чистене (секрет при новородено момиченце)

  • 5 025
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 228
на моята малка кукла от няколко дни и тече нещо като кръв от доло лекарката ми каза че било нормално че се чистела- това се дължало на хормоните от бремеността На някой случвало ли му се е такова нещо

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 14:07 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 1 522
На нас не ни се случи, но по принцип съм чувала, че е нормално и на много майки с дечица около мен им се е случвало. Представлява точно това, което ти е казала педиатърката - детето се чисти. Не се притеснявай! Нормално е!

# 2
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Не ми се е случвало, ако те притеснява отиди и при друг лекар Hug

# 3
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
И аз съм чувала ,че е нормално Peace

# 4
  • Мнения: 165
На нас ни тече слуз,нещо като бяло течение,но беше само един път.Горе долу бяхме на 2 седмици...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Аз не мога да кажа от опит, но на някои от момиченцата на мои близки се случи това което описваш.Чувала съм че е нормално  Peace

# 6
  • Мнения: 5 401
Аз съм била с такова кървене като бебе, но не помня какво ми беше казвала майка ми - дали още при самото раждане или скоро след това. Доктор казал на наш`те, че съм щяла да бъда секси мацка - хех..  Wink

# 7
  • Мнения: 1 674
Ние не сме имали такова нещо,но съм чувала,че е нормално.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 270
Това е т.нар. "полова криза", което си е нормално. Ако продължи повече или е по-силно, потърси лекаря си пак  Peace

# 9
  • Мнения: 780
Да ти е жива и здрава госпожицата!Да, случва се.При дъщеря ми беше нещо като бяло течение, за един-два дни, съвсем слабо.Почиствах с памук, напоен с  бебешко олио.

# 10
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
при второто ми дете се получи горе долу на вашата възраст, която сте в момента, бързо премина и наистина се случва при момичетата ... би трябвало скоро да отшуми само но ако продължи повече пак говори с лекарката  Peace

# 11
  • Мнения: 1 972
Да, какво ли не правят хормоните след раждане  #Crazy - бебешко акне, подуват гърдичките, течение при момиченцата.....
И аз знам че е нормално /въпреки че съм с момченце/, но и акнето не ни подмина, и гърдичките му се подуха, изобщо...  Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 1 230
Да, нормално е да се изчисти. При дъщеря ми имаше слуз, педито каза да не се притеснявам, дори, че можело и малко кръв да има, но при нея нямаше и за няколко дни се изчисти.
Да ти е жива и здрава рожбата.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не ми се е случвало, ако те притеснява отиди и при друг лекар Hug
и при дъщеря ми  не е било така Hug

# 14
  • Мнения: 11 024
При дъщеря ми имаше съвсем малко безцветна слуз и нещо като бебешко акне. Ако те притеснява, консултирай се и с друг лекар, за твое успокоение.

# 15
И моето моиченце имаше такова нещо,но само през първият ден след като дойдохме от болницата.Значи е била на 4-5 дена.Не е опасно,нормално е

# 16
  • Мнения: 1 062
При моето бебе имаше такова нещо. Слуз с примесена малко кръв. Почиствах добре при всяка смяна на памперса и след около седмица, седмица и половина отшумя. Това е от натрупаните хормони. Щом имате такова нещо е много вероятно и да се подуят гърдичките. Предполагам, че след няколко дни ще имате отново посещение от педиатъра ви, така че се консултирай отново.

# 17
  • Мнения: 9 973
на нас не,но и аз така съм чувала

# 18
  • Мнения: 2 334
На моята дъщеря и течеше нещо като бяло течение но знам че в началото е нормално така че не се притеснявай Peace

# 19
  • Мнения: 2 374
На Мери и течеше бяло,е силно казано течеше то се беше насъбрало много,лекарката каза,че е нормално и да не го пипам,ама аз не можех да я гледам така то събираше все повече и повече,и понеже имаме позната акушерка я извиках да я изчисти,оправи я за 5 минути с мокра кърпичка,но аз не смеех!
Аз мисля,че не трябва да се притесняваш излишно,все пак се посъветвай се с друг лекар.Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 734
Най в началото като я изписаха от родилното имаше кръв на памперса.След 1-2 дни забелязах,че имаше и бяло м-у срамните устни.На месец-месец и нещо имаше и слабо течение.Всеки един от симптомите отшумяваше за дни.Дължи се на чистенето на организма от хормоните на майката и изобщо не съм се притеснявала,защото го пише по всички книги за гледане на бебета.Не е зле човек да е информиран...

# 21
При нашата малка госпожица, подобно течение не сме забелязвали, но за сметка на това гърдичките и са толкова набъбнали, че жлезичките се напипват като камък....яко я тресе хормона, кой знае какво ни чака...хехехех

# 22
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми също имаше бяло секретче, което педиатърката ми каза да чистя с марличка и преварена водичка. След една седмица спря. Така че не се притеснявай! Peace

# 23
  • Мнения: 492
И аз съм чувала ,че е нормално Peace
Но не сме имали.  Peace

# 24
  • Мнения: 1 428
За първи път чувам.Ние сме нямали този проблем.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 524
Честита госпожица.
Не се притеснявай - нормално е, ще се изчисти.
Мен докторката специално ме предупреди да не се шашкам, ако се появи слуз и кръв, но в малки количества.

# 26
  • Мнения: 487
Нормално е.

# 27
  • Мнения: 113
Моята дъщеричка също имаше два три дни такива капчици кръв,аз се шашнах доста,но след разговора с педката ми олекна.Нормално е.Другите мами са ти обяснили защо.Да ти е жива и здрава бебка.Много да те радва.

# 28
  • Мнения: 953
И моето момиченце имаше нещо като бяло течение от хормоните.
Почиствах я с памуче с преварена вода, бърше се само от пред на зад и после взимаш ново памуче, за да не се получи замърсяване.

Общи условия

Активация на акаунт