Носите ли си боклуците и отпадъците в чантите или по джобовете?

  • 8 520
  • 254
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 478
Много често си нося боклуците в чантата или по джобовете.
Излизам само с детето и отпадъци многоооооооо.
Никога не бих си позволила да хвърля нещо на улицата.
Понякога дори си занасям боклуците вкъщи.

# 16
  • Мнения: 2 386
Бееееее.
И аз си нося всичко. Не само това, ами правя забележка на приятелите си, които се опиват да минават с номера, че вече е мръсно и няма значение дали аз ще си хвърля нещото или не. Често пия кафе на ОМВ и липсват пепелници. Ако щете вярвайте, но ходя до коша след васеки фас от масата  Laughing - малко ми се смееха в началото, но свикнаха.

Признавам, че преди САЩ ми се случваше да прегреша, но сега - абсурд. Просто видях, че всяко боклуче е от значение, в-с-я-к-о. О колкото по-бързо го осъзнаем всички...толкова по-добре.

П.П. В централната част на Стара Загора е минирано с кошчета, Боре, много добре знаеш. Там, където се разхождаш;  където се продават мазните баници, дюнери и т.н. Ако имаш боклуче в ръка, докато се разхождаш по Василий Верешчагин в кв.Самара си е въпрос на съвест вече, там кошчета няма.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
Независимо дали има или няма кошчета, хвърлянето на боклуци по земята е простащина.
Нося в ръка докато намеря кош, дори сина ми ако сбърка го карам да вдига от земята и да хвърля в кофа. Вече е научен и не мърси природата, а няма 5 г. още.
Аз не желая да живея в кочина и правя това, което зависи от мен.

Всеки мърляч може да си намери оправдание.  Tired

# 18
  • sf
  • Мнения: 10 153
Постоянно са ми пълни джобовете с боклучета.Но не си позволявам да хвърлям по земята.Баничката си купувам в пликче,за да си увия мазната хартийка в него и да не ми цапа джоба, докато намеря кош.Решение винаги има- най-лесно е да хвърлиш на земята.
Даже скоро бяхме на една вила, на доста забутано място. Роднини, с които се редуваме да ходим си хвърлят боклуците в близкото дере. Ние си ги носихме в чувал в колата няколко километра,докато срещнем кофа за боклук.

Преди време попаднах на следната реклама в списание. Поле с цветя и сред тях някакъв боклук. Отдолу пишеше нещо от сорта" Хм, един боклук на земята? Голяма работа" и отдолу-" Така мислите Ти и още няколко милиона българи "  Sick

# 19
  • Мнения: 2 229
Случва се да хвърлям на улицата малки боклучета - опаковки от дъвки, листчета някакви Embarassed...по-големи не хвърлям, обелки от банани съвсем. Joy

# 20
  • Мнения: 380
Нося си всички боклуци със себе си до заветната среща с кошчето. Прибирала съм в чантата си опаковката от сладолед на клечка в средата на Китен само и само, за да мога да вляза в един магазин и да разгледам. Толкова майтапи отнесох от компанията тогава заради тази моя прибраност  Embarassed

В интерес на истината, понякога се е оказвало и полезно, например, отиваме да си правим скара на една рекичка, взели сме си дървени въглища от една бензиностанция по пътя, купили сме си наденички, носим си шишове, обаче нямаме подпалки, тогава мойте болукчки и листовки, прибрани старателно в чантата, изживяха звездия си миг  Laughing Скарата се състоя само и единствено заради тях, иначе - щяхме да си носим всичките изброени по-горе неща обратно в София.

Случва ми се и да хвърлям по улиците, основно угарки след 30 минутно чакане на някоя спирка на автобуса/тролея. Чудя се, толкова ли много спирки има, че да не могат да се монтират по 1-2 кошчета на всяка....

# 21
  • Мнения: 13 512
да, нося си ги. Нищо не хвърлям на улицата. Преди няколко дми синът ми изхвърли хартийка от дъвка пт колата и много му се карах.

# 22
  • Мнения: 2 032
Никога,ама никога, не хвърлям на земята; ако няма кошче, си слагам боклука в чанта, джоб, каквото- и си го хвърлям в къщи.

# 23
  • Мнения: 4 371
Всичко събирам. По тоя повод в колата ми е страшна кочина, мъжът ми много се дразни. Но нали в София вече има фабрика за разделно събрания боклук и аз ги пазя моите с надеждата да намеря разделните кофи. Уви, в нашия квартал почти няма Tired
Чантата ми пък е пълна с дъвкани дъвки на малкия, сега ще си я почистя, мерси, че ме подсети Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 448
Обелки от банани и разни други опаковки от кроасани и т.н. които съм купила по път поради мрънкане на детето не хвърлям, най често винаги имам найлонова торбичка в себе си и си ги нося. По джобовете абсурд. В краен случай в ръка и все след някоя и друга минутка попадам на кош.Но разни дребни като билетчета например хвърлям.

# 25
  • Мнения: 7 723
Борето пак ми е надничал в чантата ooooh!

# 26
  • Мнения: 343
Нося си всички боклуци със себе си до заветната среща с кошчето.

И аз съм така. И билетчета не хвърлям. Но нерядко заветното кошче е препълнено. Преди няколко дни петнайсетина човека на една спирка наблюдаваха с интерес как се опитвам да закрепя една отдалече донесена опаковка на върха на пирамидата от боклук в кошчето без да докосна другите отпадъци, защото съм си гнусливичка. Успехът ми беше мимолетен - моето боклуче се задържа на върха само няколко секунди и полетя на воля с първия повей на вятъра... Cry

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 31
да винаги.Майка ми живее от близо 3 год. в Гърция и беше много приятно изненадана от дъщеря ми,която кото си купила дъвка огледала се и като не видяла кошче си  мушнала хартийките в джоба.Това само може да ме радва,че съм добър пример за подражание.

# 28
  • Мнения: 494
М да! Кутийки от дъвки и бонбони ,касови бележки колкото щеш.Веднъж дори си прибрах и едни скъсани чорапи. А  празни и изхабени гланцове .

# 29
  • Мнения: 46 518
В повечето случаи има кошче, ако няма, нося си го с мен, в колата ги събираме в пликче или пластмасова чашка.

Общи условия

Активация на акаунт