Бабешки мъдрости

  • 8 666
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
Това е от прабаба ми: "Мъж на снимка да го видиш, бий му два шамара, все има защо!".

# 16
  • Мнения: 4 585
Съвет от бабата на жена ми - В къщи може да се скарате, да се трепете,
ама като излезете навън - да сте усмяти и под ручки!

# 17
  • Мнения: 1 447
Съвет от бабата на жена ми - В къщи може да се скарате, да се трепете,
ама като излезете навън - да сте усмяти и под ручки!
Това го знам и аз,но от майка ми

# 18
  • Мнения: 4 585
Бабата на жена ми има само синове, следователно са различни.

# 19
  • Мнения: 1 212
"Шума, вълна - дупка пълна ! " ... пък казваше бабата на един мой познат / визирайки храненето и разнообразието в менюто / Thinking

# 20
  • Мнения: X
Моята ,едната,беше чужденка и аха-аха се опита да каже някоя мъдрост, а то излезе някакъв лапсус. Най-мъдрото,което знам от нея е "Най ми е трудно, това дето не го знам", въсщност тя самата беше убедена,че изрича голяма мъдрост,казвайки това. Естествено като чужденка твърдеше,че "Най-лошото е да си далеч от родината",съответно не можеше никак да разбере православното христянство (тя беше католичка) и всичките му там традиции ,свързани с мъртвите и твърдеше,че "Като умра,дори да се изпикаете на гроба ми.няма да ми пука"(всъщност почина на Коледа, а тогава според църквата наистина не се прави помен за починали) а за висчко,което й се струваше глупаво казваше "Тръц, Керо, бяла дъвка", ама за мъжете- ни дума Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 14 654
То не е мъдрост, а пожелание от баба ми към всички метъли, които се "ентусиазират" по концерти: Ега побеснееш, да си дръпнеш косата!

# 22
  • Мнения: 263
На съпруга ми баба му казваше, че "който бие жена си - бие главата си".
А моята баба беше казала на приятелката на брат ми, че "ще си пари д....о с тухли", ако се омъжи за него. Laughing

# 23
  • Мнения: 958
Другата ми баба, лека и пръст, имаше един лаф:

"ей не сте виждали вие глад, тогава и барсаливи домати ще ядете"
Това значело развалени домати май, до ден днешен не съм чувала такава дума  Twisted Evil
друго (по отношение ан гол мъж)
"кво си е рязвял карантиите "  hahaha

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Баба ми за някой хубав (добър имам предвид) човек казваше: "Такъв посред бял ден с фенер из пазара да го търсиш, няма да намериш!"

# 25
  • Мнения: 4 841
Извинявам се предварително за не съвсем културния изказ - ето малко мъдрости на пра-баба ми за съпружеската вярност и съвместния живот:
"Какво като ходи, оная му работа да не е от сапун, та да се изтърка!" 
"Не е важно къде е ходил през деня, важното е че вечер при тебе си ляга, твойта пръ..я душка нощеска"
"Всички проблеми се решават под юргана"
Има и други, но за тези се сещам в момента.

# 26
  • Мнения: 920
Това е от прабаба ми: "Мъж на снимка да го видиш, бий му два шамара, все има защо!".
Joy Joy Joy
Много е яко това Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 840
Омъжи се за лайно, че да си го ядеш сама. Шоколада все ще го споделяш с някоя друга.

# 28
  • Мнения: 2 000
А моята баба казваше :
То много хубав  да е мъжа - не търси!Потрет /разбирай портрет/ на дуваря няма да го туряш я! Grinning
Важното е кат излезеш с него - да не те е срам ,че вървиш до него

# 29
  • София
  • Мнения: 250
Баба ми казваше:
"Не е важно ти да го обичаш, важното е той да те обича"

Общи условия

Активация на акаунт