Свекърва и годеж!

  • 28 930
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
Има една внучка от единия си син,другия няма още деца.

# 46
  • Мнения: 246
Ами... newsm78...Ако имате възможност направете копие на пръстена и подарете и на двете..Иначе ще се получи доста кофти ситуация...Другият начин е да не подарявате на нито едната newsm78

# 47
  • Мнения: 246
Така де  EmbarassedГоспожа  Х newsm03

# 48
  • Мнения: 598
Има една внучка от единия си син,другия няма още деца.

тогава на внучката  с пожелание майкато да го съхранява а може и да го ползва

# 49
  • Мнения: 2 885
цък
има интересни и семпли бижута.

# 50
  • Мнения: 1 447
..Другият начин е да не подарявате на нито едната newsm78
Да им вземе два еднакви пръстена,та да няма сърдити.Че знаеш ли може някоя да се разсърди.
Ако съм аз не бих се разсърдила,но хора всякъкви

# 51
Благодаря на всички за отговорите.
Но въпроса опира не толкова до паричната равностойност, а до жеста ми се струва.

# 52
  • Мнения: 1 147
Не знам какви са ви отношенията, но за мен най-важното на този момент е не какво ще подариш, а какво ще кажеш. Много е важно за момичето да се почувства добре прието, като твое дете. Никакви подаръци не могат да заместят милата дума и жест.
Съвествам те да помислиш какво ще й кажеш и как, направи момента специален, тези неща се помнят цял живот. Ако подаряваш нещо, е важно да е правилното нещо, а не просто вещ.

 

# 53
  • Мнения: 246
..Другият начин е да не подарявате на нито едната newsm78
Да им вземе два еднакви пръстена,та да няма сърдити.Че знаеш ли може някоя да се разсърди.
Ако съм аз не бих се разсърдила,но хора всякакви

Да,съгласна съм,но все пак така няма да се чуди на кого да подари-ще има и за двете Peace
Да не пропуснем и факта,че това е семейна реликва,ако мога така да се изразя,и сърдити едва ли ще има,а и тя все пак ги познава и има представа как ще реагират.Ако ли пък не,най-добре да проведе "ПРОУЧВАНЕ" със синовете си и да изберат най-добрия вариант...

# 54
  • Мнения: 119
Ами аз да попитам по темата  Simple SmileКазусът е следният: Свекърва X има от нейната си свекърва златен пръстен,да обаче снахите на свекърва X а две-на коя от двете е редно да се подари пръстена?
Справедливо би било тази която първа и стане снаха!

# 55
  • Мнения: 173
Моята ми подари епилатор.Аз нямах и това си поисках.

# 56
  • Мнения: 1 671
Моята свекърва ми подари прекрасен букет от бели рози. Много мило ми стана, никога не бях получавала такъв букет. Държа да кажа, че свекърва ми е рядко добра жена и разбран човек. Винаги се държи изключително добре с мен, ако нещо не й е харесвало - вика ме на 4 очи у тях и си изясняваме ситуацията. Като се скарам с мъжа ми - на нея се оплаквам, а тя винаги търси начин да ме защити. Миналата година всъщност ми направи най-големия подарък като взе да гледа сина ми, за да мога да лежа и да износя второто дете. При това го гледа като нейно дете, никога не съм се притеснявала да й го оставя, целия живот си преобърна, така че на дребчо да му е удобно у тях. Даже "маменце" му вика. И сега ми помага - поне по 3 дни всяка седмица взима детето, че иначе не се виждам с двете бебета.
Пиша това, за да кажа, че никакви подаръци нямат значение пред човешкото отношение!  Wink Важен е жестът, не подаръка!
За пръстена - няма ли някое друго бижу с приблизителна стойност на пръстена - тогава дайте с жребий едното на едната, другото на другата снаха и даже нека те сами си изтеглят късмета, да няма обидени.
п.с. Много се радвам на свекърви, които подхождат с толкова внимание към новия човек в семейството, така че искам да поздравя авторката на темата!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 735
за мен най-важното на този момент е не какво ще подариш, а какво ще кажеш. Много е важно за момичето да се почувства добре прието, като твое дете. Никакви подаръци не могат да заместят милата дума и жест

 
Когато дойдоха свекър ми и свекърва ми у нас,свекър ми каза мн. мили думи,които ме разчувстваха.Носеха букети за мен и майка ми.Иначе после излязох със свекърва ми и си купих доста секси нощница с халат/от сатен/ ,ползвах я 7 год. и снощи видях,че ми е тясна- Sad.После двете ходихме на пица и беше приятно-по женски!

# 58
  • Мнения: 2 803
На годежа дойдоха с букети, торта, пиле с питка. А за мене имаше златна гривна и златно сърце. Мисля че е е хубаво да се съветваш със снаха си.

# 59
Това за годежа е много хубаво, може би защото аз нямах такъв. За моите свекита това е излишен разход, въпреки, че имат един син. Те се запознаха с родителите ми 2 дни преди самата сватба. То нашата е дълга история. Но сестра ми имаше годеж, на който присъствах и никога няма да забравя. Аз съм по-голямата, но така се получи, че тя ме прежени. Когато дойдоха сватовете и зет ми, майка му носеше питка и мед. Тя първо се обърна към мен и каза, че идват да поискат едната дъщеря, но тъй като няма да искат голямата (т.е. мен) затова като извинение ми носят подарък (малък, семпъл гердан). Идвали за по-малката. Жената беше много развълнувана и допълни, че сега има една дъщеря (сестрата на зет ми), но много ще се радва ако в дома им дойде моята сестра, която ще им бъде втора дъщеря. Сватовете донесоха освен питката и меда и вино, цветя и личен подарък за сестра ми (мисля, че беше някаква гривна).   
Мисля, че това са традиции, които е добре да се спазват!

Общи условия

Активация на акаунт