АВГУСТовската дружина в третия триместър мина

  • 24 599
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 82
маминки,които искат да гледат с мен и Ася колички или просто да пият кафенеце,срещата ни е пред сградата на Спорт депо до Бизнес парка в Младост в 15.00ч.

много ме яд,че някой не подсети от вчера за предването на mi6imadi и аз го испуснах,опитах се да го гледам в страницата на БТВ,но нещо не става-тръгва и спира(може да е нещо от компютъра)  Sad

britt аз още нося нормални сутиени(по-голям размер  Grinning ),но мисля за кърменто да си взема от специалните

# 76
  • Мнения: 92

Аз се обадих на акушерката днес пак, че ми писна вече от това втвърдяване на корема - вчера сутринта изпих последните 2 нош па - при двуседмично почти приемане, и вечерта веднага ме стегна. И акушерката ми каза да си взема Магне Б6 и ношпа-то да не го спирам. Е няма ли да ми стане много - постоянно го пия ooooh!
Много ми е притеснено с тия контракции, дано всичко е ок.
Дидка сигурна ли си че са контракции newsm78 newsm78
Едно да ти се втвърди корема, друго е да имаш контракция.Аз лично имам само втвърдявания,контракция все още не съм получила (подготвителна),макар че сега им е времето да започнат да се появяват.

# 77
  • Мнения: 31
И аз си нося обикновинни с банели купих си за бременни но имам чувство че хич не ги държи.А се носи сутиен да предпазва гърдите от увисване.Но невярвам в това всичко друго може да се възтанови но не и гърдите.Но въпреки всичко си нося постоянно само нощем го махам.Меган благодаря ти че ме просветли за това разкритие.Ама гърдите и целулита са ми болна тема ooooh!

# 78
  • Мнения: 26
Само едно уточнение, срещата ни със Стела за количките е за 30.05.2008. (освен ако пак не съм разбрала нещо  Embarassed)

Аз си купих сутиени за кърмачки, обачеее като видях че циците ми изглеждат като козе виме  ooooh! и реших че не може то така..... отидох и си взех нормален, с банелки, чашка Д и сега съм "Грешната Мадона с големите бомби"  Laughing

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 13:48 от Asija

# 79
  • Мнения: 225
tsvetelinka знам ли мила Thinking Значи каза ми и самата акушерка като й обяснявам какво ми е, че било "така да се нарече" контракция, което само по себе си звучи като да не е точно. Усещам едно такова стягане като тръгне отзад откъм гърба та се свие на топка чак отпред на корема. Не е болезнено в смисъл болка няма, но е страшно неприятно, като тежест, все едно имам огромен камък в корема си. И като полегна мине, стана ли - трябва да е много леко и внимателно иначе пак ме подхваща. На обяд отидох до аптеката и си купих Магне Б6 и нош па и почнах да пия - пък да видим. Хич не обичам да пия лекарства, но и двете акушерки ме убедиха, че е напълно безвредно за бебето -ношпато и Магне-то, даже едната ми вика, аз през цялата си бременност съм пила не се притеснявай.
Цвети а каква е разликата между контракция и втвърдяване, защото аз точно това знам за тези подготвителните, че били такива втвърдявания, но неболезнени, както е при мен.


Исках да кажа и нещо за мазилата. Мазах се с Мустела с олия разни за стрии незнам си какво и нищо. Кожата така ми се лющеше, че чак потника ми ставаше от черен бял. Докато в един прекрасен ден не ми се "изпраска" една хубава сочна стрия "бъш отпред" на корема Mr. Green и като взех та бръкнах едно убавоооо в буркана с маста. Ама мас си чиста бяла мас и за 5 мазания гадната стрия изчезна, а кожата ми е като бебешко дупе Mr. Green Оттогава мажа само с мас - е верно понамирисвам на скара Mr. Greenама пък е супер Mr. Green

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 13:59 от didi-2

# 80
  • Мнения: 92

Цвети а каква е разликата между контракция и втвърдяване, защото аз точно това знам за тези подготвителните, че били такива втвърдявания, но неболезнени, както е при мен.
Контракцията започва от кръста като тежест и слиза надолу към матката,лека е и е като  ПМС,това са подготвителните контракции ,не са болезнени но са като все едно ще ти идва Peace.Втървдяването е нормално да го имаме сега ,даже лекаря ми каза че ако е до 5 пъти н ден,не е нужно да пия магнезий.Това е като тежест ,точно както го описваш ,все едно се пълни корема ти с камъни и тежат.Секунди държи и не боли в никакъв случай.Ако имаш контракции ,както ти е казала акушерката ти ,ще реагира и шийката на матката ти и ще получиш скъсяване със сигурност,но така както го описваш не е нищо според мен.Спри с ходенето малко да видиш как ще намали да ти се втървдява корема Grinning.Магнезия е добре да се пие ,да се избегнат контракциите и да не се получи разкритие.

Абе аз голяма философия ти ударих,но ти си питай и лекаря да ти каже и той.Само не се шашка ,защото всички сме така и не е нищо ненормално да имаме втървдявания Peace

# 81
  • Мнения: 225
Много ти благодаря Цвети Heart Eyes че така се шашкам, нали знаеш Embarassed, за другия път ще знам и ще бъда по-спокойна Mr. Green, но сега само да ме стегне нещо и откачам.
Да пия ли все пак магнезия и нош па-то - така и така ги купих, пък и ти казваш, че е хубаво като профилактика един вид.

# 82
  • Мнения: 92
Диди да ти кажа аз какво правя,малко и на моя глава Mr. Green
Знам че прекаления прием на магнезий  и натрупването му в организма(което става за доста време,не все пак за ден -два)разпуска мускулите.Аз го спрях от момента в който видях че наистина от многото разходки и чистене из нас  получавах втървдяване.От раждали жени ,които са приемали през цялата бременност магнезий (имайки ,нямайки такива врървдявания) знам че после при самото раждане  ако е вагинално ,малко трудничко излиза бебето ,т.е матката не  е податлива на болезнените контракции и така не правят лесно и разкритие.Не се влияя от техните препоръки,но наистина ако са до 5 ми каза че е нормално и да не го пия,нямало смисъл.и аз го спрях Mr. Green

Прочети тази статия ще ти станат ясни доста неща.http://www.bg-mamma.com/site/content/view/47/37/

# 83
  • Мнения: 82
tsvetelinka знам ли мила Thinking Значи каза ми и самата акушерка като й обяснявам какво ми е, че било "така да се нарече" контракция, което само по себе си звучи като да не е точно. Усещам едно такова стягане като тръгне отзад откъм гърба та се свие на топка чак отпред на корема. Не е болезнено в смисъл болка няма, но е страшно неприятно, като тежест, все едно имам огромен камък в корема си. И като полегна мине, стана ли - трябва да е много леко и внимателно иначе пак ме подхваща. На обяд отидох до аптеката и си купих Магне Б6 и нош па и почнах да пия - пък да видим. Хич не обичам да пия лекарства, но и двете акушерки ме убедиха, че е напълно безвредно за бебето -ношпато и Магне-то, даже едната ми вика, аз през цялата си бременност съм пила не се притеснявай.
Цвети а каква е разликата между контракция и втвърдяване, защото аз точно това знам за тези подготвителните, че били такива втвърдявания, но неболезнени, както е при мен.



мила точно това,което усещаш са подготвителни контракции и се различават от истинските,аз съм така от 5 месец и пия магнезий нон-стоп,(дори бях на системи с магнезий),съответно давам кръв през определено време за нивото на магнезия,за да не стане много,но при мен е все на долната граница.Тези контракции не са шега работа,защото водят до скъсяване на шийката на матката,затова трябва да се ограничат до 2-3 на ден и да знаеш-НИКАКВО физическо натоварване!!!

Асе добре,че си ти да видиш големия ми пропуск  Embarassed

# 84
  • Мнения: 64
мила точно това,което усещаш са подготвителни контракции и се различават от истинските,аз съм така от 5 месец и пия магнезий нон-стоп,(дори бях на системи с магнезий),съответно давам кръв през определено време за нивото на магнезия,за да не стане много,но при мен е все на долната граница.Тези контракции не са шега работа,защото водят до скъсяване на шийката на матката,затова трябва да се ограничат до 2-3 на ден и да знаеш-НИКАКВО физическо натоварване!!!
Peace Споделям напълно!
Включвам се и аз, тъй като и при мен ситуацията е сходнаот 4-тия месец насам...имах ги по 15-20 почти на ден, безболезнени, сякаш изведнъж корема ти става на топка /твърд като силна преса/ и те кара да се присвиеш леко защото опъва. Магнезии му е майката и много почивка. ... А и най-важното е без излишни притеснения, усмивката на лицето и вяра в чудесното развитие на нещата.

По този повод Миши , успях да те гледам,след като качиха предаването в архива. Нямам думи да опиша с какъв интерес те гледах и как всеки който е чул думите е длъжен да се преклони пред силата, пред голямата ти душа и сърце. Да са живи и здрави слънцата в живота ви и най-сърдечно желая да постигнете мечтата си за още по-пълна къща с радост.  newsm51 

# 85
  • Мнения: 2 376
Върнах се от ЖК и почвам до 2 минути да рева  smile3511 smile3518
Главата на бебо била две седмици назад Sad Направо се побърках като ми го каза тоз доктор. И после ми мери кръвното и вика ау 140/80 нещо си се притеснила...
Е как няма да се притесня.
Казаха да ям повече. Отначалото на бременността съм +4 кг според кантара.
АМи  аз ям... закуска, втора закуска, обяд и две вечери... какво да направя повече. Като се върнах отворих хладилика и повторих и обяда за днес..... А колко плодове изядох.. само аз си знам... #Cussing out
Отивам да търся ябълка.


 

# 86
  • София
  • Мнения: 1 338
Britt, спокойно мила Hug всичко с бебко ще е наред  bouquet

# 87
  • Мнения: 225
britt , чакай сега мила, както никога аз да се включа в успокоителните думи и да ти кажа следното. Mr. Green
Както всички тук знаят Mr. Green главата на моето бебе върви отначало с 2 седмици напред. Било много голямо, можело съм да имам диабет, излезе ми висок риск за Даун, после незнам си какво, аз викам 26 седмица съм, доктора вика не 28 си. Главата отговаря на 28.
И какво докъде се докарах, до контракции, втвърдявания, главоболия, терзания и едно намръщено бебе - срам ме е да ви покажа снимките от прегледа при Марков. Бебето ми е намръщено Crazy Е и как да не е с всичките глупости минали през главата ми.
На последния преглед, след половин часово ръгане по корема ми, защото му викам ей докторе я виж там какво става с тия размери и седмици, че почна да ми писва smile3516 главата на бебето си отговаряше точно на садмицата в която съм та чаак и дните уцели. ТА искам да ти кажа на тия сметки не вярвай. Едно леко мръдване я на бебо, я на доктора и сметката грешна. Досега как вървеше главата, само там ли има разлика, какво друго ти казаха  bouquet Споко всичко е 6.

# 88
  • Мнения: 1 410
момичета,благодаря за милите думи и проявения интерес.Но стига сега с мен,ами да си преминем към нашите притеснения.
didi-2,маста омазнява добре,но запушва порите.Хубава работа може да ти свърши зехтина.Не се притеснявай за конракциите ,които имаш - те са си подготвителни.Tsvetelnka ти е обяснила нещата,да не се повтаряме.Но-шпа и магнезий се изписват масово.Лошо няма и успокояват нещата.Аз също вземам напоследък редовно.Но при мен няма как - нося малката,имам секцио преди година и трябва да изкарам до август така.Но до колкото знам - магнезия се спира около месец(може и повече преди раждането).

# 89
  • Мнения: 2 376
Диди-2,
Докторът каза така:
Аз по календар - 28ма
Глава - 26та
Крака - 29 ( при 2м татко, ми се вижда нормално)
Торс - 27-ма
Преди каза, че леко изостава главата ама нямало място за притеснение, ама днес реши да се притесни.
Ох и при мен имаше истерия за Даун, искаха амнио, но им казах да си гледат работата.

Общи условия

Активация на акаунт