Топло лято наближава-всяка пъпка разцъфтява !(27)

  • 27 404
  • 568
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 036
Ивка,
точно него имах предвид.
Много е красиво самото растение,освен цвета му.
Аз ще снимам днес аспарагуса и ще го пусна да го видите.
Не е лош,но като видях  на другите ,разбрах че трябва да сменя я мястото,а може би саксията,че е голям.

# 496
  • Мнения: 226
Ивка,
точно него имах предвид.
Много е красиво самото растение,освен цвета му.
Аз ще снимам днес аспарагуса и ще го пусна да го видите.
Не е лош,но като видях  на другите ,разбрах че трябва да сменя я мястото,а може би саксията,че е голям.
Деска, възможно е и саксийката да ти е малка Peace Ако не си го пресаждала скоро....Аспарагусът образува много корени и едни такива като луковички,, но прозрачни..не знам как точно се казват. Ще чакаме снимчици
LOVE Към края на юни, юли връхчетата на каланхоето се прищипват, за да може да образува цветни пъпки . Освен това, за да цъфти иска много светлина.
Как се прищипват. Не мога да схвана. Ако го изкарам навън ще му пречи ли нещо?

Откъсваш цвета в основата от към стъблото, аз така правя с почти всички цъфтящи за да се разклоняват и старите цветове да не взимат от силата на растението, това моето, което показах на снимката беше на източната тераса Sunglasses
Точно така както ти е обяснила aitep, но не цвета откъсваш, а връхчетата на новите листенца-от основата. Мисля, че на това, майсотирите му казват пензиране  newsm78.  От там, пък и от други места с пълна сила започват да избиват нови нови листенца, разклонения и да се образуват цветните пъпки. Пък и се оформя самото растение, за да става прекалено високо и безформено.
Връхчето на моята обичка го "щипах" Joy толкова пъти, докато най сетне пусна разклонения в страни и се накичи с цвят. Като се покажат листенца на същото място, пак ги щипни. /с нокти, върха на пръсти, малка ножичка/
Ето това е резултата: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217997&photo=72
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217997&photo=148
Ако е на вън трябва да е на светло, но Не бива да е на пряко слънце. Ще му изгорят листенцата. Naughty

# 497
  • Мнения: 6 041
aitep, джиджи биджи  благодаря ви много, адски много! Hug   love001
джиджи биджи  разгледах всичките ти цветя от албума. Невероятни са!  Peace Голяма цветарка си, възхищавам ти се!  Hug Мога да кажа само едно голямо БРАВО!!! smile3501

# 498
  • Мнения: 3 036
 джиджи биджи ,
Ето го аспарагуса и моето мушкато ,което тръгна като невидяло.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6015913
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6015933

# 499
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, помагайте  Praynig Praynig
Азалията ми умира  Sad Падат й листата, много. бях забравила да я полея може би 5 дни и това е резултата  Sad
А почва ли не й купих (за азалия специална), та тор ли за азалия, та каквото пожелае ...
Знам че ще я загубя, аз не се и надявах, че мога да я гледам дълго, но все пак ми е много, много мъчно  Sad

# 500
  • Мнения: 139
Деси, можеш да си занесеш аспарагус в училище. Гледах по телевизията веднъж, че помагал на мисленето и стимулирал ума. Аз моя веднага го занесох в кабинета. Laughing

Аз бих пуснала нова тема, но не знам как става. Ако имам повече време може и сама да се справя, все пак нали това ми е работата. Но някои тънкости не са ми ясни.

# 501
  • Мнения: 3 036
Вив,
съжалявам за азалията.
Две досега съм уморила и при огромното ми желание да я отглеждам и тя не ми се отблагодари като твоята с листенца и цъфтеж.
За мен те са най - трудно отглеждащите се растения.
С тази кисела почва и специална тор...

# 502
  • София
  • Мнения: 10 858
Деска, за съжаление не на мен се дължаха цъфналите й цветчета, просто така ми я подариха. Аз й купих специална за азалия почва, както и специална за азалия тор. Е не ще, и не ще да живее ...
Като че ли много по-добре се чувстваше в саксийката, с която ми я подариха, но дали пък умира затова, че я пресадих? Но нали е в кисела почва ...
Ох, този път все се надявах, че това цвете ще съумея да го задържа живо, но уви.

Приемам всякакви спасителни мерки  Praynig
Все още има листа по нея, но като я докосна само и падат с купища. Дали ако остане по голи пръчки има смисъл да продължавам да я поливам с торчето и да си я гледам, или да я хвърлям  Sad

# 503
  • Мнения: 3 036
Нееее.
Докато има листнеца я гледай и я тори.
Недей още да я прежалваш.
Виж от какво е - да не е преполята или обратното скоро да не е поливана-
Все пак е доста горещо.
Ако можеш виж й коренчетата.

# 504
  • София
  • Мнения: 10 858
Според мен има две причини от които се отключи листопада:
1. че я пресадих в нова саксийка (но не съм махала тази, купената пръст, само добавих пръстта за азалия)
2. че забравих да я полея около 5 дни.

Оттогава си я поливам през ден, даже много пъти чинийката й се напълва с вода, та я изхвъллям (значи пръстта е достатъчно влажна) но не помага. Листата си падат.

Аз още няма да я хвърлям, но ако й паднат всички листа (засега са 50 %) паднали, какво да я правя? newsm78

# 505
  • София
  • Мнения: 10 858
ох, извинете  Embarassed

# 506
  • Мнения: 3 036
Значи една от причините е че има ново място и й трябва време за да свикне.
После като се приспособи ще спре с листопада.
Моят бенджамин и китайската роза непрекъснато ми правят този номер като ги прибера наесен или като ги присяда.
Остават по едни пръчки само и се чудя какво става и какво га ди правя.

# 507
  • София
  • Мнения: 10 858
Деси,  Hug дано да си права!  Praynig Praynig Praynig
Мястото й е същото, само пресаждането може би!
Дано оцелее, благодаря ти миличка   bouquet

# 508
  • Мнения: 794
Здравейте, момичета!
Наскоро преживях голяма трагедия и като започнах да се съвземам, се заех с отглеждането на цветя - от цъфтящите - петунии, бегонии и др. Установих, че грижите за цветята ми помагат да се възстановя психически и са ми голяма утеха. Може да се каже, че доста съм се вманиачила...
Скоро ще Ви покажа и снимки.
Гледам цветя на балкона си, а скоро ще украся с тях и шатрата в двора.

Имам въпроси към по-разбиращите: мога ли да засадя петунии в по-плитки саксии? Четох, че са с плитки корени. Искам да засадя каскадни петунии от различни цветове в кръгли и плитки саксии и да ги увися на шатрата в двора.
Имам три цвята бегонии - оранжева, розова и жълта. Имам и една бегония, която беше на път да загине, но се стабилизира. Обаче не цъфти. Как да предизвикам цъфтеж?

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 14:39 от asja

# 509
  • Мнения: 226
Декса, ами че той ти е хубав аспарагусът. Ако не си го присаждала скоро- сега го направи. Ако има стари клонки ги отрежи от дъно и остави новите , здрави шипове. Изкарай го навън, но на сенчица, в някоя от тия висящите саксийки. Аз вчера се допълвах, че климатът при вас е жестоко хубав за цветенцата. Пръскай го честичко с водичка и после -докладвай за резултата. Палците от нас:
aitep, джиджи биджи  благодаря ви много, адски много! Hug   love001
джиджи биджи  разгледах всичките ти цветя от албума. Невероятни са!  Peace Голяма цветарка си, възхищавам ти се!  Hug Мога да кажа само едно голямо БРАВО!!! smile3501

LOVE    bouquet  bouquet  bouquet  след като уморих доста цветенца тази зима, от което много ме е срам  Embarassed Embarassed Embarassed, сега им давам двойно повече грижи-дължа им го. То нови саксийки, то нова пръст ,торене, оросяване. Мъжът ми ми донесе вкоренител за резници, та с него прихващам вече новичките. Направихме си малко фонтанче. Било хубаво да има течаща вода...
И сега не ми се смейте.....пускам им тихичко музика - вивалди, щраус, кени дж. и др. такива и вкяка вечер и докато ги наглеждаме с мама им говорим. Rolling Eyes. Дъщеря ми като чуе музиката, дакладва на таткото в другата стая: - "Мама пак пусна на музика на децата" Joy Joy Joy Всички в къщи сме им фенове.

Общи условия

Активация на акаунт