Колко струва една кухня?

  • 23 533
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Абсолютно съм съгласна с всичко казано от Malenna Peace Особено с това
Известен факт  е , че хората, които са готови да дадат 20 000 за кухня, знаят точно откъде да си я поръчат и не правят компромиси.
И за да не си мислите,че сме много заблудени и не знаем кое колко струва,ще ви кажа,че не сме очаквали ниска цена,просто защото не сме искали евтини материали. Но чак пък да сме готови да платим каквато и да е,не! Все пак става дума за много малка кухня.

Ето, скоро си купихме кола за еди каква си сума. Една моя клиентка си купи същата макра и модел кола, но с 30% разлика в цената и ме попита - добре де - само стъкления покрив ли струва толкова много? АМи не, но с него като екстра, колата се "накичва" с още куп такива, които не можеш да пренебрегнеш.
Маlenna,честито! Да си я карате с удоволствие колата! Стъкления покрив придава съвсем друго усещане. При нас той също донесе всички екстри. Щеше да е голям пропуск,ако бяхме избрали по-нисък клас оборудване.

Благодаря на всички включили се в темата,но тя много се измести в друга посока,която не ми е била цел!
Ще помоля да бъде заключена!

# 31
  • Мнения: 2 768
И за да не си мислите,че сме много заблудени и не знаем кое колко струва,ще ви кажа,че не сме очаквали ниска цена,просто защото не сме искали евтини материали. Но чак пък да сме готови да платим каквато и да е,не! Все пак става дума за много малка кухня.

Освен много малката кухня има барплот и обличане от МДФ-гланц на един котел, така че не е точно така.

Аз изобщо не виждам смисъла от темата, тъй като никой от тук пишещите не е виждал проекта, нито пък е запознат с вашите изисквания за материали и изработка.
Отговор на въпросите ви може(ше) да получите единствено от нас.

# 32
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
eta, темата ми изобщо не е била насочена към теб и не съм  коментирала фирмата! Въпросите ми бяха съвсем други. Точно по тази причина искам да се заключи!
Получихме много хубави отзиви за фирмата ви и за това се обърнахме към вас. Имаме много други мебели за изработване и бих се радвала да работим с вас, но така се получава понякога ! При положение,че имате много работо,явно сте много добри и ви пожелавам още успехи!

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 13:17 от нади_миши

# 33
  • Мнения: 289
То пък човек да не може да си сподели нещо.  Все едно сега да напиша нещо за нашата кухня и от фирмата-производител веднага да се включат затова, че нещо съм написала. Нали за това са форумите, хората да си споделят и да обменят мнения. newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз си правих преди 3 г. и ми излезе около 4 хил. и нещо. Кухнята ми никак не е малка, но фирмата беше от Хасково /ако това е изиграло някакво значение/. Изумена съм от цифрите, които прочетох. Shocked

За сведение, карам Мерцедес А класа. Grinning

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 20:24 от Емел

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Eмел,винаги съм си представяла,че караш МL Simple Smile

# 36
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Кухнята ще ти струва толкова, колкото ти поискаш, зависи колко и къде търсиш и дали си готова да правиш компромиси.

# 37
  • Мнения: 4 300
Леко тенденциозна ми иде темата. По принцип вече всички сме видяли "свят" , все едно да се възмутим дружно защо костюмите на Картел са по скъпи от тея на Аполон, а те от свой ред са на 1/100 от цената на Дзеня. Или пък че гащите, произведени в Трявна, се продават по 3 лв за чифт, а тези на Триумф за 23.
Разбирам да са ти казали че ще струва 5 000, а после да са рекли Дай 15 000. Или да са ти обещали едно, а да монтират друго както се оплака друга съфорумка.
ПРеди няма и седмица гледах градински стол за 2 бона. На мен ми е скъп ( купих си за 69 лв), но той очевидно струва толкова, хората му бяха сложили цена и това е.

# 38
  • Враца
  • Мнения: 876
Да се включа и аз...поръчахме наскоро кухня (220х200) с крайна цена 3300 лв... скъпият вариант и всички механизми излизаха около 4500лв, но в крайна сметка направихме компромис с лицето от естествени плоскости и push-up механизмите на долните шкафове...като оставихме иноксов кант и повдигащите механизми на горните три щкафа..всичко при нас беше въпрос на договорка, като след първоначално обявената оферта казахме с какво можем да направим компромис и на кое държим ...и естествено горе  долу до каква цена можем да си позволим...т.е кое ще е практично и е желателно да го има и кое може за минем без него..следващата седмица ще монтират...и ще покажа резултата..
иначе монтажа и транспорта са за сметка на фирмата...
а относно скъпите мебели...напоследък гледах един сайт със спалня с цена над 50 000 лева...според мен щом има предлагане означава че има и търсене...всекиго според чергата си и възможностите си...или според желанията си
 

# 39
  • Мнения: 6 039

иначе монтажа и транспорта са за сметка на фирмата...


основна заблуда, за твоя сметка е, просто е включен в цената
заплатата на монтажиста нали не мислиш, че се плаща от ПЕЧАЛБАТА на мебелната фирма?

# 40
  • Враца
  • Мнения: 876
ааааааа и моята работа е с подобен вид отношения и съм наясно че безплатен обяд няма...както и предвидих всеки ход по пазарлъка...но пък остава приятното чуство когато ти се казват думите "безплатно и отстъпка"...по възможност ти се споменават най - накрая...но предпочитам така отколкото да ми кажа...струва ви 2000 лв кухнята, но 10 % ви е монтажа и еди колко си транспорта, както ни каза една известна фирма...все пак освен изработката е важно и отношението към клиента...или поне аз така смятам...

при нас беше въпрос на фирма...имам опита от сегашния ни дом с мебелите от тази фирма и съм доволна, така че исках първо тяхната оферта да чуя...и в крайна сметка и двете страни останахме доволни...надявам се така да мисля и след монтажа... защото възнамерявам те отново да изработят всичките ни мебели

# 41
  • Мнения: 2 867
Леко тенденциозна ми иде темата. По принцип вече всички сме видяли "свят" , все едно да се възмутим дружно защо костюмите на Картел са по скъпи от тея на Аполон, а те от свой ред са на 1/100 от цената на Дзеня. Или пък че гащите, произведени в Трявна, се продават по 3 лв за чифт, а тези на Триумф за 23.
Разбирам да са ти казали че ще струва 5 000, а после да са рекли Дай 15 000. Или да са ти обещали едно, а да монтират друго както се оплака друга съфорумка.
ПРеди няма и седмица гледах градински стол за 2 бона. На мен ми е скъп ( купих си за 69 лв), но той очевидно струва толкова, хората му бяха сложили цена и това е.
Да, но сигурно ще се възмутиш ако от тези 23 лева за триумф, производителя печели 7 лв, а продавача 16. Нали?
Не казвам че случая е такъв, но има такава тенденция при марковите стоки продавани у нас.

# 42
  • Мнения: 6 039
ами не е ли логично производителят %-но да печели по-малко от крайния продавч?
или нещо бъркам?

# 43
  • Мнения: 1 269
Здравейте Simple Smile
Получихме оферта за кухненските шкафове и направо се изумих от цената. Кухня(шкафове) - 8 300 лв, плот и гръб 6 300 лв,  доставка и монтаж 1 200 лв. ,което прави общо 15 800 лв. Да уточня,че става въпрос за много малка кухня. Горен ред шкафове почти няма - 3 позиции, а долу са  около 7-8  позициите (врати и чекмеджета). Или цените са скочили много пъти или просто ни дадоха най - високите суми,които могат да предложат в оферта.
Тези които обзавеждат апартаменти сега,нека да споделят цените на кухните си?
Жалко, че не си в Плоядив- щях да те свържа с мъжа ми. Той се  занимава точно с това и се изуми от космическите цени, които посочваш.

# 44
  • Мнения: 2 768
Ааа, чак сега схванах за какво точно питаш. Ама не трябваше с тема, можеше директно да ми пишеш.

Не сме ви дали нереална оферта за да ви разкараме дискретно.

За това, което искаше съпруга ти  - такава е цената при нас.
Последно време поръчки на кухненски мебели за по-малко от 7- 8000лв не сме имали.
Плотовете от технически камък или полимерен материал като Раусолид и Кориан са почти колкото самата кухня.


Общи условия

Активация на акаунт