За изхождането (ЕБХ) - част 6

  • 22 076
  • 367
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 30
Брейй..то детето определено реагира на звукови стимулации като "пишш..". Пробвах веднъж, но само с 'разкопчан' памперс и все още в легнало положение върху него на повивалника..и се получи!!  Party Току-виж по спешност сме купили гърне за новородено..  Crazy Продължавам с опитите и ще докладвам! Simple Smile

А изобщо без памперси може ли да минем...и как?..

# 346
  • Мнения: 1 947
   Може - с памучни пелени. Simple Smile А пък гърне за новородено става от всяка пластмасова купа, която пасва между бедрата на възрастен.

# 347
  • София
  • Мнения: 12 254
анна в. аз за целта отдавна им купих нещо като табуретка за баня - http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=122&products_id=3012

# 348
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Здравейте момичета  Hug
Моя калпазан е вече от 2 м и нещо без памперс  Peace до тук вс. е Ок питането ми е как махнахте нощния памперс Rolling Eyes
В момента сме при свекито в прованса и се реших да махна и нощния памперс вече 5 или 6 нощи малчо е без него но продължава да се напишква  Tired понякога като се събудя през наща го слагам на гърне (незнам дали така трабва) но не винаги пишка , толкова е сънен душчката че спи на гърнето  Confused Сутрин като се събудя и го пипна е мокър  Sad


Мерси предварително   bouquet

# 349
  • Мнения: 405
Здравейте отново, само по нощите имам време да пиша. Simple Smile

Димитриана, и аз забелязвам че  малчо се опитва да се премести на някъде, ако му се пишка (макар че той още даже не пълзи, само се търкаля). Ако спи на мойта страна на леглото напр. се премята от страната на баща си и там се изпишква, ако не съм го хванала на време.  Joy Мъжът ми не е много доволен от цялата ситуация.  hahaha Аз съм гледала на няколко пъти малки кученца вкъщи и те правят точно това, като започнат да се придвижват, имат си естествен инстинкт да си пазят леглото чисто.

Девтра, мерси за идеята (а и за куража) за изпишкването навън. На няколко пъти вече пишкахме на тревичка и за май никой не разбра. Мисля, обаче да се сдобия със сгъваемо гърне, имало и такова чудо, да не повярваш и така да се оправяме, защото много ме е страх да не се изака навън, и да няма как да го почистя. Иначе човека няма проблем да върши работата в която и да е обществена тоалетна. Единственото, което ни съботира от време на време са тези тоалетни, на които автоматично им се пуска водата като се размърдаш пред тях. Така се шашка милото и спира по средата на работата, за да види какви става.  Mr. Green

Мортен,  ние започнахме на 6 седмици и мисля че беше точно на време, така че не ви е рано. Мисля, че в началото ще ти е удобно някое по голямо легенче (а ако е момченце трябва и по-дългичко Simple Smile).

Много съм доволна от гащичките да ви кажа и сега през деня го държа само по тях. Ако се заиграе нещо го изпускам понякога, но го слагам на едно килимче, което лесно се пере и суши. За мое най-голямо учудване се оказва, че на вън и нощем успява по-добре да се опази чист, отколкото през деня вкъщи (а преди май не беше така)  newsm78 От следващия месец мисля да се отказвам от нашия дайпер сървиз, защото само им плащаме, без реално да има полза кой знае каква. Мисля да си купя 6-7 пелени или от тези пелени-гащички и да карам с тях, ако ми потрябват.

Янаст, честито за хубавата вест! Само приятни емоции ти пожелавам с тази бременност!

# 350
  • Мнения: 1 065
Калина отказва да върши каквото и да е върху тревичка, над чужди мивки... Всички май сте минали през такива периоди. На гърне още не иска да седне, но и аз видях портативно гърне и му бях хвърлила око. За съжаление било купено от Лондон  Confused.
Ати, сега като  пишеш аналогията с кученцата, всичко ми се изясни  Laughing. Обръща се тя с крака към баща си и започва да го подритва като междувременно си е изместила дупето от нейната постелка. Ако той има неблагоразумието да не се събуди веднага, му пуска една топла струйка под гърба  Joy. По този начин си запазват леглото сухо малчовците явно.

# 351
  • Мнения: 762
Днес Калина пишка 2 пъти в парка!Преди отказваше категорично да пишка извън тоалетни.Не че съм голям фен на надупени дечица в храстите,но вече знам че доверието и към мен и гърнето се е възвърнало.Чак сега...
Вече нямаме никакви проблеми- чака си,сигнализира си (някак-става нервна или нещо подобно,но ме изчаква),ходим си до тоалетни,мивки,а днес дори в парка.Е,сменям някой и друг комплект гащи през ден,но това си е от любов към спорта.Дори беше болна няколко дни и едва се задържаше-пуска малко,но с все температурата си става и тръгва да слиза от кревата.Имаше ужасно разстройство.
Иначе май предпочита аз да я изпишквам.Абе станала съм нейн роб,но вече не ме наказва с напишкване.
Имаме "разговори" за гърнето.Обяснявам и че искам да ми каже кога и се пишка,но тя само клати глава (което не знам точно какво значи) и чат пат повтаря нещо като "там",сочейки го.Вашите деца как започнаха да си казват?

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 23:29 от dimitriana

# 352
  • Мнения: 485
Мен сигурно ме чакате за нова тема? Анна, имаше някакъв нов линк, който трябваше да се добави, а не знам къде е, дай го насам, моля

# 353
  • Мнения: 1 161
Започнахме с ЕБХ от 20-ти ден. На 40-ти ден вече си познаваше тоалетната поза и щом го хванехме в нея си вършеше работата. Същото важеше и за парка. На 5 месеца носеше обикновени гащи и казваше много надеждно.
Сега на 2г. сяда сам на гърнето когато има нужда, но не може още да сваля гащите сам.
Пропуски имахме в периода на зъбите и прохождането.

# 354
  • Мнения: 1 947
http://www.geburtspool.de/wmenu.php?page=windelfrei   Ето, Оля. Тук има брошурки, аз затова го пуснах линка, не че е кой знае какво, но има и кратко обяснение за незапознати.

# 355
  • София
  • Мнения: 1 078
Ох, този моя син го пазя сух през нощта само ако ме "изяжда" през нощта - ето днес цока  в 22.30, 00.30, 02.00, 04.00, 07.00 и не се напишкваше преди това. А ако спи по-дълбоко и цока "само" два пъти, задължително се събужда вече мокър и само сменям гащи Crazy
До кога? Praynig

# 356
  • Мнения: 1 691
Аз нощния памперс го махнах едновременно с дневния - просто реших, че ми е писнало от тези боклуци и предпочитам да пера. И без това съм свикнала да се будя през нощта, откакто се е родил - кога заради кърмене, кога неспокойствие от зъби и какво ли още не. Та по този повод не ми е проблем да се ослушвам и при първите признаци на нервничене и събуждане (значи му се пишка) да го поразсъня леко и да го сложа на гърнето. Засякох, че пишка обикновено 2 пъти на нощ - веднъж между 12 и 1 и веднъж между 3 и 5. Имаше един период, в който дори сериозно обмислях да махна и гумираното чаршафче, което му постилах, но баш тогава той започна за изпуска първото пишкане (т.е. не даваше никакви сигнали, защото явно спи по-дълбоко в началото на нощта). Сега нещата се развиват с променлив успех, има нощи, когато успяваме да опазим леглото сухо, но имаме и пропуски.

И аз имам един въпрос: как правите прехода от "изхождане + гърда" към "изхождане - гърда"? Защото напоследък ми е редовна практика да сядам на пода до гърнето и да вадя циците, за да няма мрънкане. Не ми пречи, но се чудя дали няма да свикне и само така да иска?

# 357
  • Мнения: 1 947
   mata_kosmata, такъв период "Изхождане + гърда", както си го написала ти,
имахме около първата годинка и тогава аз малко по малко престанах да давам
гърдата, като вършех нещо друго през това време или излизах, но Мишлето ти
сега е по-голямо и не знам дали ще се съгласи.

# 358
  • Мнения: 1 691
И аз опитвам да се правя на разсеяна, така че през деня номерът минава... Просто ще гледам да не свиква прекалено много, че после трудно ще отвиква.

Между другото, от вчера имаме нов номер... казва "пи-пи", тича към гърнето, дори понякога пуска 2-3 капки, но отказва да седне. Не настоявам. След няколко минути сценарият се повтаря. И така още няколко пъти, докато най-после кандиса да седне и да пишне newsm78 Изобщо номерата са ни безброй Whistling

# 359
  • София
  • Мнения: 12 254
  Моите скоро ще станат на две годинки. Започнах с Ебх май към 4-5 месец. Зимата имаше момент когато ползвах помперси в отделни моменти, но малко след годинката им ги махнах напълно. Ваня много рядко, но има дни в които все още пуска по няколко капки и тогава си казва. Николета от над половин година не ми е равила проблем. Тоест казва си винаги когато нещо и се прави. Дори вече знака не е направо сваляне на панталонките и лъсване по голо дупе, а думичката ако, която е и за пишкането или само сочи.
  Людмил стана ми странно затова, че не си сваля Самуил панталонките все още. Яна сподели същото и за Алекс, който пък говори съвсем като дете. Моите от много отдавна си се събуват сами, подавам им хартия да се избършат отново сами и си вдигат панталонките, отново сами, но пък изобщо не говорят  Simple Smile Дали зависи само от децата или тук се намесва и пола?
   Всъщност прочетох че коментирате и нощното пишкане. От няколко месеца, моите не пишкат през ноща, тосет достатъчно е да ги изпишкам преди лягане и после чак сутринта, но те и не сучат вече нощем. Случи се обаче няколко нощи да не ги изпишкам преди лягане, а да са пили много вода и НИколета ми се напишка..... нещо което през деня никога не се случва, явно спи по-дълбоко. А Ваня, която през деня понякога изпуска няколко капчици напротив, забелязах че през ноща като и се допишка си се буди, става казва мамо, изчаква да я изпишкам и о чудо понякога си я оставям в леглото и продължава да си спи, без да има нужда да я приспивам на гърда. Тоест през ноща тя успява да се усети, а през деня тя е проблемната  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт