Как ще реагирате ако непозната майка удари детето ви пред вас?

  • 26 586
  • 495
  •   2
Отговори
# 450
  • Мнения: 8 242
И на мен това ми е въпросът - как да накарам детето ми да не се "закача" повече от приемливото с другите деца  ooooh!
Но изобщо не мога да го измисля на този етап  Rolling Eyes

Изходът от това е лесен - хващаш детето, отвеждаш го, и му обясняваш, че ако тормози децата, няма да му позволяваш да си играе с тях.

Дам.. Правя го, примерно - прибираме се.. Обяснявм по пътя, всичко е ОК.. Той обещава..
И .. доследващия път.. Все едно нищо не се е случвало и нищо не сме говорили..
Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 08:01 от duhi_puhi

# 451
  • Мнения: 1 817
Оставяш го да се занимава сам и не го събираш с други деца, докато периодът отшуми. Това ще е един вид наказание за него.

# 452
  • Мнения: 337
Ясно е, че детето е буйно, но аз лично ще те накарам да съжаляваш, че изобщо си го доближила. Ако имаш забележки и оплаквания ще се обърнеш към мен! И по-спокойно, дъщеря ми също я бутат и т.н, казвам на майката или бащата да му направи забележка, никога не бих си позволила да посегна на чуждо дете - и то малко!

По-добре ли ти стана и по-велика ли се почувства като си "решила" проблема по този начиин?
.....Хора всякакви......

# 453
  • Мнения: 627
В никакъв случай не можеш да ме накараш да съжалявам. Ако ти не си успяла да възпреш детето си, все някой трябва да го стори.
И да, по-добре ми стана, обичам детето си и не искам то да страда.
Няма да ти се налага да посягаш на чужди деца, ако твоето е от "буйната" категория. То само посяга, намесата ти е излишна. Блазя ти!

# 454
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Аз пък не мога да разбера тези майки, дето знаят, че детето им е агресивно /малко буйно според тях/ и спокойно го оставят да блъска, хапе и удря другите деца, да им дърпа играчките и да ги разплаква, докато те гледат отстрани и сигурно много се радват на "юнака" който отглеждат.
Обаче щом тяхното дете стане обект на насилие отстрана на други, веднага почват да се жалват.

Ако се случи мое дете да прояви агресия към друго, винаги съм до него, опитвам се да я предотвратя и се извинявам както на детето, така и на майката.

Последния път като ходих на детската площадка се получи следната сценка между две двегодишни деца. Момченцето блъска момиченцето на пързалката, при което тя пада надолу, момченцето се пуска след нея, хваща я за косата и започва да й блъска главата в пързалката.
И двете деца пищят.
Майката на момченцето седи на пейката до пързалката, буквално на една ръка разстояние, наблюдава ги и нищо не казва.
Всичко това продължава доста дълго, защото се надявах майката да се намеси по някакъм начин. Но не, най-накрая ми се наложи да стисна ръката на момченцето достатъчно силно, за да пусне косата на момиченцето, като в ръката му останаха няколко кичура коса.

Е, повярвайте ми идеше ми да смачкам не само момченцето, ами и майка му, ама нейсе, само му се скарах. А зад гърба си чувам галена забележка "Ама, маме, то така не се прави".
В случая смятам, че момченцето не е подложено на агресия в семейството, тъкмо напротив - оставят го да си разиграва коня и то точно това прави.


Ако детето ви нищо не прави и някой му се кара е едно, но ако детето ви застрашава безопасността на друго дете, пък вие си гледате безучастно, вече е съвсем друго.



Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 12:33 от 6

# 455
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И съм напълно съгласна с Темида. Няма да оставя да ми бият детето, докато обяснявам на майката, че такова поведение е неприемливо.  Crossing Arms

Когато тя няма намерение да си озаптява побойника, явно някой друг трябва да го стори.

# 456
  • Мнения: 8 242
Оставяш го да се занимава сам и не го събираш с други деца, докато периодът отшуми. Това ще е един вид наказание за него.
Той е в такъв период от както се е родил  Tired
Съгласи се, че не мога да не го събирам с други деца, защото така изобщо няма да се научи как да се държи..
Винаги му правя забележки и му стоя залепена, за да не стане някоя беля.. Но за секунда да се обърна и чувам рев от някое дете зад гърба си ..

Има пък деца стоят и гледат като препарирани.. Ми като видиш, че тип равят нещо неприятно - отдръпни се.. Но те са свикнали винаги мама или баба да са до тях и да очакват намеса.. А това какво възпитание е?
Колкото може едно дете да прецени, че това което прави е неправилно, толкова може и другото - да прецени, че от това трябва да се пази..
И в живота е така..

# 457
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
М-да, като не мога да си озаптя детето, нека другите деца да не стоят като препарирани.
Пък после се чудя, защо майката на другото дете се разправя с мен и с детето ми, вместо да вземе да научи собственото си дете да се бие.

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 12:45 от 6

# 458
  • Мнения: 8 242
За какво озаптяване говорим на 2 годишно дете?
Нормално е не всички деца да стоят като статуи и да гледат със зяпнала уста какво ще каже мама, че да изпълнят като роботчета..
Всяко дете си има индивидуалност и явно на по-буйните деца работи по-изявено..

Ако беше майка на буйно дете, много ме сънмява да е беше такова мнението..
За мен е ненормално едно дете да е винаги послушно..

Дано не си от другата страна, когато детето ти се превърне по пощурял тийнейджър  Rolling Eyes

# 459
  • София
  • Мнения: 8 943
Duhi, много сладък бонбона, направо като ангелче е с тези къдрици. Откъде тоя боен нрав. Иначе по темата, защо не пробваш да го водиш да играе с по-големи деца, да не му е толкова лесно да ги бие. Така ще усети съпротива и ще разбере, че не винаги е лесно да набиеш някой, че има и по-силни от теб. Peace

# 460
  • Мнения: 8 242
Да, с по-големи момчета 2-4 клас си играе перфектно!
Обачеееее.. те не искат много да си играят с него, защото им е бебе  Rolling Eyes
Кумувете ни имат 2 деца - дъщеричка на 3г.9м. и батко 2ри клас..
С баткото се празбират повече от прекрасно.. като се заиграят 3 часа не му чувам гласа..
За сметка на това с "каката" просто е... тя все реве, или не му дава играчките или той я бие с тях  ooooh!

# 461
  • София
  • Мнения: 4 086
vmitkova, подписвам се под думите ти.  Peace

Източникът на човешката агресия не е подражанието, а обикновено вътрешен проблем, който търси път навън. При децата това е неувереност, ревност, чувство на безнаказаност, липса на внимание и, разбира се, липса на възпитание. Огромен процент от неуравновесените или неконтролируеми деца всъщност растат в семейства, в които родителите се разбират чудесно и в които няма кавги и побоища, дори напротив. Личният пример на майката и бащата е много важен, но след определена възраст, преди това основна роля играе физическото очертаване на житейски периметър - лошо/добро; правилно/неправилно и т.н. Като израз на похвала и поощрение обикновено целуваме, прегръщаме и изобщо, физически реагираме спрямо детето. По същия начин трябва да действаме и в обратна посока. Точно толкова неадекватно ще изглеждаме, ако наградим първите стъпки на детето си само с думи, например "Браво, мамо, точно така!", провикнати от разстояние един метър, колкото и ако отбележим първия негов удар и ухапване с "Не, мамо, не така". Малките са чувствителни към физическите действия на родителите си, вербалната и емоционалната комуникация се овладяват доста по-късно. Ето защо да удариш детето си не означава да го малтретираш, а да общуваш с него. Да удариш детето си не означава, че си изрод или че си го посинил от бой, или травмирал до живот, нищо подобно. Когато го плеснеш през ръцете още първия път, когато е ощипало или ударило някого; когато го плеснеш през устата още първия път, когато е ухапало до кръв другиго, тогава му даваш възможност да се ориентира и осъзнае цялото това разстояние между целувката и удара. Веднъж установило границите на физическия си свят, то ще ги пренесе правилно и върху емоционалния си такъв, каквато всъщност е и целта. На възраст 4-5 години детето вече е способно да общува на по-фино ниво и може да реагира само по тона или изражението на родителя, но само при условие, че има създадена осезаема и физическа основа за това.

Duhi puhi, прочети какво е написала crazy chick. Тук я обявиха за терорист, насилник и какво ли още не. Плясване=побой, малтретиране и т.н. Физическият контакт като наказание(плясване през ръката) е абсолютно равностоен на побой и шутове в бъбреците. Детето на ССФ на 10-12 месеца изгражда сложни асоциативни връзки и успешно се справя с моралните норми.
Малките деца имат нужда от физически контакт. Затова пипат и лапат всичко. Затова трябва да бъдат галени, гушкани, докосвани, когато трябва да бъдат поощрени. Затова трябва да бъдат пляснати, когато трябва да се накажат. А ако някой под плясване разбира десен прав-проблемът е в него мисля.

На големият си син не разрешавах да бута, дърпа, да взима играчките и т.н. на малките. За сметка на това го оставях да се гони и бори с по-големите(1-2 години по-олеми, не чак батковци). На 4 години вече правеше сложни схеми за размяна на ирачки( Аз на теб-ти на мен-аз на него-той на мен! Sunglasses) и успяваше да докопа каквото иска. Същевременно е много внимателен,не посяга, не е агресивен, но и не се страхува като се посдърпат с някое дете.

# 462
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Всяко дете си има индивидуалност и явно на по-буйните деца работи по-изявено..

Ха ха!
Препарираните деца, ако чакаха мама да каже какво да правят,  нямаше да са препарирани, а щяха да се отдръпнат или да отвърнат на удара.

Ами моето дете пък НЕ ЖЕЛАЕ да се свира като мишка, докато отмине опасността, нито да удря и изобщо не е поради липса на индивидуалност. Rolling Eyes

 
Честно казано изобщо не искам да те нападам (но май звуча така), защото (поне по думите ти) все пак се опитваш да направиш нещо по въпроса с удрянето, а не стоиш отстрани да гледаш умилително. И смятам, че няма шанс друга майка да удари детето ти, щом ти си там и се грижиш то да разбере кое е приемливо държание и кое не. Надявам се скоро да премине този период при вас и спокойно да пускаш сина си на площадката, без да му дишаш във врата.  Wink

# 463
  • Мнения: 8 999
[
vmitkova, подписвам се под думите ти.  Peace

Източникът на човешката агресия не е подражанието, а обикновено вътрешен проблем, който търси път навън. При децата това е неувереност, ревност, чувство на безнаказаност, липса на внимание и, разбира се, липса на възпитание. Огромен процент от неуравновесените или неконтролируеми деца всъщност растат в семейства, в които родителите се разбират чудесно и в които няма кавги и побоища, дори напротив. Личният пример на майката и бащата е много важен, но след определена възраст, преди това основна роля играе физическото очертаване на житейски периметър - лошо/добро; правилно/неправилно и т.н. Като израз на похвала и поощрение обикновено целуваме, прегръщаме и изобщо, физически реагираме спрямо детето. По същия начин трябва да действаме и в обратна посока. Точно толкова неадекватно ще изглеждаме, ако наградим първите стъпки на детето си само с думи, например "Браво, мамо, точно така!", провикнати от разстояние един метър, колкото и ако отбележим първия негов удар и ухапване с "Не, мамо, не така". Малките са чувствителни към физическите действия на родителите си, вербалната и емоционалната комуникация се овладяват доста по-късно. Ето защо да удариш детето си не означава да го малтретираш, а да общуваш с него. Да удариш детето си не означава, че си изрод или че си го посинил от бой, или травмирал до живот, нищо подобно. Когато го плеснеш през ръцете още първия път, когато е ощипало или ударило някого; когато го плеснеш през устата още първия път, когато е ухапало до кръв другиго, тогава му даваш възможност да се ориентира и осъзнае цялото това разстояние между целувката и удара. Веднъж установило границите на физическия си свят, то ще ги пренесе правилно и върху емоционалния си такъв, каквато всъщност е и целта. На възраст 4-5 години детето вече е способно да общува на по-фино ниво и може да реагира само по тона или изражението на родителя, но само при условие, че има създадена осезаема и физическа основа за това.

Брей! Сигурна бях, че има някакво адски просто и логично обяснение на интуитивното ми усещане, че децата трябва да се пошляпват понякога.
Да ви кажа честно, моят син се беше научил много лошо да хапе. Като питбул беше. То не бяха разговори, то не бяха обяснения, то не бяха караници. Ама колко му разбира главата на 2-3 г. Хич не му пука, че на Х му тече кръв и го боли. И така беше до деня, в който направо побеснях, след като моят вълк сдави поредната си жертва. Причерня ми пред очите и почти в несвяст го заръфах за ръката. Май силничко съм го ухапала, макар и през дрехата. Повече не е хапал никого и никога.

# 464
  • Мнения: 8 999
[
vmitkova, подписвам се под думите ти.  Peace

Източникът на човешката агресия не е подражанието, а обикновено вътрешен проблем, който търси път навън. При децата това е неувереност, ревност, чувство на безнаказаност, липса на внимание и, разбира се, липса на възпитание. Огромен процент от неуравновесените или неконтролируеми деца всъщност растат в семейства, в които родителите се разбират чудесно и в които няма кавги и побоища, дори напротив. Личният пример на майката и бащата е много важен, но след определена възраст, преди това основна роля играе физическото очертаване на житейски периметър - лошо/добро; правилно/неправилно и т.н. Като израз на похвала и поощрение обикновено целуваме, прегръщаме и изобщо, физически реагираме спрямо детето. По същия начин трябва да действаме и в обратна посока. Точно толкова неадекватно ще изглеждаме, ако наградим първите стъпки на детето си само с думи, например "Браво, мамо, точно така!", провикнати от разстояние един метър, колкото и ако отбележим първия негов удар и ухапване с "Не, мамо, не така". Малките са чувствителни към физическите действия на родителите си, вербалната и емоционалната комуникация се овладяват доста по-късно. Ето защо да удариш детето си не означава да го малтретираш, а да общуваш с него. Да удариш детето си не означава, че си изрод или че си го посинил от бой, или травмирал до живот, нищо подобно. Когато го плеснеш през ръцете още първия път, когато е ощипало или ударило някого; когато го плеснеш през устата още първия път, когато е ухапало до кръв другиго, тогава му даваш възможност да се ориентира и осъзнае цялото това разстояние между целувката и удара. Веднъж установило границите на физическия си свят, то ще ги пренесе правилно и върху емоционалния си такъв, каквато всъщност е и целта. На възраст 4-5 години детето вече е способно да общува на по-фино ниво и може да реагира само по тона или изражението на родителя, но само при условие, че има създадена осезаема и физическа основа за това.

Брей! Сигурна бях, че има някакво адски просто и логично обяснение на интуитивното ми усещане, че децата трябва да се пошляпват понякога.
Да ви кажа честно, моят син се беше научил много лошо да хапе. Като питбул беше. То не бяха разговори, то не бяха обяснения, то не бяха караници. Ама колко му разбира главата на 2-3 г. Хич не му пука, че на Х му тече кръв и го боли. И така беше до деня, в който направо побеснях, след като моят вълк сдави поредната си жертва. Причерня ми пред очите и почти в несвяст го заръфах за ръката. Май силничко съм го ухапала, макар и през дрехата. Повече не е хапал никого и никога. Индивидуалността му, изразяваща се в хапане на другите деца, беше рязко смачкана и унищожена. Сля се със сивата тълпа на миролюбивите деца. За което не скърбя особено.

Общи условия

Активация на акаунт