Колко струва една кухня?

  • 23 493
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 768
Обикновено е 850 лв. на линеен метър /включва горен и долен ред шкафове/.


това е доооста относително, защото мога да ти покажа шкаф (не кухненски, но шкаф), който без механизмите струва 4800лв

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 18:34 от eta

# 16
  • Мнения: 6 039
Обикновено е 850 лв. на линеен метър /включва горен и долен ред шкафове/.

от какво обаче, от ПДЧ / словенско , българско, немско?/, масив, естествен фурнир, HPL, стъкло, мдф мат, мдф лак........?
да не изброявам непопулярни материали за общата публика

# 17
  • York
  • Мнения: 826
Честно казано изумена съм от цената за доставка и монтаж- ако и 2 дена се занимават с това- все пак 600 лв. за ден работа ми се струва страшно много Shocked Иначе ако материалът, от който е изработена е по-специален може да се окаже по-скъпа кухнята, но  baibibi е права - питай другаде, средните цени са  доста под твоята.
Монтажа е поне 10% от цената (при някои е повече).  И за 2 часа да се монтира, това е положението.  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 818
Значи и аз съм на вълна кухни и мога да кажа, че доста варират цените. Мацка, да беше дала някакъв размер?  Laughing Не за друго, а защото аз съм инженер и малко и голямо са доста относителни мерки.

Та в конкретика: ъглова, сравнително голяма кухня - 3,50 от едната стена, и 1,50 от другата стена - обиколих няколко фирми и навсякъде ми казаха, че цена под 10 000 лв е невъзможна. Става дума за кухня без гръб, плот тип ламинат и високи шкафове до тавана. Цената е без уредите.

Във всеки случай, цената е впечатляваща, спор няма #Crazy

# 19
  • Мнения: 1 844
ех,незнам каква фирма си избрала,но за малка кухня 15 000лв са огромна сума.
наскоро майка ми си правиха,излезе около 6000лв.
сега и ние ще си правим,нашата е дооста голяма и смятаме да излезе най-много 10 000лв.
така че..потърси друга фирма,това си е обирджийство.

# 20
  • Мнения: 141
Наистина 15000лв за една малка кухня са доста пари. Мисля, че доста са се изхвърлили в цената. Злато ли ще вграждат в нея?
Потърси из фирмите- ще намериш фирма, която хем да ти направи хубава кухня, хем поне на половината цена.
Моята кухня излезе 3400лв( дължина 3.8м от едната страна и 2 долни шкафа, декоративен плот и пано с иноксови лайсни от другата страна).
От софийските фирми стигнах до заключението, че цените са много надути, затова потърсих извън София по препоръка на приятел.

# 21
  • Мнения: 2 768
Спор няма - фирми много, цени също. Кой каквото му отърва.

Това, че не сте чували за такива цени не означава, че ги няма или са измислени.
Имаме продадени доста по-скъпи кухни, от тази, за която дадохме оферта на нади_миши.
Но тези клиенти не пишат по форумите...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 308
Да,наистина всеки знае 2 и 200.Ние не разполагаме с толкова пари и си поръчахме при мебелист,направихме заедно проекта и за 5 метра ще платим 3100/с мивката ,която е около 200 лв/,гръб,плот,доставка,монтаж.Плоскостите са немски.Е,няма да има кой знае какви екстри и скъпи механизми,защото и те много оскъпяват.
Наистина монтират кухнята бързо,на майка ми същия майстор миналия месец и монтира кухня,почти със същите размери като нашата и с екипа си от двама човека свършиха за 4 часа някъде

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 22:01 от Geiza

# 23
  • Мнения: 22 436
Аз да се изкажа и тук, зависи от какви материали ще се прави тази кухня и от много други неща.

eta, ми то има клиенти, които и за 100хил лв. могат да си сложат кухня, а и какво като не пишат по форумите? Нали си продавате кухните, какъв е проблема?

За мен лично, това е неоснователен разход, щом няма кухнята да ти готви сама, да се чисти сама и т.н. същата работа ще свърши кухня и за 5000лв да речем.

# 24
  • Мнения: 6 039


За мен лично, това е неоснователен разход, щом няма кухнята да ти готви сама, да се чисти сама и т.н. същата работа ще свърши кухня и за 5000лв да речем.

по същата логика, Пунтото те вози, както те вози Бентли ли?
извинявам се, но аз не мисля, че повечето които пишат тук са наясно от ценообразуването в този бизнес. Аз съм обзавеждала за 300 000лв и за 30 000лв, и много добре знам откъде идват компромисите.
Известен факт  е , че хората, които са готови да дадат 20 000 за кухня, знаят точно откъде да си я поръчат и не правят компромиси.

същата логика следвам и при избора на оригинал или копие. Знам, че китайските копия са почти като оригиналите, но все пак не са. Ако имам стол на Марсел Уондерс, искам да е негов, а не на бай Китай. Нищо че на вид е същия. Всъщност не е.

който иска да кара Мерцедес, никога не си купува Опел.

# 25
  • Мнения: 658
Само дето в България за съжаление скъпото не винаги е качествено.  Sad

# 26
  • Мнения: 6 039
но пък евтиното почти винаги е некачествено Wink

# 27
  • Мнения: 878
мдаа,съгласна съм с Малена и Ета,има клиенти които наисина искат и си купуват точно скъпите неща ,защото за красиви,качествени и придават търсеният от тях лукс.Разбира се ,че не всеки си позволява това и както каза Малена по-горе правят се компромиси,но всеки сам решава това.
А това,че скъпото не било качествено в България е малко клиширано вече,има много качествени и стойностни неща ,стига да ги познаваш,да ги различаваш и да можеш да си ги позволиш.
Когато писах първият път в тази тема ,не знаех коя е фирмата .... всяко качество си има и съответната цена.Така,че мисля зависи какво са ти предложили.
В крайна сметка крайното решение е ваше ,ако не ви устройва не купувайте,може да дойде момент в който да се възползвате...или пък поръчвайте според джоба си,така е най-безболезнено.

# 28
  • Мнения: 22 436
Донякъде съм съгласна, но не съвсем.
Ако вие като производители, дизайнери и т.н. хора занимаващи се точно с тези неща, може да видите разликата при кухня от 300хиляди и кухня от 30 000, един нормален потребител едва ли ще я види, освен цената. И дали той ще разпознае коя е по-скъпа и коя не? Да не говорим, че така хубаво могат да го метнат на върбата какво му продават, че няма на къде. Даже имаше една такава тема преди няколко седмици.
Ако парите те бият в гъза ще си поръчаш кухня и за 1милион, когато това не е точно така се съобразяваш с някой неща.
А що се отнася до марка и качество, не съм съгласна, че всичко на еди коя си марка е просто божествено.

# 29
  • Мнения: 6 039
разбира се, че хората са различни, банковите им сметки също
Дори да имаме и аз и ти по 1 000 000лв, по всяка вероятност ще ги похарчим по различен начин. Някой за дрехи, друг за пътувания, трети за обзавеждане, коли и други страсти.

Ето, скоро си купихме кола за еди каква си сума. Една моя клиентка си купи същата макра и модел кола, но с 30% разлика в цената и ме попита - добре де - само стъкления покрив ли струва толкова много? АМи не, но с него като екстра, колата се "накичва" с още куп такива, които не можеш да пренебрегнеш.

Значи, ако искаш ширм на Elica ще искаш механизми на Хефеле, няма да искаш българско ПДЧ или китайско лакирано ПДЧ. Ще искаш естествен фурнир от екзотично дърво, мдф лак. Няма да искаш обикновен кухненски гръб, а Раусолд, Кориан или афганистански фусили..... и т.н. и т.н.
А разлика има и всеки би я забелязал. Който дойде в нас, иска като кухнята ми в апартамента, а не като кухнята на вилата / която е по-нова/

Мисля, че темата губи всякакъв смисъл за взаимопомощ.

Общи условия

Активация на акаунт