рожден ден и варицела?

  • 2 201
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Дренка, хубаво де...
Ясно ми е какво е карантина, но налага ли се карантина на всички деца от градината?  newsm78

Явно нещо не схващам...

# 16
  • Мнения: 17 407
НЕ, в групата само.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999

ОК, ако е в групата само - не следва ли да кажат на родителите това, както и за колко време децата следва да са изолирани... и ако това се е случило - тогава темата не е ли излишна?  newsm78

Разсъждавам просто, защото не знаех, че следва да изолирам детето си... То късно вече, но за второто, третото и т.н....

# 18
  • Мнения: 17 407
Ами те я удължават с всяко разболяло се дете. Никой не ги изолира(т.е едва ли някой си изолира детето), споко Mr. Green
Мен така ме изненадаха бруталнод( дни преди да родя), явно е нормално да си трайкаш, че в груата на детето ти има варицелка Laughing Иса, говоря по принцип, не лично Peace

# 19
  • Мнения: 1 062
Бих отложила партито поне докато изтече карантинния период. То е ясно, че може да се разболее по всяко време детето, но сега е било изложено на заразата. Бих го направила малко по късно.

# 20
  • Мнения: 1 364
Аз бих отложила партито за по късно.

# 21
  • Мнения: 9 814
Идеята да направиш рожден ден в парти клуб, когато сте под карантина едва ли е удачна.
Но,  след две седмици едва ли ще има проблем да празнувате.


варицелата е много силно заразна, шанса да не я изкарате е минимален.....

Така е, варицелата е заразна, но дъщеря ми не се разболя, въпреки че, спа с братовчедка си в едно легло три дни преди да се изпъпчи.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
варицелата е много силно заразна, шанса да не я изкарате е минимален
аз лично бих отменила партито, или поне бих сменила датата с поне 2 седмици по- натам

и аз така бих направила Peace

# 23
  • Мнения: 14 654
Бих предупредила всички поканени, че детето е контактно. Хубаво-има карантина в групата, но тези деца са по площадките след градина и никой и не подозира, че може да са носители. Ако детето е здраво-да си празнува според мен.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 677
Според мен вероятността да ви избият пъпки преди 31.05 е много малка, защото това е 14-я ден от контакта. Така че ако нищо му няма на детето защо да отлагаш? Най-добре предупреди поканените майки и нека те си преценят дали да дойдат на партито - има някои, които дори биха предпочели да са в контакт с вас, за да изкарат шарката от рано. Защото ако го отложиш ще мине доста време докато свърши карантината - в нашата ясла продължи цяла зима. Пък и наистина, както са казали и други преди мен - няма как да изолираш детето вкъщи докато мине карантината или пък да предупреждаваш всеки, който ви приближи, че сте под карантина. И аз имах такива притеснения, но после като се замислих, не е трябвало чак толкова да му мисля - в смисъл, че рано или късно почти всеки я изкарва варицелата.

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Бих предупредила всички поканени, че детето е контактно.

 Скоро трябваше да ходим на р.ден.Понеже знам, че майката е перде, доста пъти й казах да ме предупреди за болни деца.Страх ме е от шарки през бременността, не съм карала никаква.

 Та не става въпрос само за зараза на децата, може да има и други жертви.Как ще се чувстваш, ако някоя жена трябва да направи аборт заради това, че не си предупредила.

   Детето на въпросната позната се разболя точно за празника му.Не от шарка, но беше вирусна инфекция.Майката не отложи партито в клуба...

# 26
  • Мнения: 703
Ох, мерси, че сте си казали мненията, ама като гледам са доста противоречиви  newsm78
Вчера, първо реших да го отменя...
После, реших да го отложа за след 2 седмици...
Сега, като ви чета си мисля, че да, няма гаранция до след 2 седмици още да не сме под карантина и положението да е подобно...
А иначе за предупреждението- разбира се, че ще кажа, даже вече казах на почти всички от поканените за карантината. Повечето не ги е страх, тези с по-големите дечица, другите с бебетата ще пасуват разбираемо, бременни няма, освен мен  Wink
Идеята беше след партито- към 2.06 да тръгнем за море ако всичко е ок. Рано е, ама после влизам в 9-я месец та затова...Остава да го оставя за към 20.06, защото дотогава евентуално няма да сме били поне в контакт около 20 дни. Или толкова късно си губи смисъла  newsm78
А по въпроса за "море и варицела" какво ще кажете?  Laughing Laughing Wink

# 27
  • Варна
  • Мнения: 677
Биляна, разбирам те, нормално е да се притесняваш от разболяване през бременността, обаче просто не е възможно да питаш всички, с които контактуваш дали не са под карантина, от какво са боледували и има ли вероятност да се разболеят. Ето че във вашия случай си се притеснявала от шарка, то излязло вирусна инфекция. Смятам, че щом майката предупреди гостите за карантината, тяхна е преценката дали да дойдат на празника. Какъв е проблемът, ако рожденикът се чувства добре, да си го отпразнува? Пак повтарям, това е само при положение, че майката предупреди всички поканени. Иначе е меко казано некоректно.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 677
Ами няма да е много приятно да избият пъпките баш на морето... Ще трябва да си стоите по цял ден в стаята. Дори и леко да я кара детето, пак си е неприятно и няма да се насладите особено на почивката.

# 29
  • Мнения: 370
има шанс детето ти да не се разболее.в момента и в нашата градина има карантина за варицела.всяка година е така по това време.откакто ния е на градина така и досега не се е заразила.зимата пак беше в контакт с едно болно дете от варицела и пак не се зарази.е винаги има 1ви път и този път може да не ни подмине.аз всяка година се треса от претеснение,че ще се разболее. е,вече нямам нерви за това и ако сега се зарази ,ок.каквото стане.такаче ,не се притеснявай,може да няма проблеми,нищо ,че детето ти е било в контакт.наблюдавай я и примерно отложи са след седмица р.д. и ще имаш време да реагираш.желая ти успех и дано ви подмине варицелата за да не ви проваля празника.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт