Приятелят ми е "мамино синче"

  • 15 318
  • 204
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,

За първи път пиша в групата, но имам проблем, който ме побърква. Приятелят ми е в средата на 30-те, но майка му се обажда по 5-6 пъти на ден. Нямам нищо против жената, просто усещам как това рефлектира върху сексуалните ни отношения. Аз не изпитвам същото привличане към него, както когато се запознахме. В моята глава той е "по-малко мъж", поради което значително разредихме сексуалния си живот.

Онзи ден се прибрахме уморени след работа в 8 вечерта, майка му се обади на мен, тъй като той не си чувал телефона. Държа ни 40 мин, с празни приказки.

Ежедневно звъни за щяло и нещяло, а той дори не вижда проблем да си говори нон-стоп с мамчето.

Моля ви, дайте ми съвет. Как да постъпя?

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 14:26 от Alisa27

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 580
Или си заминаваш или се примиряваш. На тия години едва ли ще го превъзпиташ. Майка му пък съвсем.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 773
Ужас. Мъжете, които са изкривено близки или имат проблем с мама, са много проблемни и в други области. По- добре се махай.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 984
а) зарязваш го;
б) търпиш си го;
в) казваш му в прав текст да се чува с майка си в твое отсъствие и гледаш дали има промяна.

# 4
  • София
  • Мнения: 19 218
Обречена работа за мен, но все пак си изрази неодобрението гласно поне веднъж. Кажи му, че според теб не е нормално. Започвайте да я отсвирвате - говориш 5 минути и после: "Извинявай, отивам в тоалетната/да се къпя/до магазина, гледам филм и т.н."
Аз с ММ не се чувам по цял ден, а те 5-6 пъти #Crazy
Но и аз имам една позната, на която понякога не вдигам нарочно, защото вместо да се разберем за 5 минути за децата, тя започва да ми обяснява къде й е детето и колко добре се чувства при бабите си. И то не защото много ме обича, просто да се похвали

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 15:09 от Cuckoo

# 5
  • София
  • Мнения: 17 773
И как така 40 мин Joy

# 6
  • Мнения: 1 858
Как така не вижда проблем? Казвала си му директно, че това за теб не е нормално и не ти е приятно, а той какво? Как реагира?
Не е ОК, определено и е доста странно...

# 7
  • Мнения: 5 239
Как разговора с майка му влияе точно върху секса? Защо в ума ти не се роди мисълта "ей колко е мил, как обръща внимание на майка си, ще обръща и на мен внимание", а мисълта, че е по-малко мъж.
Работата е обречена, защото ти си негативно настроена.

# 8
  • INFJ
  • Мнения: 9 322
По-малко мъж, защото има близки отношения с майка си, лол. Ако я хокаше, повече мъж ли щеше да е в твоите очи?

От колко време сте заедно? Ти каза ли му, че ти е неприятно, че говори с майка си? Тя сама ли живее, има ли мъж, други деца?

# 9
  • Мнения: 2 694
А жените да говорят с майките си по няколко пъти на ден нормално ли е? За един прЕател питам Simple Smile
Що таз дискриминация значи? Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 17 773
Има инцестни отношения с майка си, не близки. Няма за какво да си говорят по 40 мин всеки ден.
Не ѝ се е родила, щото мъжленца, котио обръщат такова внимание на мама, не е щото са много внимателни, а защото са изкривени >> демек няма да обръща такова внимание и на авторката. Мога да си заложа главата.

Другата групичка са тия, дето мама не ги е обичала и никога не им е дала внимание. Те пък цял живот остават във въртележка между гняв и криворазбрана любов към човека, който 5 пари не дава за тях. И пак не завързват трайни и стабилни връзки, щото постоянно се стремят, докато мразят уж, да спечелят най- сетне трохичка внимание. 

# 11
  • Мнения: 3
Разговарял съм с него по-въпроса,  но той намира постоянно оправдания, от сорта на това, че е самотна (а тя дори не живее сама). Оценявам факта, че е грижовен, но не ми е приятно да го чакам на масата да обядваме, докато той води отново безсмислен разговор с майка си, да се прибера с желание да се гушкам и правим секс, а вместо това да водим отново дълъг разговор с майка му, да излезем на разходка и майка му отново да звъни. И моята майка има нужда да ме чуе, но го правим на 3-4 дни и обикновено не в негово присъствие.

# 12
  • Мнения: 1 858
А жените да говорят с майките си по няколко пъти на ден нормално ли е? За един прЕател питам Simple Smile
Що таз дискриминация значи? Simple Smile

Не, за мен не е нормално. 1 - 2 пъти на ден макс и то по няколко минути. 40 минутни разговори в присъствието на половинката не си представям, особено по време на вечеря или разходка. Това е тотално неуважение към човека, който седи срещу теб. Освен това ако днес вече са се чули веднъж, не се сещам какво толкова има да си говорят следващите 2 - 3 пъти.

# 13
  • INFJ
  • Мнения: 9 322
Ами затова питам, от колко време са заедно, каква е ситуацията при майка му. Ако жената е сама, може да му е жал за нея и да е по-чувствителен за тази тема.
Ако връзката им е отскоро, може да не е от тип хора, които зарязват всичко живо заради някаква нова забивка, която я остане, я не.
Като гледам либидото на авторката от какви неща се влияе... явно няма да изкарат дълго.

Абе какви са тия теми, в които жени все говорят за себе си в мъжки род? Пак ли се пързаляме?

# 14
  • София
  • Мнения: 19 218
Значи не е самотна. Контраатака:
1. започваш да ядеш без него или
2. заговори ли с нея - излизаш от къщи за 15-20 минути, без телефон. Като попита - кажи с най-мила усмивка, че ги оставяш да се наприказват на спокойствие.
3. преди да правите секс - изключвате телефоните и двамата. Ако не иска и мама звънне - прекъсваш започнатото, обличаш се и излизаш

Общи условия

Активация на акаунт