За изхождането (ЕБХ) - част 6

  • 22 045
  • 367
  •   1
Отговори
# 15
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Здравейте в новата темичка,напоследък не ми остава много време за писане и за форум,но поне успявам да прочитам нещичко. Duol  bouquet

Бамби мама,мисля,че няма място за притеснение,с израстването бъбреците се развиват и съответно бебетата започват да пишкат на интервали както при по-големите деца,Цвети понякога издържа по 4-5 часа,но ние след шестия месец махнахме изцяло памперса,а след 10-ия вече показваше,че и се пишка или ходи по голяма нужда,сега вече сама си ходи до тоалетната,понякога дори не разбирам за това защото и водата си пуска.

От известно време започна да се храни сама,така че много самостоятелно дете си имам и мисля,че ЕБХ доста помогна за това,все още се кърмим,само дето се чудя дали да я отбивам сега преди да са започнали летните жеги или да го отложим за наесен,но пък тогава ще е по-голяма и още по привързана към сукането,знам ли newsm78

Димитриана,много е възможно,наш,та педиатърка не е привърженичка на памперса и много се радваше на Цвети,че е без памперс,както и на това,че все още я кърмя,та знам ли има и свестни и знаещи Thinking

Аз май ще пропусна срещата,че май сме много големи вече за там,пък и от работа незнам дали ще успея да се измъкна  Confused

Хайде махам се да не досаждам,ще гледам да се включвам по-често в новата темичка Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 381
bambi mama аз е момента съм при баба ми, но като се върна във Варна ще ти пиша да се видим  Hug
mata_kosmata аз мисля, че тука трябва да пишат тия които са поддръжници на идеята за ЕБХ без значение дали са децата им още с памперси или не, нали затова си пишем за да може заедно да се справяме с трудностите в ЕБХ и да си оказваме подкрепа така че не мисля че трябва да се притесняваш да пишеш в тази тема щом имаш отношение към ЕБХ  Peace

# 17
  • Мнения: 2 829
Mata Kosmata, ще се справиш, ако детето свикне с идеята и му хареса да не ака в гащите (моят син все още предпочита да го държа за крачетата, напоследък му е интересно да сядаме заедно на тоал. чиния както Айла описа, все още не винаги е съгласен да седне на гърне/детска седалка за тоал.) може да се справяте много успешно и без детенце да си казва. Ние изкарахме цялата зима с много малко аварии а Алекс не винаги си казваше. Просто аз предлагах, а той стискаше...
bambi mama, нормално е с порастването децата да стискат повече. Отделно от това е нормално през лятото да пишкат по-малко. Миналото лято всички го бяхме забелязали. В резултат на това като застудее за няколко дни малките опикаваха къщата Laughing Щото изведнъж почват да пишкат повече. Все пак в горещо време губят доста течности чрез потта.

Анна В., засрамих се и сега видях разказа-не знам как съм го изпуснала. А за бебката в началото-изглеждаше ми позната, ама някак вече Малена я възприемам като голяма... То на мене ми е странно и като гледам бебешките снимки на мойто...

# 18
  • Мнения: 2 652
Привет и от мен в новата тема. Искам съвет за нощното напикаване - малката се буди нощем, прави си там, каквото си прави, пишка си и си трае. Сутрин понякога я заварвам с доста издут памперс - по това разбирам, че се е будила. Как да сваля нощния памперс тогава? Опасявам се, че ще настане голяма мокротия без да я разбера изобщо до сутринта.

# 19
  • Мнения: 2 829
Май ако съм на твое място бих я оставила с памперс...
Суче ли нощем?

# 20
  • Мнения: 1 065
Вещичке, връщаш ме 6 години назад, когато трябваше на каката да се правят 6- месечните изследвания. Тогава се чудех на коя планета живее личния- не знае ли, че децата пишкат в памперс  Embarassed. Как, аджеба, да я накарам да пишка в шишенце? Но ето че, когато ученикът е готов, учителят се появява  Wink.
Тази сутрин ми направи впечатление, че и Буба Мара стиска. Така се случи, че в последния момент се оказа, че няма кой да заведе каката на градина. Калина още спеше (в 5.30 пишка и суче и откарва до 7.30- 8, но тази сутрин сука и в 7 и отказа да се събуди), скочих и започнах да я обличам спяща, метнах я в слинга и хукнахме. Градината е на 200 метра, но по баир нагоре и мен това доста ме затормозва, та доста я лашках де  Grinning. През цялото време ме ръмжа  Mr. Green. Като се прибрахме я събух и еднократната пелена беше суха- изпишка се в легенчето.
Grace m, и аз понякога не разбирам, че се е будила, но веднага щом установя пропуска, дърпам постелката до сухо и продължаваме да спим  Simple Smile.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 658
здравейте и от мен. Аз тукмо реша, че вече е свикнала да си пишка и ака само на тоалетната чиния и тя пак започва магариите  Rolling Eyes За известен период около месец, пишкаше най-много 2 пъти на ден в памперса и даже към края започна да си показва, че и се пишка като си дърпа памперса. После пак започна да си пишка в памперса или се дърпа вече като се е напишкала и и е мокър памперса. Миналата седмица беше болна и не съм я тормозила с тоалетната, но като се пооправи, започна много да пищи като искам да я заведа да се изпишка. Аз спрях да настоявам и сега някой път е съгласна, а друг път пищи като луда да не я водя. Естествено обожава да е без памперс и по голо дупе и реве много като тръгна да я обувам. Тези дни почна да пишка на килима  Confused Май и е много интересно, защото на няколко пъти става от тоалетната и се изпишква след 2 мин на килима. Как да я отуча, незнам. Иначе съм решила другия месец като се затопли хубаво да слагам гащи и памперса да е за навън и през нощта. Дали ще се отучи да си пишка в гащите така?

# 22
  • Мнения: 2 652
Май ако съм на твое място бих я оставила с памперс...
Суче ли нощем?

Ами не.

# 23
  • Мнения: 1 089
Димитриана,много е възможно,наш'та педиатърка не е привърженичка на памперса и много се радваше на Цвети,че е без памперс,както и на това,че все още я кърмя,та знам ли има и свестни и знаещи Thinking
Моята педиатърка КАРАШЕ приятелката ми да маха памперса заради честите уринарни инфекции на дъщеря и. Въобще съм много доволна от нея и е много в час, въпреки че е пред пенсия. Подкрепя кърменето, винаги мненията и са били точни и в края на краищата потвърждавани от други специалисти

# 24
  • Мнения: 381
И аз да си похваля педиатърката и тя ми каза че трябва да махам памперса и да изпишквам Гери още след 6-тия месец (знам че за много от вас това е късно) само че пък за захранването има стари разбирания и предлага да започне след 3-тия месец

# 25
  • Мнения: 1 089
Да, забравих да кажа и за захранването - препоръча ни захранване след 6 месечна възраст - до тогава изключително на кърма ( за момичетата които нямаха- с дохранване от АМ), хипоалергенно захранване, нямаше бързане с нищо, нито с жълтъци, нито с месо.  Не прави драми от нищо! Никога не бърза с ваксините, ваксинира само, когато детето е било здраво и без симптоми поне 10 дни преди това . Дано да работи, когато се решим на второ.
Извинявайте за офф-топика:)   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 1 078
Боже Господи, дай името й насам Peace Какво е това чудо на педиатрите? Laughing

# 27
  • Мнения: 1 089
д-р Шекерова, 20 ДКЦ

# 28
  • София
  • Мнения: 2 658
мойта маймуна днеска цял ден пишка само на килима, а реша ли да и сложа памперс, реве като луда.  Shocked Това нормално ли е?

# 29
  • Мнения: 2 829
Петя, Алекс казва:
"Айекс не обита игавник и папес" (Алекс не обича лигавник и памперс). Хем вече май от почти година не сме му слагали. Миналата есен свекърва ми много държеше да му слага "да му е горешко на дупето" пък и "малък е още, другите деца..." (това, след като се захлади а цяло лято малкия беше без), обаче се отказа след 3-4 опита-малкия ревял с цяло гърло и се съпротивлявал все едно ще го коли.... И един път (понеже като е с памперс тя е спокойна и не се ослушва) Алекс се беше наакал и седял час-два така-много му се беше зачервило дупето. Нито дума не и казах на свеки, дори я успокоявах, че бързо ще му мине, ама и на нея не и хареса така....
Та дете, което знае колко е хубаво без памперс, да, нормално е да реве....

Общи условия

Активация на акаунт