Бирени рецепти или Евро 2008!!!

  • 16 372
  • 154
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Как незнаеш на коя бира какво мезе, накарай половинката да снесе инфо по въпроса  Mr. Green

ма той не мези Thinking, той яде, после пие бира...
или си взима онези вурстчета дето показа с горчица Simple Smile

а иначе предлагат и багет, това е къса франзелка, срязана надълго и с най-различни сирена или шунка или де да знам какво покрита и за кратко запечена

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
То ясно биричка с вурстове и горчица си е класика. Немците пият и бира с лимон  Shocked и с безалкохолно  Rolling Eyes все странни за мен неща. Толкова хубава бира имат, защо й развалят вкуса  ooooh!
Обаче темата не се харчи нещо, само с Асето си говорим  Rolling Eyes

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Немците пият и бира с лимон  Shocked и с безалкохолно  Rolling Eyes все странни за мен неща.

Камамбер, с лимон става, обаче идея си нямаш какви гадости пият Sick
сега видях на Schöfferhofer с грейпфрут newsm78...
 да не говорим за скапания радлер, което е 50:50 бира и лимонада Sick

а за мезенцата - явно хората не мезят или ен пият бира Joy

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 628

а за мезенцата - явно хората не мезят или ен пият бира Joy

Или и двете  Whistling

По темата - вайс биер има технология на сипване в чашата както трябва, тове ме светна един приятел, който и ме подкукороса с немските бири по принцип  Mr. Green , сипва се без пяна с наклонена чаша и бутилка, докато се напълни 3/4 от чашата. После остатъка от бирата в бутилката се разклаща добре и се сипва в чашата, бирата се размътва и прави страхотна гъба от пяна. Вкусът е невероятен. 

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 16:54 от Камамбер

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
сетих се какво друго пасва на бирата за мезе - хавай тост

рецептата пак съм  я давала

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
О, аз пък се сетих за твоята рецепа за панирани тофу топчета, станаха много вкусни наистина  Mr. Green Както  и филийки с парченца бекон, запечени на скарата с маслинова паста и перца зелен чесън.
Друго подходящо е паниран карфиол както и панирани гъби (сърнела, пачи крак). Чушки/тиквички бюрек също подхождат много добре.

# 21
  • Мнения: 143
То ясно биричка с вурстове и горчица си е класика. Немците пият и бира с лимон  Shocked и с безалкохолно  Rolling Eyes все странни за мен неща. Толкова хубава бира имат, защо й развалят вкуса  ooooh!
Обаче темата не се харчи нещо, само с Асето си говорим  Rolling Eyes
Аз ви следя темата  Laughing ,но на мен ми е по- интересно за бирата като си пишете,отколкото за мезетата  Joy ,че съм и голям почитател .Много обичам биричка и въпреки,че съм била в Германия само обикновена бира съм пила.

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Еййй, имало интерес супер  Mr. Green
В Германия най-ценното нещо е наливната бира, а най-доброто е наливната вайс бира (жива, мътна). Между другото ми препоръчаха като ходя дотам (дай боже скоро) да отида в някаква пивоварна във Франкфурт на Майн, дето бирата се вари на място и цялата бирария е "опасана" с казан за бира или там каквото е, т.е. бирата се приготвя супер фреш, така да се каже на място ти я варят и сипват по халбите.  Mr. Green Само незнам как стоят нещата с изстудяването  Thinking

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Камамбер, тук почти всяка пивоварна може да бъде посетена и да се опита прясна бира...организират турове из пивоварни и винарски изби.

в ДЕ има така наречения Reinheitsgebot, най-стария закон в ДЕ, според който в бирата не могат да се слагат оцвететители или консерванти.
затова и бирата има малка трайност (не колкото в БГ).

за наливната не мога да се изкажа - аз не правя разлика между наливна и от шише, то все е бира, все е прясна Wink
ако идваш към Франкфурт драсни на лични, аз съм наблизо Simple Smile

сега попитах милото за мезе и той каза: grillhaxe или eisbein, но според него първо се яде, после се пие, че ако почнеш с бирата и в корема не оставало място за яденето  hahaha

# 24
  • Мнения: 5 001
Сетих се,че хубаво мезенце ще е и панирани пилешки дробчета....(нали темата беше за мезенца за бирата та затова....)

# 25
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Еййй, Мастърчо, вЕрно, беее, съвсем забравих карантията  Mr. Green И позък пане е супер мезе за бира, както и език в масло или паниран.
Асе, ще идвам в ДЕ това лято, ще ти драсна, да ме водиш на такава фреш бирария, голям мерак имам  Mr. Green А за мазето, добре се е ориентирал твоят човек и моя каза ММммм и това беше целия коментар (е беше последван от "Кога ще ми сготвиш това?")  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 314
и на мен ми е интересно  Crazy

# 27
  • Мнения: 3 034
и аз идвам, идваааам  Laughing гласим се и ние, взехме кабел да изкараме телевизора на двора, мъжът ми и отпуска си пусна  hahaha на мен ми е най-лесно барбекюто, защото и то е на патиото и мога само да се надигам да обърна печеното  Grinning та печем разни месца, също пека дробчета увити в бекон, праз пълнен с кайма, тиквички, патладжани, чушки, лук, домати, шишчета с разни зеленчуци, гъби правя пълнени със сирена. или във фритюрни картофки, чушки, тиквички, патладжани, лучени кръгчета или панирани зеленчуци. гледам да са неща, които да мога да правя навън, че да не изпусна мача  Mr. Green

ха, намерих си нещо, което ми допада! рецепта на Дес http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=131762.0

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 02:25 от simplyaven

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
simplyaven, моята мечта си сбъднала ти - ееех, барбекю на двора с биричка и мач (е може и без мач  Mr. Green ). Рецетите за барбекю са ми любими - киснеш мръвката и зарзавата в марината и мяташ на жарта  Mr. Green

# 29
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
simplyaven, може ли да обясниш как пълниш праза с кайма? на барбекюто ли го печеш после?

аз вчера спретнах шишчета с тофу и 2 дипа: авокадо крем (лют) и фъстъчен дип с джинджифил.
добре се получи. салатата беше малко екзотична: ананас и папая Laughing

Общи условия

Активация на акаунт