боледувате ли повече, откакто родихте

  • 3 900
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 236
  Не изобщо не боледувам слава богу:)
  И преди да забременея, и сега нещо не боледувам да чукна на дърво. АБ или каквото и да е друго не съм пила от години-години. Всъщност само аналгин много рядко вече за главоболие.
  Все още кърмя  Simple Smile Всъщност първата седмица вкъщи бях болна и ме втрисаше, но ми мина за един, два дни, аз така или иначе не ставах от леглото защото почти нонстоп се кърмехме тогава с малките.
  И последно ако има значение, сега съм на 26г., родих на 24 г.

# 16
  • Мнения: 705
Бих казала, че преди бременността бях по-кекава.

# 17
  • Мнения: 4 520
Докато кърмех, боледувах кажи-речи през седмица. Като отбих детето и болестите спряха. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 705
Бих казала, че преди бременността бях по-кекава.
Но това не го свързвам с бременността. Откакто започнах усилено да чета алтернативни книга за оздравяеане, настинките не ми се задържат много.
За по-сериозните болести...  Rolling Eyes хроничните... май не става въпрос за тях.

# 19
  • Мнения: 8 769
Аз принципно боледувах рядко, да не кажа хич. Имах някои проблеми, които също като Мария си обяснявам с ГНМ.
Откакто родих положението не е променено. При месечния ми цикъл ме боли глава (а преди ме болеше корема и кръста), и когато се ядосам (подобно на Афродита) започват разни други неща (запушен нос, леко неразположение, главобол, повръщане, може би вдигам и кръвно, знам ли).
Не свързвам нещата с раждането, а с възрастта  Confused Blush

# 20
  • Мнения: 4 392
Не. Но и преди раждането не съм боледувала. Като изключим  един период от 7 месеца след раждането, в който бях ни жива, ни умряла(но не ми се впуска в подробности), съм си кажи- речи същата. Даже след раждането се отървах от ужасните предменструални болки.
Но зависи какво разбирате под болест. Аз еднократните хреми и дребни неразположения не ги броя.

# 21
  • София
  • Мнения: 505
След първото ми раждане се сдобих с алергия към пролетните цъфтежи - кихане, запушен нос и астматични пристъпи. Какъв ли е конфликта според ГНМ?  newsm78
Иначе в честотата на т.нар. настинки не съм забелзала да има промяна.

Преди да се роди малката, след почти всяко боледуване на синът ми и аз се разболявах. Сега нямам толкова време, за да направя такава статистика.  Crazy

# 22
  • Мнения: 60
при мен все още раждането е доста близо, за да мога да заключа за някакъв по-дълъг период. но откакто съм родила грам болест няма. освен тъпият ми пръст на крака, който вече трети месец гнои и боли. въпреки хомеопатията.
но аз и преди не съм боледувала почти. както написа мая - мисля, че е свързано с алтернативната медицина. аз с нея отскоро се сближавам, де. но преди това по лекари не съм ходила - смятах, че няма смисъл. и бях сигурна, че болестите са от главата и затова няма да боледувам, щото не ми харесва Wink.

# 23
  • Мнения: 1 753
И аз минах през такъв етап. Сега обаче боледувам значително по-рядко от преди година и половина например.
А преди да родя не си спомням да съм боледувала. А ако въобще съм боледувала, то не е било за повече от 1 ден, дори за няколко часа...
Не знам на какво се дължи. Може би на това, че на подсъзнателно ниво се чувстваме подчинени на децата - когато те са болни, и ние сме болни (и буквално и преносно).
При мен вече болестите отшумяват първо защото и децата боледуват доста по-радко и второ защото вече не се шашкам толкова.

# 24
  • Мнения: 1 111
Не,не боледувам повече.Може би защото започнах да обръщам по голямо внимание на здравето .Единственото нещо с което се сдобих е болезнен МЦ.Преди си идваше без да усетя,а сега ooooh!

# 25
  • Мнения: 4 392
Не,не боледувам повече.Може би защото започнах да обръщам по голямо внимание на здравето .Единственото нещо с което се сдобих е болезнен МЦ.Преди си идваше без да усетя,а сега ooooh!

Това е странно. Аз съм чувала само за обратното. Пък и от личен опит, както казах..

# 26
  • Мнения: 14 654
Първите месеци след като родих бях ужасно болнава, после си станах както преди. Тъкмо на път за болницата, когато трябваше да раждам вече, ни блъсна кола и точно в този миг ми се върна мигрената, която не се беше появявала години, сигурно от страх. После като се роди детето, се разболях от пневмония, при положение, че аз кашлица никога не съм имала, по принцип приблемите ми като дете са били свързани с носа и гърлото.

# 27
  • Мнения: 251
Не съм боледувала повече след като родих, но бях доста по-изнервена. А цъкала ми стана много редовен. Точно на 28 ден. Докато преди беше непредсказуем, болезнен и ужасно дълъг...

# 28
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
За сега да чукна на дърво не съм забелязала, подобна зависимост! И преди не боледувах и сега! Може би защото скачам от бременност на бременност?  newsm78 Но малко се плаша от цикъла след това, тъй като сега от първата болезнена овулация направо забременях и не знам, мисля, че ще боли ПМС доста! Дано се окажа грешен пророк!  Praynig
При вас как е ПМС? То си е като болест при някой, след раждане!

# 29
  • Мнения: 3 211
Не само че боледувам,ами направо съм развалина. Whistling
Едно време никога не съм боледувала,кипяла съм от енергия.
и аз бях така, но като че ли вече се стабилизирах.
аз си го обяснявам с това, че бебето е взело всичко, което му е трябвало, за да бъде здраво.
откакто се помня не съм боледувала, само някакви леки настинки и толкова.
малко след като родих, може би като спрях да кърмя, като се почнаха... нямаше грип да ме пропусне (по-сериозни болести не съм имала)
-за първи път през живота си вдигах температура и така установих, че нормалната ми температура е 35 градуса, преди това не ми се е налагало да си я меря.
-зъбите ми са разрушени и продължават да се трошат (взела ми е целия калций явно)
-костите и ставите ме болят
-косата, кожата и ноктите ми са по-зле Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт