боледувате ли повече, откакто родихте

  • 3 894
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 59
Не само че боледувам,ами направо съм развалина. Whistling
Едно време никога не съм боледувала,кипяла съм от енергия.
и аз бях така, но като че ли вече се стабилизирах.
аз си го обяснявам с това, че бебето е взело всичко, което му е трябвало, за да бъде здраво.
откакто се помня не съм боледувала, само някакви леки настинки и толкова.
малко след като родих, може би като спрях да кърмя, като се почнаха... нямаше грип да ме пропусне (по-сериозни болести не съм имала)
-за първи път през живота си вдигах температура и така установих, че нормалната ми температура е 35 градуса, преди това не ми се е налагало да си я меря.
-зъбите ми са разрушени и продължават да се трошат (взела ми е целия калций явно)
-костите и ставите ме болят
-косата, кожата и ноктите ми са по-зле Twisted Evil


Все едно аз съм го писала , но продължавам да съм развалина.Тъкмо дъщеря ми оздравее - синът ми се разболее и аз съм в кюпа.

# 31
  • Мнения: 640
Категорично ДА и по-сериозно.

# 32
  • София
  • Мнения: 607
Не, определено не боледувам повече, нито по-сериозно...Малкият мъкне от градината разни заразни от време на време...

# 33
  • Мнения: 5 539
Не, точно обратното. Вече 9 месеца не съм боледувала сериозно, да не кажа хич. А в същото време дъщеря ми и мъжа ми изкараха доста болести. Отдавах го на приема на коластра, но вече и нея спрях. Друг път през зимата изкарвам по няколко простудни заболявания, а този път се разминах.
И в същото време се чувствам силна, енергична, справям се с нарастналите задължения покрай двете деца почти сама и не ми тежи толкова. Имам чувството, че някой тайно ме допингира Mr. Green
Подозирам, че това се дължи по някакъв начин на кърменето и начина, по който то влияе на хормоните. Ако някой знае за възможна такава връзка, моля да ми каже.

# 34
  • Мнения: 3 506
Двата хормона, свързани с кърменето (пролактин и окситоцин) би трябвало да имат по-скоро обратният ефект на допингиране, ма знае ли човек, може пък на тебе така да ти действат.

# 35
  • Мнения: 2 818
С първото дете не боледувах толкова..... обаче с второто... още като бременна с него през два месеца бях болна за по две седмици, но и не съм се лекувала особено де, то и като цяло с него се чувствах много уязвима. Не знам как да го обясня... може би защото съм по-чувствителна сега и повече преживявам някои неща. При себе си установих, че се разболявам като се вкарам в някой измислен филм... като изляза от него и до ден-два съм оздравяла Rolling Eyes

# 36
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Извинявам се на авторката   bouquet, но въпроса ми е пряко свързан с нейния въпрос!

Искам да попитам мамите, които казвате, че боледувате повече след раждането, колко кг бяхте напълняли по време на бременост? Въпроса ми е свързан с мен самата, тъй като преди за забременея с първото дете не можех да пия студени неща, веднага ме хващаше за гърлото, а след като я родих този проблем изчезна! Хранех се прдимно с плодове и зеленчуци на салата! Сега не е така, сега много повръщах до 4 месец и то всичко, нищо конкретно, дори салата, а сега ми е лошо и нямам апетит! Забременях 85кг, а сега съм 20г.с. и съм 83кг и се тревожа, че няма да ми останат сили след раждането и ще боледувам повече! Дали има такава зависимост, нека го обсъдим?  newsm78

# 37
  • Мнения: 8 769
drize, аз мисля че няма зависимост между килограми и сила на организма за преборване на болестите.

# 38
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Доня Туфиня, да, за килограми и сили на организма няма, но аз питам защото не ми се очертават да кача много килограми сега! И без това съм -2, а ми остават още 18 седмици, като се има и предвид лошото ми хранене, та от там вадя подобни изводи!  newsm78

# 39
  • Мнения: 8 769
Мисля, че няма такава опасност. Гаденето ще спре, а после се постарай да се храниш здравословно (както си успяла да го правиш по време на първата бременност) и всичко ще бъде наред. Защо ти е да качваш много килограми? Те са предпоставка за допълнителни проблеми-високо кръвно налягане, диабет и т.н.
Не се тревожи хич! Peace

# 40
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Благодаря!   bouquet   bouquet   bouquet Наистина много съм се притеснила, че като хапна ядене и салата и ми се повдига от салатата! Дано, ще се отчета после!  Hug

# 41
  • Мнения: 2 176
Ами не яж салати, освен ако не са домашно производство. Сега има толкова много пестициди, че няма да е чудно от тях да повръщаш. През бременността вкусовете много се променят, аз наприме не обичам сладко, но тогава се тъпчех непрекъснато. Знам, че не е много здравословно, но пък организма има някои нужди и сам си определя.

Изобщо няма да сбъркаш ако ядеш каквото ти се хапва, в плодовете има достатъчно витамини. Не се насилвай да ядеш храна, от която ти става лошо.

# 42
  • Мнения: 2 005
От както родих не съм спирала да боледувам , ама то цистити , ангини - ужасссссссс Cry Обяснението ми е слаб имунитет  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 753
Преди да забременея изкарах доста тежко заболяване,от което се въстановявах доста време и поради това отложих малко и забременяването.Изкарах обаче чудесна бременност и леко раждане,но след раждането(седмица след него) направих пневмония,трябваше да се лекувам и по тази причина не можах да кърмя.Но след като се възстанових от пневмонията,което стана доста бързо,от тогава да не дърпам дявола за опашката,но не съм боледувала изобщо.

# 44
  • Мнения: 3 376
Не съм забелязала,но и аз не боледувам откакто станах веге Sunglasses

С изключение на един нервно-емоционален срив/така го наричам,но незнам какво беше точно/,когато бях на легло 2 дни без да мога да стана и само спях,може и от изтощение да е било,незнам.Това беше около 6-7 месеца след раждането,но много ми се беше насъбрало.

Косопада броим ли го? Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт