0тносно цветовете

  • 2 587
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 840
За мен беше достатъчно, когато видя червена боя и рече "кръв!"
Толкоз. Разбрах, че не е далтонист и това ми беше достатъчно.

Сега ги знае всичките, както и производните. НЕ зная кога е станало, просто се е случило в процеса на опознаване на света.

Ако не е далтонист едно дете, рано или късно научава цветовете Peace

# 31
  • Мнения: 1 447
След 3-годишна възраст - някъде към 3 и половина годинки научи всички основни цветове. Преди това ги бъркаше и познаваше само някои.
И ние на тази възраст.Но отначало доста ги бъркаше

# 32
  • Мнения: 2 641
на 2 години ги знаеше основните като червено, зелено, жълто, синьо, бяло, розово.... сега познава всякакви нюанси.

# 33
  • Мнения: 468
Да точно за далтонизъм са притесненията на майка ми пък като ми говори и аз започвам да се попритеснявам,въпреки че си мисля че детето е добре и има време да ги научи.Не знам как да я изпробвам дали различава един цвят от друг
Ако е наясно с понятията еднакъв и различен бихте могли да опитате да разделяте някакви цветни играчки- например кубчета- по цветове. Отделяте първо едно червено и след това тя да опита да намери останалите като него и така за всички останали цветове. Това е само една идея вие може да се измисляте ваши игри целта е да се разбере дали различава червено от жълто например без значение дали може да назове цвета. От друга страна не виждам повод за притеснение детенцето е малко още, има и по- големи деца, които не са много наясно със цветовете. В крайна сметка всички се научават. Макар че като се замисля малко мъже могат да различат "цвят праскова"  или "маслина" (то и аз нищо че съм жена май не мога), но си живеят щастливо с този недостатък   #Milti

# 34
  • София
  • Мнения: 7 673
Макар че като се замисля малко мъже могат да различат "цвят праскова"  или "маслина" (то и аз нищо че съм жена май не мога), но си живеят щастливо с този недостатък   #Milti
Да не говорим за така модерните сега имена, с които кръщават обикновените цветове като синьо и червено например при детските колички. Друго си е да кажеш цвят мистрал или манхатън Rolling Eyes Това в кръга на шегата.
Към авторката на темата - наистина направи тест със сортиране на еднакви по цвят предмети, за да видиш дали ги различава. Ако ги различава и просто не ги назовава - бели кахъри Hug Но аз мисля, че и да не ги различава, все още не е повод за притеснение.
 А иначе - не помня моите кога почнаха да разпознават цветовете
Embarassed

# 35
  • Мнения: 472
Маги започна да разпознава и назовава основните цветове съвсем от скоро - на 3г. Така се бях вманиачила, че откачах като ги бъркаше. Реших да я оставя на мира и много скоро след това сама прояви интерес. Имам чувството, че през цялото време ги е знаела, но се е кефела да ме дразни  Joy. Сега непрекъснато ме пита: Мамо, това какъв цвят е? Нарочно и казвам друг, а тя ме поправя  Hug.

# 36
  • под тепетата
  • Мнения: 9 390
 На три години трябва да познава 3-4  цвята - червено, жълто, зелено, синьо. Учат се с даване на еталони - синьо ( като небето,морето,водата); жълто (като слънцето,патето); червено( като домат, ягода, черешки); зелено (като тревата). "Трябва"  е относително, защото всяко дете има индивидуално  темпо на развитие.

# 37
  • Мнения: 2 867
Да точно за далтонизъм са притесненията на майка ми пък като ми говори и аз започвам да се попритеснявам,въпреки че си мисля че детето е добре и има време да ги научи.Не знам как да я изпробвам дали различава един цвят от друг

При момичетата е изключителна рядкост далтонизма. Трябва бащата да е далтонист, а майката носителка, за да се случи подобно нещо (дори при тези случаи вероятността е 50%). Не се притеснявай.
Моят син на 2г и 4 м познаваше червено, синьо, жълто, зелено, оранжево, бяло, черно, кафяво и розово, а на лилавото казваше също розово.

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 10:14 от Arizona

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Около третата годинка Peace

# 39
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
На 2г. знаеше основните: червен,зелен жълт,син,черен,бял,розово.Играехме с кубчета и рисувахме с водни боички беше и много забавно и интересно.Но всяко дете си е различно.Не се притеснявай Peace

# 40
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Все още доста ги бърка.Не го смятам за тежък проблем, даже го мързи често да изговаря правилно думите.

# 41
  • Мнения: 3 537
На 3 и половина Peace

# 42
  • Oslo
  • Мнения: 659
споко Peace има деца на по 4 и кусур години, които не познават цветовете.


Големият ми син беше от тези деца, сега е на 11 и е единственият пълен отличник в класа си.... от всяко състезание и олимпиада се връща с награда. Не виждам нищо притеснително и показателно в това, че не всички деца усвояват на една и съща възраст новите неща.

# 43
  • Мнения: 2 448
На 4 години.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 164
На 2г. с изключение на кафявото и лилавото, тях ги бъркаше доскоро.

Общи условия

Активация на акаунт