Приятелят ми е "мамино синче"

  • 15 331
  • 204
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 002
Отровна майка и манипулиран син - синът започва да манипулира авторката. Моли са, обещава всичко за да я върне.
   Не се връщай в този кошмар. Не си ти тази, която трябва да ги учи - него да порастне, майката- свекърва да пусне детето.
  И почети за хора - манипулатори, отровни родители, невъзможни хора. Тук - в Семейни отношения има няколко такива теми. Ще са ти полезни - ти да порастнеш и да изградиш свое мнение, да виждаш хората и да не се мъчиш да ги спасяваш от тях или майките им.

https://chitanka.info/text/26986#textstart

https://evolife.bg/spri-da-spasqvash-horata/

https://istinskiistorii.com/%d0%bd%d1%8f%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%ba … 1%83%d0%bb%d0%b8/


https://www.bg-mamma.com/?topic=686117

https://www.bg-mamma.com/?topic=1201557.msg42782891#new  - тук можеш и да зададеш много въпроси. И ще получиш полезни съвети.

# 196
  • Мнения: 667
В тази ситуация, създадете ли семейство в дома й, просто нещата ще се влошат. Имаше една тема, в която момичето, че възмущаваше, че свекървата нахълтва в спалнята като чуе бебето да плаче, ами същата работа ще стане. Сегашните драми ще ти се виждат смешни. Защо въобще искаш семейство с човек, с който проблемите са ясни отсега? Той не може себе си да издържа, камо ли семейство. Опциите са ти две, изнасяте се, виждате как се справяте и решавате заедно ли ще сте или го оставяш на мама и си продължаваш живота. Всипко друго са някакви кухи оправдания и мрънканици.

Много правилно !
Според мен трябват граници и първата е да се отделят. Проблемът с мамините синчета е, че те трудно се откъсват от мама, трудно приемат, че ще имат ново семейство, а май и мама трудно го приема или не иска да го приеме, откъдето идват и част от проблемите. В моя случай винаги съм натискала да се отделим и е ставало с голямо нежелание от негова страна. При нас бяхме длъжни на всеки празник да сме с неговите родители, все едно нямахме социален живот, колкото и да се опитвах да създам, искаше с мама и тате. Няма как да се борите с това, зависи наистина от мъжа. Майка му няма да се отдръпне, той трябва да постави границите. Дори и това да стане, вероятно тя ще измисля разни причини, от сорта на тежка болест или някакви болежки, за да продължи да го котка към себе си - и това съм преживяла, как ще се бориш с болен човек, в моя случай беше лъжа от нейна страна, но това, което съм забелязала е, че колкото повече скачаш срещу родителите му, и в частност, срещу майка му, толкова по-зле за теб. Проблемът е с мъжа, не с майка му. Дълго време смятах, че тя е виновна, дори и сестра му, защото адски го дърпаха към тях, на празници, за ремонти, за пазар и т.н., но накрая стигнах до извода, че проблемът е, че той не е поставил граници. Аз с тях нямам отношения, отношенията ми са с мъжа ми и ако той не може да ги ограничи и държи настрана от нас като семейство, за мен такива отношения нямат бъдеще. Имаше много хубав филм с Джесика Бийл и Колин Фърт, точно такова отношение имаше майката на момчето и много научих и аз от този филм, та може да е полезен. Тогава героинята на Джесика каза на момчето - възпри / озапти майка си и имаше предвид точно такова вмешателство в живота.


Ще се опитам да го намеря. Тя иначе се държи добре и любезно, но понякога нейната свръх загриженост и това, че на моменти го третира все още като малко момченце ме натоварват, но учтивост към него нищо не и казвам и все чакам да прояви характер веднъж завинаги. По едно време беше отишла в другото си жилище под предлог, че иска да си почива и да ни остави сами там да си гледала 200 канала на Тв, в следващия реши, че е самотна и сега е нонстоп с нас. А лошото е, че е възрастна на почти 80 бавно (чакала е подходящия човек как до 43 г) подвижна и няма да става по - леко с нея.

# 197
  • София
  • Мнения: 19 253
Едно време  мъжете носеха доста по-младите си жени на ръце, сега какво става...
Стои си у вашите се оглеждай за друг. Аз особено много обичам мъже, които се опитват да принизяват постиженията на жените си. И ММ се опита да обяснява как неговата работа е далеч по-значима и как си клатя краката...

# 198
  • Мнения: X
Аз се чудя какво толкова може да те привлече в такъв мъж. Само като чуя, че на близо 40 години живее с мама и ми светва лампата, че нещо не е наред.

# 199
  • Мнения: 165
Аз имам две котки, две големи кучета, бебе и мъж на място. Котката ти е последния проблем. Просто подивявам като чета уона би майчета как се забиват в невероятно проблемни отношения, ама иначе котка ще пречи на нероден Петко.

# 200
  • София
  • Мнения: 19 253
Проблемът може и да е проклетата котка, но повече нежеланието на мъжа да я махне, ако няма друг изход.
Скрит текст:
Взехме котарак 5 години преди да се роди синът ми, но имах готовност да се разделяме, ако прави проблеми. За щастие, животинката сякаш прочете мислите ми и двамата старателно се заобикалят вече 12 години. Най-голямото му прегрешение беше инцидентно да легне в бебешкото креватче, докато бебокът е в другата стая.

# 201
  • Мнения: 165
Аз имам животните отпреди детето и нито за миг не съм имала нагласата да ги разкарам, ако има проблем някакъв, по-скоро имах идеи как да разпределя територията, ако нещо не се получи. Не мога да махна животно, което съм гледала и което е привързано към мен, не, те също са ми като деца.
Слава богу, разбират се. Дори котките лежат до него като му сменям памперса и го забавляват. Ако имаше проблем бебето или ако развие алергия в бъдеще вече по-сложно, но пак има решения.

# 202
  • Мнения: 18 536
Мен винаги ме е било страх от отглеждането на голямо куче и бебе в едно жилище, в смисъл апартамент. Моя приятелка пускаше снимки как нейното, което е голямо като крава, се е навряло в лицето на бебето, бррр Умирам от ужас. Всички приказки за въз;питаните кученца не могат да ме успокоят. Но котките ми се виждат безобидни, а са и малки все пак. Единствено алергия би било проблем.

# 203
  • Мнения: 6 592
Котката е най-малкия проблем. Животните усещат, че срещу тях е беззащитно бебе. Ние също имаме котка на 5г и дете на почти 2г. Първите шест месеца котката изобщо не се доближаваше до бебето. Само веднъж го подуши като се прибрахме от родилно. После като проходи малкото и започна с тормоза, ама така йнсе навира, дърпа я за ушите, мустаците, опашката, мачка я и тн /не мога постоянно да упражнявам контрол/, но котката нито веднъж не го е наранила, само се крие в нейната стая. Добре е да има пространство животинката, където да може да се усамоти на спокойствие. А и детето да няма достъп до тоалетната й. Сега вече са приятели, като порасна не я тормози толкова, само я гони из къщи и я целува и гушка и става целия в косми. И чистенето е малко в повече пак заради космите. Домашния любимец не ти е проблема, а мъжа. Според мен не си струва да си губиш времето с такъв. Той от мама няма да се отдели, дори и да заживеете отделно.

# 204
  • Мнения: 3 127
Алергия според мен е минимална като риск. Това е защото организма свиква още от началото с алергените на кучето/котката. Аз имам сенна хрема, лечението е точно прием на алерген с инжекции по схема. Така тялото привиква и няма бурна реакция при увеличаване на количеството алерген, както съм сега пролетта при наличието на полени.
Аз имам куче. Изключително своенравен и труден характер. Имали сме много кучета, но като това никога. Дори мен е хапал. Не бих имала доверие да пусна детето около него. Кучо си е на двора сега де, няма достъп до бебо, но когато бебо порасне трябва да намеря начин да не се доближават един до друг, за всеки случай. Обичам си кучето, не бих искала да го махам, но ако се наложи ще му тръся друг дом.

Общи условия

Активация на акаунт