Възможно ли е да са зъби?

  • 1 376
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 747
Мили майчета, отскоро на нашето жабче нещо взеха да му текат лиги, не много, но се появяват. Все гледа да си завре юмручето в устата, но не е гладен, нито са колики (те отминаха). С удоволствие гризе и моя пръст. Възможно ли е да започват да никнат зъби? Не е ли още твърде малък? С какво си го обяснявате?
Абсолютно същото е при нас, но освен пръсти с удоволствие смуче и косматото рамо на баща си Mr. Green При нас се виждат как са набъбнали зъбчетата под венеца Sad

# 16
  • Мнения: 7 837
Е, знам, че имат сукателен рефлекс, ама 10 пръста едновременно в устата ... нали и залъгалката задоволява този рефлекс, ама тя си я вади и пак пъха всички пръсти. Не знам дали може да се очовечи от самосебе си, без нашата намеса.
Миналата седмица ни бяха на гости едни познати, детенцето тази година тръгва на училище и все още си цока пръстите. Защо не се е очовечило до тази възраст? Да не говорим за деца с изтънели пръсти от непрекъснатото им смучене...
Ох, дано да си права, че ще отмине от самосебе се...
Това за изтънелите пръсти просто ме разбива  Shocked
А относно о4ове4аването, освен с оцет и чесън, може да пробвате и с черен пипер, сапун и т.н.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 537
Аз мисля,че още ви е рано за зъбки.Това с лапането на ръцете не е основно свързано с ниченето на зъби

# 18
  • София
  • Мнения: 2 298
Е, знам, че имат сукателен рефлекс, ама 10 пръста едновременно в устата ... нали и залъгалката задоволява този рефлекс, ама тя си я вади и пак пъха всички пръсти. Не знам дали може да се очовечи от самосебе си, без нашата намеса.
Миналата седмица ни бяха на гости едни познати, детенцето тази година тръгва на училище и все още си цока пръстите. Защо не се е очовечило до тази възраст? Да не говорим за деца с изтънели пръсти от непрекъснатото им смучене...
Ох, дано да си права, че ще отмине от самосебе се...
Това за изтънелите пръсти просто ме разбива  Shocked
А относно о4ове4аването, освен с оцет и чесън, може да пробвате и с черен пипер, сапун и т.н.  Mr. Green
Това за изтънелите пръсти го говоря сериозно..
Ти пък сега и черен пипер...нямах предвид чак такива крути мерки, но си мислех, че все нещо трябва да се направи.
Очевидно не само моето детенце е така и ще трябва да изчакаме да го надживеем.

# 19
  • Мнения: 8 505
О.к.,зъбите си никнат по различно време,това е индивидуално,а около 3.месец започват интензивно да се развиват слюнчените жлези и това е причината за усиленото слюноотделяне.

# 20
  • Мнения: 228
 Sad и аз от три дни имам подобен проблем, но се оказа, че на малкия са му леко възпалени и венците.. на всичкото отгоре е станал голям киселяк и нямам  идея какво да правя Thinking

# 21
  • Мнения: 113
Възможно е и да са зъби. На дъщеря ми излезна първото зъбче на 4 мес. и 11 дни, а на синът ми - на 3 мес. и 10 дни. Най-добре е да провериш дали венците са релефни - това е най-сигурният признак.
Всъщност - имате ли вече зъбче?

Общи условия

Активация на акаунт