Те нямат никакви спомени от онова време и им е все едно в какви кревати са спали. Те дори нямаха отделна стая. Да, трудно време беше, но ако трябва да се върна назад и да решавам наново, за нищо на света не бих чакала материалните придобивки, че да раждам. Сигурно щяхме все да чакаме и накрая бездетни да кукуваме или да родя на стари години и вместо внуци още да имам ученици.
Подкрепям те с две ръце и два крака!!!
По едно време взех да се комплексирам, че като разбрах, че съм бременна, хей така необмислено реших да си родя детето, без да имам постоянен трудов договор и лично жилище...
Човек ако иска нещо го прави, независимо от всичко, ако не иска си търси оправдание! За доходите си човек никога не може да бъде сигурен, случват се всякакви неща, но ако решиш, ще се справиш с всяка ситуация  Naughty.
Освен това, децата "струват"  Mr. Green много повече физическа и психическа енергия, отколкото пари!
При циганките, които раждат по много деца и ги пращат да просят, проблема хич не е едностранен и не виждам мястото му тук. Работата е там, че те си правят сметката.. по свой си начин... но темата не е за това!
(А какво им е лошото на рибките?! Много чисти животни, освен това лесно се гледат  Mr. Green. )

# 96
  • Мнения: 1 062
Явно някой не ме е разбрал добре...  Tired. Ние не сме богати, даже не сме задоволени. Когато забременях с първото си дете, бяхме дори зле. Всъщност всичките ми мисли тръгнаха точно от това :"Ако ще си правите сметки за разходи, по- добре си вземете рибки, струват по- малко и изискват по- малко време, енергия и внимание!"
С него не бях съгласна. Иначе в нито един от постовете си не твърдя, че човек трябва да се устрой материално за да има деца. Както казах и по-напред в темата, ако сега се оправят сами, ще го направят и с бебе. Моите деца също не растат в лукс, но им осигуряваме каквото е нужно.
Mirama, аз разбирам въпроса по един начин, а ти по друг. От там идват разминаванията в разсъжденията ни, а иначе ми се струва, че с теб сме на едно мнение по въпроса. Пък и от толкова елементарен въпрос се получи ненужен спор според мен.

# 97
  • Мнения: 111
Ами мир тогава  Hug!

# 98
  • Мнения: 1 062
Е, аз пък не мога да разбера какви са тези сметки, какво е това чудо, какви човешки условия, какво позволяване! Ако едно семейство може да си позволи кола, почивка и ходене по кръчми може и едно дете да отгледа. Малко ще понамалят бюджета в перото "почивки и луксове" и ще купят памперси и мляко. Добре, че повечето хора не чакат всичко да им е подредено и наредено, "да си стъпят на краката", че да създават деца, иначе сигурно досега половината население да се е затрило. Колкото и сметки да правите за парите всъщност едно бебе може да се отгледа и в креватче, взето на заем от познати или роднини, също с такава количка, дрехи подарява който се сети и още много други неща. Кой е казал, че непременно всичко трябва да е ново-.новеничко? Иначе какво, бебето няма да иска да се роди ли? Какво значение има дали бибероните му са от 2 лева или от 20 или блузките му са по последна мода? Бебетата нищо не разбират от всичките финтифлюшки или марки, всичко е прехласване на родителите, основно на майките.
 Ей ги на, моите деца и двете като се родиха са гледани много скромно, пък пак са хубави и умни. Те нямат никакви спомени от онова време и им е все едно в какви кревати са спали. Те дори нямаха отделна стая. Да, трудно време беше, но ако трябва да се върна назад и да решавам наново, за нищо на света не бих чакала материалните придобивки, че да раждам. Сигурно щяхме все да чакаме и накрая бездетни да кукуваме или да родя на стари години и вместо внуци още да имам ученици.

Аз също съм съгласна с Радостина, обаче това което съм болднала е много важно нали? Ако може. А ако не знае утре къде ще преспи това семейство, все пак хората ще сменят държава, не квартира. Както и да е.
Mord-Sith аз харесвам рибки  Laughing имала съм много даже. Ама сравнението ти ми се струва не на място. За примера си с циганките вече се обясних.
П.П Аз не нямам кола и не съм ходила дъъълго време на почивка, но не в това е въпроса според мен. Аз си мисля, че авторката не се чуди дали да има дете и не пита това, а иска просто някакъв ориентир, какви разходи има по едно бебе.

# 99
  • Мнения: 1 062
Дадено, макар, че май не сме били във война  Laughing прекалено леко и безболезнено мина  Laughing

# 100
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ама няма защо да се дърлите я! К`во сте виновни, че хората искат другите да им решават проблемите?!

# 101
  • София
  • Мнения: 62 595
Във всеки един момент всеки от нас може по някаква причина да остане на улицата.
Като гледам болшинството хората, които се чудят дали могат да си позволят дете не са умрели от глад, а напротив, дори живеят добре, ходят си по почивки поне веднъж на годината, имат кола и не се обличат от втора употреба. С две думи, не са на ръба на оцеляването, че да се страхуват дали ще имат пари за памперси, мляко или пюрета. Повече ми прилича на страх от промянав на живота, отколкото на финансови притеснения.
За ориентира - някой вече писа за това да отвори няколко сайта и да направи сметка. Едва ли някой родител си прави точна сметка колко са разходите за бебето. Опитвала съм, но се изплаших като видях сумата и повече не повторих. Може на мен да са ми се видяли прекалено много за онова време, но някак се справихме и без сметки, а децата гладни и насрани не са стояли.  Peace

# 102
  • Мнения: 1 062
 ooooh! Какви проблеми решаваме, просто си дискутираме.
Radostina ти говориш принципно и за тези неща съм съгласна с теб, аз също забелязвам тази черта у хората, а моята идея беше, че няма лошо да се интересуваш и да знаеш какво те чака. Защото финансовата страна си я има. А когато нямаш идея за какво иде реч тук е най-подходящото място да се попита. Страха от промяната мисля, че всеки в някаква степен я изпитва. По скоро притеснението дали ще се справиш. Но на фона на многото безсмислени теми, ако се разгледа тази в един аспект само - за емоционалните промени и промените в отношенията с партньора, темата си е смислена и хубава. Пък и полезна и интересна за тези, които все още нямат деца. Ако се разглежда пък от финансовата страна, има вече много подобни - 'колко харчите на месец", "какви са ви месечните разходи" и т.н. Тази не се различава много, пак е според чергата.  Peace

# 103
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Абе няма значение! Не ми обръщайте внимание!

# 104
  • София
  • Мнения: 62 595
Затова и много рядко се включвам в теми, в които се задават подобни въпроси. Едно такова проучване няма никаква тежест, защото хората, които се включват не са показател колко всъщност струва издръжката на едно бебе. Зависи от бебето. Ако попитаме семействата с деца с увреждания или специфични нужди те ще извадят такива фантастични цифри, че свят ще ни се завие.

Общи условия

Активация на акаунт