чистене (секрет при новородено момиченце)

  • 5 012
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
И моето моиченце имаше такова нещо,но само през първият ден след като дойдохме от болницата.Значи е била на 4-5 дена.Не е опасно,нормално е

# 16
  • Мнения: 1 062
При моето бебе имаше такова нещо. Слуз с примесена малко кръв. Почиствах добре при всяка смяна на памперса и след около седмица, седмица и половина отшумя. Това е от натрупаните хормони. Щом имате такова нещо е много вероятно и да се подуят гърдичките. Предполагам, че след няколко дни ще имате отново посещение от педиатъра ви, така че се консултирай отново.

# 17
  • Мнения: 9 973
на нас не,но и аз така съм чувала

# 18
  • Мнения: 2 334
На моята дъщеря и течеше нещо като бяло течение но знам че в началото е нормално така че не се притеснявай Peace

# 19
  • Мнения: 2 374
На Мери и течеше бяло,е силно казано течеше то се беше насъбрало много,лекарката каза,че е нормално и да не го пипам,ама аз не можех да я гледам така то събираше все повече и повече,и понеже имаме позната акушерка я извиках да я изчисти,оправи я за 5 минути с мокра кърпичка,но аз не смеех!
Аз мисля,че не трябва да се притесняваш излишно,все пак се посъветвай се с друг лекар.Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 734
Най в началото като я изписаха от родилното имаше кръв на памперса.След 1-2 дни забелязах,че имаше и бяло м-у срамните устни.На месец-месец и нещо имаше и слабо течение.Всеки един от симптомите отшумяваше за дни.Дължи се на чистенето на организма от хормоните на майката и изобщо не съм се притеснявала,защото го пише по всички книги за гледане на бебета.Не е зле човек да е информиран...

# 21
При нашата малка госпожица, подобно течение не сме забелязвали, но за сметка на това гърдичките и са толкова набъбнали, че жлезичките се напипват като камък....яко я тресе хормона, кой знае какво ни чака...хехехех

# 22
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми също имаше бяло секретче, което педиатърката ми каза да чистя с марличка и преварена водичка. След една седмица спря. Така че не се притеснявай! Peace

# 23
  • Мнения: 492
И аз съм чувала ,че е нормално Peace
Но не сме имали.  Peace

# 24
  • Мнения: 1 428
За първи път чувам.Ние сме нямали този проблем.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 524
Честита госпожица.
Не се притеснявай - нормално е, ще се изчисти.
Мен докторката специално ме предупреди да не се шашкам, ако се появи слуз и кръв, но в малки количества.

# 26
  • Мнения: 487
Нормално е.

# 27
  • Мнения: 113
Моята дъщеричка също имаше два три дни такива капчици кръв,аз се шашнах доста,но след разговора с педката ми олекна.Нормално е.Другите мами са ти обяснили защо.Да ти е жива и здрава бебка.Много да те радва.

# 28
  • Мнения: 953
И моето момиченце имаше нещо като бяло течение от хормоните.
Почиствах я с памуче с преварена вода, бърше се само от пред на зад и после взимаш ново памуче, за да не се получи замърсяване.

Общи условия

Активация на акаунт