Плода на любовта през НОЕМВРИ ще покажа на света!

  • 10 156
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 827
Понеже и аз чета по диагонал сега видях поста на Lida и искам да и кажа че страшно се радвам че всичко е ок  bouquet

# 16
  • Мнения: 34
Fairy ами за моя зъб уж не е спешно  Thinking Става въпрос за коронка на имплант и понеже е специална се правят 2 снимки една преди поставянето и една след. Говорих със зъболекаря и ме посъветва да изчакам. Аз не бих чакала т.к. това чакане е за сметка на останалите зъби(не мога да се храня на страната с импланта в момента). Да не говорим, че от 1 година тази страна не я ползвам пак заради импланта. Февруари ми сложиха импланта и питах при бременност ще има ли проблем и казаха  - не, а сега се оказа, че всъщност не съм разбрала  #2gunfire Вярно за импланта няма проблем даже колкото по-късно сложат коронка толкова по-добре, но на мен този вариант хич не ми допада.

 ladybebi  не е задължително да са контракции  Naughty може да са болки предизвикани от притискане при наличие на други проблеми(колит, запек, газове). Съгласна съм обаче, че е нужна почивка. На мен точно това ми казаха - да лежа  Tired

# 17
  • Мнения: 30
Yuliya2008, на мен и зъболекаря, и гинеколога ми казаха че няма да правим снимка на зъба, но друго всичко може... след 3 месец.

Но чух, че имало някакви... ризи /или нагръдници/, които се обличат на бременната, за да я предпазят от облъчване навсякъде и снимат зъбчето... Не знам точно за какво става дума, но можеш да попиташ зъболекаря си, той със сигурност знае. Ползвали ги конкретно за бременни...
Инфекцията е в главата... затова ако се налага, има начин дори за рентгенова снимка.


Тонеска, хубава темичка  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 789
[ ladybebi  не е задължително да са контракции  Naughty може да са болки предизвикани от притискане при наличие на други проблеми(колит, запек, газове). Съгласна съм обаче, че е нужна почивка. На мен точно това ми казаха - да лежа  Tired


До сутринта бях именно със запек, но Дуфалак на гладно ми помогна, после усещах как се надувам с газове, забравих да пия един Еспумизан
Ако и утре продължава- ще звънна нан док за съвет

# 19
  • Мнения: 191
Благодаря ви момичетаааа Hug, ако знаете само как се вълнувам. Още не мога да повярвам че ще имам момченце Party. Еи мъжките мами после да дават съвет как се гледа бебе с пишка Joy.
ladybabi, как така УЗ не може да направи снимка, нещо не шващам newsm78?
Yuliya2008, когато бях бременна преди, ходих на зъболекар, наложи се да ми направят снимка на зъб, после слагахме коронка, но никои не ми е споменавал дори, че това нещо е опасно Thinking.
Ох Мишле, с тези болки.....какво да ти кажа, наистина имаш нужда от почивка сега и повечко лежане, но при тези обстоятелства....поне гледаи да седи6 повечко и да не се напрягаш дори и психически. Много се пази Peace.
Ех голяма краста е този форум, ама хаиде вече ви казвам лека вечер  bouquet.

# 20
  • Мнения: 191
Norass, сега си спомних като спомена, че и на менетогава  ми слагаха такъв нагръдник когато ми правиха снимката Peace.

# 21
  • Мнения: 34
Norass Благодаря за отговора. Не бях чувала за тези специални ризи/нагръдници за бременни. Аз говорих със зъболекаря и той отказва да прави снимка без бележка от лекар.  Crossing Arms Обясниха ми, че снимки на бременни са правили, но общо взето ги избягват. Хирурга отказа да ми снима зъба на контролния преглед  Cry
В събота да видим какво ще каже лекаря и дали ще даде бележка  newsm78

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 22:51 от Yuliya2008

# 22
  • Мнения: 34
lida честит ти момък  stork-boy и че всичко е наред  Hug

Тази снимка и коронка в България ли ти правиха? Тук в САЩ само като чуят бременна и веднага  Naughty Naughty
Според мен това което описва Norass е различно като риза/нагръдник от стандартното. Те снимка не може да правят без да сложат нагръдник  #Cussing out
Даже в България като бях, си правих снимки на зъби и ми обясняваха, че апарата им бил много добър и облъчвал основно зъба и почти нищо друго. Не че схванах много от обяснението, но се успокох т.к. тогава за 20 дена си направих около 20-30 снимки  #2gunfire #2gunfire

# 23
  • Мнения: 54
Здравейте, момичета Heart Eyes
От три дни се опитвам да се докопам лаптопа, а през това време сте изписали толкова много.

Първо искам да кажа, че много се радвам за всички, които са получили добри новини за бебчетата си и са им узнали пола Hug

Мишле, най-добре говори с твоя доктор. Превърни неизгодната за теб ситуация, в изгодна и си вземи болнични с най-чиста съвест. Бебето е на първо място и на такова ще си остане и след като се роди Simple Smile
Yuliya2008, до колкото имам спомен от прочетеното в един американски сайт, рентгена е фатален в първите 1-2 месеца, когато е органогенезата. Но по нататък не знам как стоят нещата, за съжаление. Твоят лекар ще ти каже.
Лида, честито ти момченце. Как се гледа бебе с пишка ли? Дърпаш пишката периодично и това е Joy Останалото се прави по стандартния начин Joy

Проблема с подутите крака не ми е познат от първата бременност, понеже напълнях много малко, много се движех, а и родих в средата на май. Но мисля, че сега няма да ми се размине в тези жеги. Моя приятелка има аптека и ми препоръча крема за крака на Мустелан някой го беше споменал Peace. Аз ползвах крема им против стрии през първата бременност, сега пак съм си купила същия и започнах да мацотя шкембето. Вие мажете ли се вече с нещо?

Гледам, че се е отворила темата за начина на раждане, а и колко още ще има да се отваря, особено в последните месеци Mr. Green Да ви кажа, раждането независимо от начина, си е зор, обачееееееее да научиш едно дете да ака и пишка на гърне, на мен ми изглежда по-голям зор. Такъв отпор оказва моя син, направо идея си нямате. Както казват старите хора: бебета в корема - малки кахъри, бебета извън корема - големи кахъри Joy

Татко Барба, това "Дермоластин млада мама" за какво е? newsm78 Направо хвърли в тъч женорята Joy



# 24
  • Мнения: 54
Станала е правописна грешка - крема за подути крака и крема против стрии са на МУСТЕЛА. Peace

# 25
  • Мнения: 34
lija да това за първите месеци и аз май го четох някъде, но за после нищо  ooooh! ще чакам събота и мнението на лекаря, то е ясно.  Crazy

За мазането не съм спирала. Тук заради климата цяла зима използвам лусион за тяло и тъкмо си мислех, че нямам търпение март да спра и се оказа, че заради бременността трябава да се мажа Crazy Ако не се намажа кожата ми става суха и сърбииииииииии  Crazy
Първо се мазах с лусион, после минах на бебешко олио, а сега с някакъв специален лусион за стрии palmer's . Имам олио и крем понеже беше комплект, но засега само лусиона ползвам.
Мажа всичко корем, гърди и целия гръб Crazy Даже и нощем се мажа, като усетя че нещо ме сърби  #Cussing out

# 26
  • София
  • Мнения: 72
Докато се наканя да пиша и старата тема свършила Laughing

Първо, да честитя на всички именици. С гордост да си носят името и само с добро да им се споменава   bouquet

Феъри, абсолютно съгласна съм с теб за раждането. Тези представи за неистови крясъци в родилна зала изобщо не отговарят на истината (освен ако при мен е било някакво изключение) и явно са насадени от филмите. Дори и в предродилна нямаше такова чудо. Докато дойде моят ред, през предродилна минаха може би 20 момичета и никоя не крещеше. Чуваха се само тихи охкания. Единствената родилка, която направо се дереше се оказа, че е със сложена епидурална Shocked. Дали не я беше хванала, или просто много я беше страх  newsm78 - не знам, но в един момент докторите я помолиха да не вика така, че стресира и останалите мами.
Пак ще кажа, при раждането изключително важна е нагласата. Естествено, ако се налага секцио, просто се налага и това е. Има вероятност и на мен да ми се наложи, ако бебето е голямо, защото съм с тесен таз. Важното е всяка от нас да има такова раждане, което да й донесе здраво бебче и от което да се възстанови бързо Praynig Praynig Praynig.

Шамс, абсолютно съм съгласна с теб за отичането на краката. Сега все още нямам подобен проблем, че съм вкъщи, но при първата бременност, която беше преди 3 години по същото време, краката ми се подуваха само, когато ходех на работа. Ако има възможност, добре е да се вдигат по-нависоко.

Лиде, видя ли, че имаше ефект от стиснатите палци  Hug

Мишле, просто кажи на шефовете и взимай болничен  Heart Eyes. Нали и без това смяташе да го направиш следващата седмица. Аз също мислех да удържа до 4 месец и тогава да им кажа и си мислех, че ще ме разконспирират по големия корем, но още в 6 г.с. започнах да драйфам зловещо и нямаше как. Работата няма да избяга, сега най-важно е малкото човече. Консултирай се с док и ако наистина става въпрос за контракции - бегом в леглото. Дано все пак да е нещо друго  Praynig.

Хайде лека и спокойна нощ на всички   bouquet. Аз май пак ще хапна нещо, че ми е гладно  Embarassed.

# 27
  • Попово
  • Мнения: 687
дубрутру Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3
Добро утро и от мен.

# 29
  • Мнения: 1

Татко Барба, това "Дермоластин млада мама" за какво е? newsm78 Направо хвърли в тъч женорята Joy


Добро утро мами и бебета,
туй кремче било за стрии, та мойта мама пита дали действало да ли знаете цхе било скъпо и не знаела дали има смисул да си го купува Simple Smile (да ви извадя от тъча).

Общи условия

Активация на акаунт