Препоръка за невролог варна

  • 219 529
  • 316
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 506
Здравейте,нямам  положително мнение нито за двамата "прехвалените" невролози в Варна-изобщо не съответстват на хвалби те  им.
Не могат /или не им се работи/ да направят като следва един неврологичен анамнез  с добър преглед,само разпитват как и каво може детето а сами да се спуснат да проверят всичките рефлекси ..............
Подписвам се под това, на 1000% е така и аз видях същото, предполагам, че ги мързи ! Whistling
Нека да са ни живи и здрави и палави децата и да не се налага да ходим по това направление!
bouquet

# 16
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета ! За  съжаление във голям град като Варна няма свестен невролог.Всички са много зле като професионалисти.Специално за Ралчева - тя е антилекар.А Щилянов е луд. Ходете в София  - д-р Литвиненко и доц.Божинова

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравейте мами, във връзка с детските невролози във Варна ще ви кажа какво направиха с моето дете което в момента е два месеца и три седмици и беше 2-3 пъти между живота и смъртта, точно заради Д-р Ралчева която уж била точно със специализирана детска неврология и ако иска още сто специализации да има за какво и да е било никога не искам да виждам тоя човек. На 7 май по спешност бяхме откарани във терапията с обезводняване, лека температура и гърчове, въпросната Ралчева беше на смяна. Първо като видя детето ми не искаше да я приеме защото нищо и нямало какво от това като е отказала да се храни и има малко температура, каза че не вижда да прави гърчове. След което съпруга ми и показа какви са и гърчовете и тя се обърна с репликата "Не знам дали ще има свободни места да ви приемем". Както и да е приеха ни, детето взе да се влошава и не спираше да се гърчи цяла нощ, не и дадоха никакви успокоителни чак на другия ден ни казаха да й купим конвулекс, който започна да пие но ефект никакъв. След два дни детето още повече се влоши почна да посинява от гърчове, не спираше даже за секунда казаха ни че д-р Ралчева е казала да намерим фенобарбитал за детето и да й се дава за да се успокои, но уви във цяла Варна нямаше такова лекарство. На другия ден го из намерихме от друг град. Започнаха да й го дават, но дъщеря ми изпадна в медикаментозен сън. Д-р Ралчева нареждаше само по телефона и когато дойде да я види ми каза че детето е много зле и става въпрос за много сериозно метаболитно заболяване-неправилна обмяна на амино киселини. За успокоение ми каза че имало по лека форма на това заболяване, но ние не спадаме към тая форма, питах тогава защо ми  го казвате и тя ми отвърна така. Аз попитах нали не е на 100% сигурно за това заболяване защото няма направени изследвания и може да се окаже нещо друго, а тя ми от върна че на нея изследвания не и трябват тя е на 100% сигурна, така  де само че и за екстрасенс не става защото детето ми се оказа с херпес вирусен енцефалит. Прати ни в София в болница преди да се разбере диагнозата и докара детето ми до медикаментозна кома - което след завръщането ни от София имахме два дни престои в къщи и след преглед от личния лекар се установи че дето ми е е в много тежко състояние. Пак ни приеха в терапията и този път беше най опасно защото тя не дишаше, имаше мозъчен оток. Казаха ни че ако до 48 часа не се стабилизира дишането и мозъчния оток не спадне да я отпишем, както и да е овладяха я след което след няколко дена при преглед с ТФЕГ се оказа съвсем друго от това в което доктор Ралчева беше на 100% сигурна. Вече беше доста напреднал енцефалита и вируса бушува още и установява кисти. Започна лечение, стабилизираха я до колкото можаха и сега вече сме в къщи, гледаме се до колкото можем.Но ако въпросната доктор Ралчева не беше екстрасенс сега детето ми нямаше да е в това състояние. Въпреки че все още не са излезли изследванията за метаболитен скрининг другите доктори в терапията смятат че ще няма нищо в тия изследвания при условие че е доказано от 3 лумбални пункции заболяването. Пък за детски невролози във София препоръчвам Др. Литвиненко който наистина е много добър лекар и Др. Чавдаров аз лично не съм ходила при него, но имам две-три приятелки който са много доволни. Извинявам се ако моята история ви е отегчила споделих с вас за да си направите извода какъв човек е въпросната лекарка, ако може така да се нарече. Това става в период от 7 май до 4 юли и едва сега вече сме си в къщи.  

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 12:27 от siqna.muk

# 18
  • Мнения: 317
Siqna, ужасно е всичко това. Но аз, както вече писах и по-горе, и досега не съм намерила невролог, включително в София, който да ми се стори наистина компетентен и да знае за какво става дума... Така че не очаквай и невролозите в София веднага да открият проблема - това е моето мнение. А за категоричните изказвания на д-р Ралчева - нямам думи. За мненията от типа: отпишете го това дете - също. Очевидно има много какво да се желае от обучението на лекарите поне в тази насока...
Фенобарбиталът е спрян от производство от много време, няма го по аптеки, само някъде ако има изостанали количества на склад. Мисля, че има някакъв аналог, но неврохирурзите казаха, че не бил толкова добър.

# 19
  • Мнения: 3 540
Доколкото съм запозната ,Фенобарбитала се изписва само когато нищо друго не помага да се овладеят пристъпите.
Но е установено ,че е много вреден!И затова е спрян от внос.

# 20
  • Мнения: 110
Въпросът с фенобарбитала е спорен... сега се наблюдава известно "възраждане" на това лекарство от лекарите и то специално, когато се отнася за гърчова смптоматика при бебета. Ванче, за бебета никакви други противогърчови лекарства не изписват в ранна възраст. Всички започват с фенобарбитала, а в последствие преминават на следващите лекарства. И в същото време България като  производител на фенобарбитал спира производството преди години. И тук се сблъскваме с парадокса- няма еквивалент, необходим е, а го няма в страната... Отварям малка скоба , за да спомена, че моето дете допреди месеци беше на фенобарбитал , но аз и го спрях почти на своя глава. И в сравнение със страничните ефекти от другите лекарства смятам, че фенобарбитала е възможно по-добрия вариант. Разбира се всичкотова е мое мнение по информация, която имам от лекуващия невролог на Габи. Има много майки с повече опит.
 Върнах се назад във времето, което не е чак толкова назад и разбирам и съпреживявам това, което се е случило с теб siqna.muk. Споделяйте неприятните срещи с лекари и ги назовавайте с имената им, за да може всяка майка да има едно на ум  търсейки лекар за детето си. siqna.muk искрено ти пожелавам детенцето да се пребори и да ти е живо и здраво  newsm10

# 21
  • Мнения: 3 540
При епито се изписва конвулекс сироп ,за малките деца!
И до миналата година не беше в лекарствения списък! ooooh!

# 22
  • Мнения: 317
Когато слагахме клапичка за хидроцефалията на Сами, лекарите казаха да намерим фенобарбитал. Намерихме няколко ампули от някакви складови залежи. Тогава неврохирурзите казаха, че фенобарбиталът за тях все пак е по-добър и че било жалко, че са го спрели от производство.
Сега пием Конвулекс.

# 23
  • Мнения: 3 540
Ето тук има коментар за фенобарбитала: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116033.msg%25msg_id%25
Наде,и ти си писала тук!

# 24
  • Мнения: 214
Да и двамата са големи "специалисти". Аз водих детето си една година при Щилянов и той ме уверяваше, че детето е добре и всеки път ме питаше едно и също - как е протекла бременността, кога е проходил и разни такива въпроси, които нямаха връзка със състоянието на детето. А най- дългия преглед при него е бил- 3мин. с детето, след което моли таткото да изведе детето, а майката да остане , за да си поговори с нея.След това реших да го сменя и отидохме при Ралчева.От вратата ме посрещна с думите, че това дете не е добре, че е във много тежко състояние, и че такива деца се гледат много трудно и куп други глупости...При нея прегледа пак беше 3мин. и пак таткото да изведе детето за да може да напише заключение. Даде ми адрес на нейна позната психиатърка във София да заведа детето - на частно разбира се.
В крайна сметка детето ми е хиперактивно, а не лудо както се опита да ме убеди тая Ралчева ли беше, че не я помня вече, да не споменавам, че водих детето на психиатър във Варна и като споменах името на невроложката, психиатърката тактично ми каза "Все едно, че не си ходила там".
Направете си изводите сами!

# 25
  • Мнения: 3 540
Как само си хвалим специалистите! Mr. Green
Аз зная една невроложка ,която влиза от време на време тук!
Но няма нищо,да се случи и тя мисля ,че е на вашето мнение! newsm78

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравейте отново мами,
Във връзка с фенобарбитала софарма снабдяват аптеките Санита. Ние последния път го купихме от Санита до окръжна болница и имаха доста солидно количество, но ние искаме да го спрем тоя фенобарбитал защото има много странични показатели апък и на самото ми дете не му понася особено много. Сега сме на конвулекс и трилептал и чакаме да се насити организма и с трилептал за да можем да спрем фенобарбитала. Лекарите го смятат за добро лекарство на малки деца до едно време от там на татък не е много благоприятен аз поне така съм чела и чувала от доста лекари. Апъ за невролозите в софия доколкото разбрах всеки един е добър в нещо определено за Литвиненко знам че е добър в спирането на гърчове а и той единствен успя да овладее на дъщерями гърчовете, Др. Чавдаров знам че е добър в дцп-то. Където също смятам да го посетя защото ни казаха че от енцефалита ще имаме ниско iq с дцп но не се знае точно каква форма защото е много малка за прогнозиране, някой лекари пък ни казаха че не се знае какво ще стане защото детския мозък бил много пластичен. Аз се надявам да се раминем с нещо малко но само времето ще покаже. Друг невролог във София при когото отидохме само за консултация при разглеждане на скенера ни каза: "Защо не я оставите в дом майка и дете, там ще я гледат по добре пък и вие няма да се обричате" смятайте за какво става  на въпрос никога не бих си оставила детето каквото и да му има та нали си е мое и съм го чакала цели 9-месеца за да му се радвам.

# 27
  • варна
  • Мнения: 101
много съжелявам 4е се слу4ило така с бебо представям си как си се по4уствала  ние имаме все още малко останала киста в мозъка и когато от аг ни приеха в терапията да поясня 4е в аг бяхме 5 дни през които всеки ден се молих да видя малката поне за 5 минути и да я погаля защото не ми даваха да я гушна била под наблюдение ни прехвърлиха в терапията заизследвания благодарение на неонатолога док. ангелова на която не мога да и се отблагодаря за грижите към нас които полага все още ве4е сме на 6 месеца. И въпросната рал4ева ни прие тогава с такова отношение 4е ако док. ангелова не беше с нас сигурно щях да си трагна защото не знаех какво то4но е състоянието на малката /балев ме беше гледал през бременноста и ми беше казал 4е няяма нищо страшно и иска да ни види 1 месец след като се роди/да продължа 4е май много се оплеснах от темата и седим си ние в терапията аз съм на 20 год. първо дете не знам дори какво да правя лекарите само минават а бяхме в интенсивното питам ги как е малката те казват добре е . И то4но преди да ни свалят за скенер идва рал4ева и преглежда малката питам как е детето какво следва оттук нататък дали с операция нещата ще се оправят а тя се сопва и ми казва-засега е добре но 100% ще има гър4ове и пареза питам какво е пареза даже и това не знаех какво е и тя ми казва и с операция не ставало да се оправи как щяла да се махне тази киста като щяло да остане дупка в мозъка . Срам ме е да го кажа но си мислех да оставя малката за осиновяване след тези думи даже през сълзи го казах на таткото тий 4акаше пред скенера и двамата си поплакахме след скенера говорих с балев и ангелова и те ми обясниха 4е е възможно но щом като се е родила добре е малка вероятност за това. За тези 6 месеца по ровене в интернет и разговори с лекари и родители с подобни разбрах 4е в медицината има някакви стериотипи но малко пациенти се побират в тях и всеки слу4ей е индивидуален още се обвинявам за тези мисли 4е ще си оставя детето но не мога да върна времето на зад така4е и за мен рал4ева е един 4овек който не се съобразява с 4уствата на хората не дава то4ната медицинска информация на която мисля 4е всеки трябва да полу4и така4е можем само да имаме вяра и да се помъ4им да се изправим с вдигната глава пред проблемите и най ве4е с много сила

# 28
  • Мнения: 110
radi333 след първия ми разговор с Ралчева ми спря кърмата сякаш за минути. Но това, което исках да ви кажа , е че нещото което научих за годината през която си гледам детенцето, а и от многото майки тук във форума е - НИКОГА  да не приемам казаното от лекарите на 100%, винаги да има доза съмнение, да разчитам на собствените си майчини инстинкти и да не си позволявам да падам духом след консултация с какъвто и да е специалист. Не че прогнозите на лекарите до сега не се сбъдват с детето ми, но в началото изказванията бяха отчайващи по адрес на детето, а само Господ знае как ще расте. Но сега имам много повече вяра във възможностите на детето ми и знам че какъвто и специалист да е  за 5 мин трудно ще опознае и прецени точно състоянието на детето. Смятам, че лекарите се презастраховат момичета и дават възможните лоши прогнози, а ако не са прави ...добре дошло. Стана дума за д-р Ангелова- само тя в моя случай не си позволи да даде прогнози нито хубави, нито лоши- от сегашната си позиция разбирам защо.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Във връзка с доктор Ралчева все повече се убеждавам че не сме единствените с оплаквания от нея. Тя просто е ужасен лекар. Като се сетя че изписа на детето ми фенобарбитал комбинация с радидорм и детето изпадна в кома всичко ми се преобръща #2gunfire. Снощи пак ни се наложи да ходим до терапията до спешния и единственото на което се молехме с мъжът ми е да не е тя на смяна и слава богу не беше тя иначе пак щях да бъда разстроена не знам до каде. Моята кърма също спря след неините изказвания ама ако снощи беше вече незнам какво щеше да ми спре. Дано никога не се налага да се засичам с тази жена по какъвто и да е повод. Силно се надявам че дечицата ни ще се оправят до колкото могат пък дори и напълно. Защото това което го преживях не го пожелавам и на най гоемия си враг. Cry.

Общи условия

Активация на акаунт