0тносно цветовете

  • 2 580
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
Малка е още,не се притеснявай!А и делтонизма не се проявява при момичета

# 16
  • Мнения: 7 430
Ах,тези баби ooooh!
Синът ми е на 3 години и 4 месеца и е толкова разсеян,че понякога не различава блуза от панталон.
Ако взема и затова да се тревожа незнам какво би станало.
Има време за всичко-не му поставяй срокове на детето,остави го да се развива свободно.

...много точно казано.
Моят син е на 3г и 6м и още не ги различава ама въобще не съм се притеснила Peace

# 17
  • Мнения: 9 814
НА около 2 г. и 5-6 м. започна да  разпознава основните цветове- червено, синьо, жълто, зелено и.... разбира се розово  Laughing.
Постепенно след 3-та година започна да разпознава и другите цветове, както и нюансите.

# 18
  • Мнения: 468
На 2 години, но пък на 3 броеше: 1,2,3,5,6... Имам предвид, че всяко дете се развива индивидуално и научава по- рано тези неща, които са му по- интересни. Не съм сигурна, че разбрах какви са "мухите", на ако се опасяваш да не е далтонист може да провериш дали просто не им знае наименованията или не ги различава един от друг.

# 19
  • Мнения: 1 062
До към три годинки и половина бъркаше цветовете, голямата ми дъщеря. Не се притеснявай, ще ги научи. Моето дете ги бъркаше, но никога не съм се притеснявала. Знаех, че един ден ще започне да ги познава. И твоето ще започне да ги разпознава. Не се вглеждай чак толкова, няма твърда граница за уменията на децата, а всяко дете е различно. Моето грешеше цветовете, но пък рано започна да образува сложни изречения. Твоето пък най-вероятно се справя с нещо друго по-добре от връстниците си.

# 20
  • Мнения: 1 312
Като гледам как баща му си бърка цветовете на чорапите,та при нас може и по наследство да се получи закъснението Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 364
На 2 години разпознаваше, син, зелен, бял, черен, жълт, червен.....другите по късно.
Не виждам  защо се притесняваш, при всяко дете е различно.

# 22
  • варна
  • Мнения: 1 830
Моята дъщеря от около 2 месеца вече ги разпознава Peace.При всички деца е различно, не се притеснявай Hug

# 23
  • Мнения: 2 757
До ден днешен не знае нито един цвят. Пита непрекъснато, интересува се, опитва се да отгатва и му се случва много рядко да уцели - явно е, че не ги познава още

# 24
  • Мнения: 132
Дъщеря ми започна към 2г.6м. да разпознава първо черното.Дълго всичко според нея беше черно.Постепенно научи и останалите основни.Цикламено,сиво и пр. не ги знае.Много ни помогна една игра от макдоналдс:един голям лист,който се постила на земята с големи точки в основните цветове.Не разбрах точно как се играе,но Маги и хареса да казвам цветовете и тя да стъпва отгоре.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Да точно за далтонизъм са притесненията на майка ми пък като ми говори и аз започвам да се попритеснявам,въпреки че си мисля че детето е добре и има време да ги научи.Не знам как да я изпробвам дали различава един цвят от друг

# 26
  • Мнения: 24 467
Сега малкият е на две /когато големият беше на неговата възраст беше същото/ и познава: зелено, червено, синьо, жълто, бяло и черно. Научихме ги основно по колите, той е маниак от 10 месечна възраст, наред с "мама", "тата" и т.н. "кола" беше от първите му думи. Винаги обясняваме коя кола какъв цвят е. Играем и с една мозайка и също винаги акцентирам на цветовете- "Вземи червеното, сега забоди синьото.". Помагат също и от тези игри- кутия с отвори с различна форма и цвят, където се поставят кубчета със съответните форми и цветове. С тази играчка големият на две и половина знаеше какво са: кръгче, триъгълник, квадрат, сърце, кръст, луна и звезда /такива са ни формичките/. Освен, че ми подава "нещото" в съответния цвят, вече назовава тези основни цветове.
Става с игра, не с уроци, целящи точно това. Никога не ми е било точно цел научаване на цветове и форми, но е полезно и така или иначе играем- защо пък да не си поиграем на това?
С броенето също е възможно научаване с игри. Сега броим така: "едно, две, пет, три"- винаги по този начин, никога по друг.

# 27
  • Мнения: 1 645
Синът ми вече е на 4 години,но не разпознава цветовете.
Просто не му е интересно,и по никакъв начин не иска да ги научи.
Стимулирам го постепенно без да го притискам.
За това пък числата и буквите ги е научил доста одавна.
Стигнала съм до извода,че каквото му е интересно - много бързо го научава.
Сега,на дневен ред е - да научи часовника.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Големият ги научи едва около 5-6-годишна възраст. Строго индивидуално си е за всяко дете. Peace Wink Към авторката на темата -  не се притеснявай.

# 29
  • Мнения: 1 517
Съвсем скоро Ники започна да ги различава и то не всички , основни цветове.

Общи условия

Активация на акаунт