Носите ли си боклуците и отпадъците в чантите или по джобовете?

  • 8 585
  • 254
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 555
Немислимо е да си хвърля хартийката на земята, пък да не говорим да го направя с чиста съвест. Не помня някога да ми се е слувало.
Тези оправдания с липсващите кошчета бяха много актуални преди 15 години, но от тогава не ми се е случвало да не намеря кошче.

Джиджи-биджи и аз съм го правила номера с "Изпуснахте си това", обаче често срещам нагли физиономии, които ми казват най-спокойно, че нещото е изхвърлено, а не изпуснато.

# 76
  • Мнения: 4 371
Дуци, къде го тоз завод за преработка на отпадъци? Аз знам, че това прокламирано и пропагансирано разделно събиране на боклука е с възпитателна цел на този етап (респ. усвоителна за организаторите му  Mr. Green). А и все още не съм виждала разделните камиони за събиране на боклук...
Не запомних, онзи ден по новините бат Бойко ряза лента някаква.

# 77
  • Мнения: 310
Нося си ги, понякога изкарват доста време в джоба ми или в чантата.

# 78
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
нося си ги и още как, малката и тя прави като мене, но сега като гледа  другите....!

# 79
  • Мнения: 6 029
Дуци, къде го тоз завод за преработка на отпадъци? Аз знам, че това прокламирано и пропагансирано разделно събиране на боклука е с възпитателна цел на този етап (респ. усвоителна за организаторите му  Mr. Green). А и все още не съм виждала разделните камиони за събиране на боклук...
Не запомних, онзи ден по новините бат Бойко ряза лента някаква.

Да, има завод. На Еко Булпак. http://novini.dir.bg/2008/05/15/news2999719.html

# 80
  • Мнения: 4 371
Златна си. Търсих преди малко, но нищо не открих Grinning

# 81
  • Мнения: 2 259
На 100 ,един път ми се случва.Незнам защо го правя,неискам да се оправдавам!
Ще се постарая  да става на 1000 един път  и така всяка следваща година с по една нула.............

# 82
  • Мнения: 257
Нося си ги - я в джоба, я в чантата или ги оставям в колата.Последното много дразни мъжът ми, защото колите ги чисти той. Laughing

# 83
  • Мнения: 27 524
Нося си ги  Grinning честно  Peace И също пълня всяко отверстие на колата с тях и мъжът ми много се дразни, особено за новата кола  Laughing

# 84
  • Мнения: 2 759
                       Не хапвам по улиците, но пуша. Купила съм си туристически пепелник, и не съм зависима от кошчета. Всичко останало не само си го прибирам, но и от работа си прибирам всичкия боклук, щото там няма кой да ми го рециклира. Нося вкъщи, мия и пращам по контейнерите. Обаче напоследък съм се изхитрила: салатите, които поръчваме за обяд и подправките към тях са в много сладки кутии. Та прибирам, мия и складирам у нас. Мъничките са много подходящи за подправки - в къщи и за пикник. Големите - за пикник и изобщо за опаковане на храна.
                     Обаче ако хапвах по улиците плодове, сигурно щях тайно да хвърлям костилките, обелките и огризките по градинките. И не виждам защо съвестта ми да не е чиста.

# 85
  • varna
  • Мнения: 676
Обикновено ги събирам в торбичка,с която зареждам всеки път чантата си.За съжаление кошчета за боклук се срещат рядко по улиците.

# 86
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Като възпитан гражданин веднага започвам да се оглеждам за кошче за отпадъци някъде наблизо. Естествено няма защото повечето са изкъртени от вандали. Тръгвам да търся къде да си хвърля мазната хартийка.

Точно от това търсене на читав кош през зимата джобовете на палтото, а през лятото - чантата ми е пълна с какво ли не - хартийки, обелки и прочие. И освен това двете ми щерки имат навика да ядат в колата, а и на тях съм забранила да хвърлят отпадъци на земята. Децата си изядат, каквото имат, и хартийките - пак на мама или на тате в чантата или джобовете.

# 87
  • Мнения: 1 479
Да,защото сьм луда!Фасовете+всичко използвано от децата ми на вьн си сьбирам в пликче, и после в кофата за боклук.

# 88
  • София
  • Мнения: 717
Да, задължително и докато не намеря кофа, ги държа там. Peace

# 89
  • Мнения: 6 930
Никога не хвърлям боклук на улицата. Ако случайно изпусна нещо си го вдигам. Ако боклукът е някаква хартийка и не видя в скоро време кошче си я прибирам и вкъщи изпразвам чантата. Ако е обелка или нещо цапащо, което не бих искала да прибера в чантата си просто го нося докато срещна кошче, никога не ми е отнемало прекалено дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт