Приятелят ми е "мамино синче"

  • 15 327
  • 204
  •   1
Отговори
# 30
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Леле, като прочетох споделеното от анонимната, свят ми се зави. Че той само дето и за ходенето до тоалетна не се отчита. И всичките им планове и неща са изнесени пред мама. Ужасонски ужасон. Scream Да се спасява момичето навреме.

# 31
  • София
  • Мнения: 19 253
Има ли жени, които са приели нещо подобно и живеят по този начин с мъжете си?
Шанс да се промени май няма.
Олеле. И то мъж. Олеле на квадрат.

# 32
  • Paris, France
  • Мнения: 14 032
Давам пример какво говори гаджето на дъщеря ми с майка си - как е, какво е яла, той какво е ял, какво ще си готвят, от къде са пазарували, с кого ще излизат, за какво заведение е запазил маса, какво се е случило на работа, каква командировка му предстои, смешна случка с някой колега, какво се случва с баба му, дядото пие ли си лекарствата, гледала ли е новините, гледала ли е серия на филм/риалити, че роднина се е развела, друга е ходила в Китай.
За мен не е нормално. Има ли жени, които са приели нещо подобно и живеят по този начин с мъжете си?
Шанс да се промени май няма.

Това, което гаджето на дъщеря ти си го говори всеки ден с майка си го говоря и аз всеки ден - с майка, с приятелки. Мъжът ми не се оплаква, нито децата. Моите близки и приятели са пръснати по цял свят, далече от мене, не се виждаме с десетилетия и това са ми единствените контакти с тях. Ако мъж постави условие те да секнат се разделям с него моментално.

Мъжът ми говори всеки ден с родителите си. Дразнеше ме това, че всеки път ми ги даваше и на мене и трябваше да отговарям на едни и същи, безсмислени въпроси. Сега всеки си говори със собствените близки и не занимава другия с това.

Мене ме дразни, че моят мъж ни се обажда по поне 2-3 пъти на ден. Казвали сме му да не го прави, ама е инат. Като разбера, че се обажда за да ми каже какво е ял и с кого и да пита искам ли да донесе нещо, че не казва нищо важно, просто учтиво казвам, че съм заета и чао.

И не, за 20+ години заедно никой от нас не се промени. Нивото на комуникативност и семейна близост не се променя след пубертета.

# 33
  • Мнения: 160
Има и то голямо значи заради една да пренебрегне майка си тя трябва да го натиска да поддържа връзка това е мое мнение Майката е една момичета приемете факта това не е състезание
Е, и? Той след време няма да е част от нейното семейство, ще си направи свое. И тогава ли майката ще е по-високо, само защото е една?
В съседна тема дъвчем случай, в който майката си е оставила детето да го гледа бащата и втората му жена, а тя е в Англия и само му обещава как следващия път ще го вземе за постоянно, и това вече 5 години. Тази същата, единствена, биологична майка
Майката го е оставила при баща му не при чужд това  че на втората и пречи детето му е неен проблем. Обещала да го вземе ще го вземе ако няма някой с нея. Лъже го че ще го вземе пък нищо На такива жени се казват.. Шафрантии.. Взела го с минал брак тя в будна кома ли е била че е пропуснала  че има дете

# 34
  • София
  • Мнения: 23 097
Разговор от 40 мин е приемлив, стига да е веднъж седмично. Всеки ден и 5 мин са достатъчни.
ММ говори веднъж-два пъти месечно с родителите си. Даже и не разбирам кога, защото не ми навира разговорите в ушите.
Всеки ден сладки приказки с мама не бих изтърпяла. Трябва да се резне някак пъпната връв.

# 35
  • Мнения: 3
Благодаря на всички за споделените мнения и опит! Бяхте много полезни и разнообразни в становищата.

# 36
  • София
  • Мнения: 16 046
Споко де, нали ти е само приятел.
Не сте се обвързали с 2 деца и ипотека до пенсия.
Като не ти изнася зависимостта му от Мама просто го разкарай и продължи напред.
Ако пък много държиш на него или и ти си над 30 и вече няма време - просто му подскажи да си гука с мамето докато е в обедна почивка. Да не го прави пред тебе.
В никакъв случай не си мълчи и не се примирявай - няма как да го превъзпиташ. Първите 7 отдавна са минали.

# 37
  • Мнения: 2 353
  Гогата, старите хора неслучайно казват: "С майка до море, с жена през море".

# 38
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Народната мъдрост твърди и друго -"Жена до време, майка до гроба."
Авторката има проблем с характера му и липсата на ясна преценка за лично пространство. Разясни му кое те разстройва и го лиши от секс. Sunglasses

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 21:36 от Viviana91

# 39
  • София
  • Мнения: 17 777
Е, споко, той просто ще се насочи към мама. Joy

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Как- като всеки проблем във всяка връзка- комуникация... казваш му какво в поведението му/й не харесваш... ако нещата не се подобрят- има още няколко милиарда мъже/жени, все ще се намери някой подходящ. Но ако избереш стоически да търпиш и да се надяваш някак си нещата да се променят- носи си последствията за изгубеното време.

# 41
  • Мнения: 7 287
Това няма да се промени. Ако много те дразни просто се оттегляш.

# 42
  • Мнения: 2 353
  Вивиана, естественият ход на нещата е в даден момент от живота си, мъжът да създаде свое семейство с жена, а не с мама. То е ясно, че мама е една, но не е нормално тя да продължава да е на първо място вечно, нито е нормално да го иска.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Така е Хапка, но явно този пълнолетен член не е наясно. Sunglasses

# 44
  • Мнения: 21 477
По пет-шест пъти на ден с мамата ми се вижда много. Всъщност знам ли. Аз говоря по два контролно. Мъжът ми по веднъж. С неговата. Ако има нещо, което да се обсъди, направи, обсъди отново, или е дадена някаква поръчка и се доуточнява, могат и да стигнат по пет-шест пъти. Също се чуваме и ако нещо се сетим, примерно,  помниш ли оня чоовек, дето работеше в общината, как се казвашее. Срещнах колегата ти от старата работа, много ти здраве. При вас валя ли? А не е още, ще завали.  Върнаха на детето класното, дето му помагаше с преразказа, шест има. Тва са все  различни разговори през деня, не наведнъж. Примери.
Дължината варира, според колко време имаме, но е сме от много кратките.Мъжът ми е по-обран, но общо взето все има нещо, за което да се чуем с тях. На нас не ни пречи, нито смятаме, че са глупости, тоест може и глупости да са,, но кво от това.
Не  би ми допадал партньор, който ми брои разговорите с майка ми, нито бих броила неговите, пък да съдя, че бил мамино синче щото говори с майка си... Иска, говори.  Какво пречи това, ако нямаш време в момента, казваш ще се чуем после, ако той говори - така е преценил.

Общи условия

Активация на акаунт